autoDNA iesaka
Koncepta auto, kas bija pārāk labi, lai tos sāktu ražot

Koncepta auto, kas bija pārāk labi, lai tos sāktu ražot

8 marta 2017

Ikvienam autoražotājam ir vīzija par to, kāda varētu būt automobiļu nākotne un tā izpaužas dažādu konceptauto formātā. Aplūkosim koncepta auto, kas bija pārāk labi, lai tos sāktu ražot.

Bieži vien šie futūristiskie auto nonāk uz konveijera līnijas un pārtop sērijveida modelī, kurus mēs ikdienā redzam uz ceļa, taču ir reizes, kad tie tālāk par izstāžu zāli netiek. Portāls autoDNA ir apkopojis dažus no tiem.

 

Ferrari P4/5 Pininfarina

Ferrari P4/5 Pininfarina

Ja jums šķiet, ka šis sarkanais Ferrari atgādina Enzo, tad jūs nemaldaties. P4/5 ir unikāls modelis, kuram par pamatu tika ņemts leģendārais Ferrari Enzo modelis. Holivudas filmu režisoram Džeimsam Glikenhausam (James Glickenhaus) ar to nebija gana un viņš vēlējās savu personalizēto Ferrari modeli.

Ar eksotisko auto ražotāja Ferrari svētību, Glikenhaus no savas kabatas iztērēja aptuveni četrus miljonus ASV dolāru, lai to pārbūvētu un plašākai sabiedrībai tas tika atklāts 2006. gada augustā rīkotajā Peblbīčas eleganto auto salidojumā (Pebble Beach Concours d’Elegance). No starta līnijas 100 km/h šis auto sasniedz nieka 3.0 sekundēs, taču uz ražošanas līnijas tas netika.

Cadillac Sixteen

Cadillac Sixteen

Jaunā tūkstošgade iesākās ar Bugatti Veyron tehnisko izcilību un sapni par 1000 zirgspēku dzinēju sērijveida automobilī. Daudzi autoražotāji par to sapņoja un tikai retajam izdevās realizēt. Soli no realitātes bija ASV autobūves pārstāvis Cadillac, kura ikdienas specialitāte ir lieli un rijīgi apvidus auto. Līdzīgi kā Veyron, arī koncepta Cadillac Sixteen tika aprīkots ar 16 cilindru dzinēju. Tā 13,6 litru motors sasniedza plānoto 1 000 zirgspēku jaudu, taču finansiālie aprēķini un nesportiskā āriene slēdza ceļu uz rūpnīcas ražošanu.

Saab Aero X

Saab Aero X

Globālā finanšu krīze iedragāja Saab turpmāko nākotni un šis burvīgais auto tā arī netika līdz ražošanas līnijai.

BMW Gina

BMW Gina

Futūristisks BMW rodstera koncepts, kura radiatora reste ir izteikti maza.

Ford X-2000

Ford X-2000

Ar šādiem automobiļiem mums bija jāpārvietojas jaunās tūkstošgades sākumā. Vismaz šādu vīziju bija iztēlojušies 1958. gada Ford dizaineri. Lieki teikt, ka tas bija pārāk ekstravagants auto, lai nonāktu līdz ražošanai un visticamāk to arī apzinājās paši tā radītāji.

BMW M1 Hommage Concept

BMW M1 Hommage Concept

Vēl viens lielisks BMW koncepts, vēl viens muzeja eksponāts. Ja labi ieskatās, tad BMW M1 Hommage priekšgals stipri atgādina BMW i8 elektromobili. Koncepts tika radīts par godu BMW M1 sporta automobilim, kuram apritēja 30 gadi.

Mercedes-Benz F400

Mercedes-Benz F400

Īpatnējais Mercedes-Benz veikums tika atklāts 35. Tokijas auto šova laikā, kur tas izpelnījās lielu mediju uzmanību, pateicoties īpatnējai ritošās daļas konstrukcijai, kas ļāva automobilim iegūt līdz pat 30% lielāku saķeri ar ceļu.

Red Bull X2010

Red Bull X2010

F1 modelis, kurš liktu nobālēt visiem citiem. Tā varētu raksturot šo 2010. gada X2010 F1 konceptu. Saskaņā ar Red Bull tehniskajiem datiem šis bolīds ir aprīkots ar biturbo V6 dzinēju, kas attīsta 1 483 zirgspēku jaudu. Žēl, ka uz F1 sacīkstēm to nekad nepalaidīs.

Citroen GT Concept

Citroen GT Concept

Divu miljonu eiro vērtais Citroen koncepts, kuru saskaņā ar vienošanos bija paredzēts saražot sešos eksemplāros. Diemžēl arī šo auto sapni skāra finanšu krīze.

Mazda Furai

Mazda Furai

Viens no vizuāli un vēsturiski iespaidīgākajiem koncepta automobiļu pārstāvjiem. Tā nosaukums simbolizē “vēja skaņu” un, lai arī līdz ražošanai nenonāca, ar to ir iespējams izbraukt vairākās video spēlēs, tai skaitā Forza, GRID, Asphalt, GT Racing un Gran Turisimo. Bet tas vēl nav viss – šo iespaidīgo auto iznīcināja slavenā Top Gear veidotāji, kad pēc izmēģinājuma brauciena tas pēkšņi aizdegās.

Koncepti sniedz detalizētu ieskatu nākotnē, kas ne vienmēr saskan ar drošības iestāžu kritisko vērtējumu un finansiālajām iespējām, taču tie ir neatņemama auto industrijas sastāvdaļa un ir apbrīnas vērti.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.