autoDNA iesaka
Auto ceļi

Latvija ir starp labākajām valstīm pasaulē braukšanai ar auto

17 februāra 2017

Latvija ir starp labākajām valstīm pasaulē braukšanai ar auto. Kā to zinam? Pasaules autobraucēju uzticamais ceļabiedrs Waze ir rūpīgi sekojis līdzi mūsu ikdienas gaitām uz autoceļiem un izsecinājis, ka Latvija ir autovadītājiem septītā labākā valsts pasaulē. Par statistiku mēdz teikt: “Ir mazi meli, ir lieli meli un ir arī statistika”.

Populārās aplikācijas Waze pārstāvji lietotāju braukšanas analīzi ir veikuši pērnā gada augustā un braukšanas pieredze Latvijā 10 baļļu skalā novērtēta ar 6,5 ballēm. Pirmajā vietā ar vērtējumu 7,5 ierindojusies Nīderlande, otrajā vietā – Francija ar vērtējumu 7,4, bet trešajā – ASV ar 7,2 ballēm.

Starp desmit labākajām braukšanai piemērotajām valstīm ir arī Čehija, Zviedrija, Apvienotie Arābu Emirāti, Ungārija, Slovākija, Itālija, Spānija un Beļģija.

Kur labāk ar auto nebraukt?

Kā vissliktāko valsti, kur pārvietoties ar auto, Waze indekss uzrāda Filipīnas (Cebu pilsēta) ar satriecošu vērtējumu 1,1 balle. Priekšpēdējā vietā ir Indonēzija (Bogora) ar 2,1 balli, bet trešā no beigām ir Salvadora (Sansalvadora) ar vērtējumu 2,8. Starp desmit auto braukšanai nepiemērotākajām valstīm ir arī Kolumbija, Gvatemala, Brazīlija, Panama, Čīle un Dienvidāfrika.

Lai arī Bolīvija nav iekļuvusi Waze izveidotajā Top 10 sliktāko sarakstā, jebkuram autovadītājam ar gana lielu drosmi ir iespēja izbraukt pa bēdīgi slaveno Junga ceļu jeb kā tautā to mēdz dēvēt par Nāves ceļu. Braucot pa to,  neaizmirstiet Waze aplikācijā atzīmēt “Bīstami”.

Kādi kritēriji tiek ņemti vērā?

Autovadītāju apmierinātības indekss tiek aprēķināts, ņemot vērā satiksmes sastrēgumu biežumu un smaguma pakāpi, kā arī ceļu infrastruktūras kvalitāti. Indeksu ietekmē arī dati par braucēju drošību, informācija par satiksmes negadījumiem, riskiem uz ceļa un laikapstākļiem. Veidojot indeksu, ņemta vērā arī degvielas uzpildes staciju un stāvvietu pieejamība un sociālekonomiskie faktori – auto pieejamība un degvielas cenas. Nozīme ir arī Waze lietotāju apmierinātībai katrā konkrētajā valstī.

Latvijas augsti ieņemtā vieta ir balstīta uz vairāk nekā 20 000 aktīvo Waze lietotāju skaitu mēnesī.

VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) ar lietotni Waze sadarbojas kopš 2014. gada. Savlaicīga informācijas sniegšana autovadītājiem ir viena no LVC prioritātēm. Ar navigācijas lietotnes starpniecību autobraucēji var operatīvi iegūt informāciju par būvdarbiem un satiksmes ierobežojumiem, bet ziemas sezonā – par satiksmes apstākļiem uz valsts galvenajiem autoceļiem. LVC arī aicina autobraucējus navigācijas lietotnē atzīmēt avārijas bedres, un tas kalpo kā papildu informācijas avots autoceļu uzturētājiem.

Vai Latvijā tiešām ar autoceļiem viss ir tik labi?

Kamēr Waze statistikas dati rāda mums spožu ainu tikmēr valsts autoceļi ārpus Rīgas robežām kūst līdz ar pavasara iestāšanos. Joprojām aktuālā tēma par ceļa nodokļa pievienošanu degvielas cenai un ceļa fonda atjaunošanu met šaubu ēnu uz 7. vietu apmierinātības ziņā, sevišķi jau uz Eiropas fona.

Protams, ka ir jābūt pateicīgiem un to, ka varēja jau būt arī sliktāk. Ja Waze būtu tikpat populārs ārpus Rīgas, tad diez vai mēs varētu braukt pa Latvijas ceļiem ar augsti paceltu galvu un fokusētu skatienu uz neskaitāmajām bedrēm par godpilno 7. vietu.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.