autoDNA iesaka
legāli pārkāpt ātrumu

Kur Latvijā var legāli pārkāpt ātrumu un traukties sānslīdē?

4 janvāra 2017

Sniegs ir atgriezies, Gaiļa gads ir sākcies ar pamatīgu puteni un biezu sniega kārtu. Auto entuziastiem tā ir iespēja pārbaudīt savas braukšanas iemaņas apgrūtinātos laikapstākļos un pie reizes saņemt adrenalīna devu! Taču, kur var legāli pārkāpt ātrumu, bet vienlaikus nepārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumus?


Autosports Latvijā nav nekas jauns. Jau izsenis mūsu ekipāžas ir uzrādījušas labus rezultātus pasaules arēnā un nesušas Latvijas vārdu tālu aiz mūsu robežām. Līdz ar to nav nekāds brīnums, ka autosporta priekus piedāvā izbaudīt vairākas Latvijas trases.

Atceries rallijkrosa zvaigznes Reiņa Nitiša sacīto: “Pierādi sevi trasē, nevis uz ceļa!”. Agresīva braukšana var beigties ne tikai ar prāvu naudas sodu, bet arī ar nopietniem satiksmes negadījumiem un visām no tā izrietošajām sekām.

 

Kur tad es varu izbaudīt ātrumu un sānslīdi?

Biķernieku trase

Latvijas autsporta lepnums, kurā regulāri notiek dažādi pasākumi. Ikviens par atsevišķu samaksu var izbaudīt ziemas priekus šajā trasē. No sākuma gan ir jāiepazīstas ar trases kalnedāru un jāpārliecinās, ka trases grafiks ir brīvs no dažādiem pasākumiem.

Sporta komplekss 333

Viens no populārākajiem un arī Rīgai tuvākajiem autosporta kompleksiem, kas auto entuziastiem liks justies kā auto sportistiem. Trases darbība ir nedaudz pamainījusies un šobrīd braukt gribētājiem ir jāseko līdzi uzņēmuma “Track day” pasākumiem, jo tikai šajos varēs ierasties ar savu auto un pierādīt sevi trasē.

Pelči RP

Kuldīgas tuvumā dzīvojošajiem autobraucēji var doties uz Pelču RP ziemas autotrasi. Trase ir vaļā vienīgi tad, ja ir izveidojusies sniega sega.

Garkalnes autotrase

Šogad autobraucējiem vieta ir slēgta, taču uzņēmuma pārstāvji pavēstīja, ka nākamgad tiks izveidota pilnīgi jauna ziemas trase.

Mūsas trase

Uzņēmums pagaidām savu ziemas trasi vēl nav atvēris braukt gribētājiem, jo ir jānogaida stabili mīnusi. Taču prognozes ir labas un ikviens varēs te izmēģināt savas iemaņas.

Ziemas trase Brīvkalni

Netālu no Rīgas un gatavi uzņemt sirdī esošos autosportistus! Ziemas trase ir gatava darbam

Ledus trase Stūri

Trase ir veidota uz uzpludinātas pļavas vietām sasniedzot 0,5 metru dziļumu. Attiecīgi trase ir vaļā pie ilgstoša sala, lai var izveidoties kārtīga ledus kārta.

Ziemas autotrase Ādiņas

Starp Bausku un Rīgu ir izveidota zemes seguma trase, kura ir vaļā, ja augsne ir sasalusi. Līdz ar to trase pagaidām ir slēgta.

Par apdrošināšanu

Latvijas Apdrošinātāju asociācija skaidro, ka uz trasēm darbojojas OCTA, taču automašīnu īpašniekiem ar KASKO apdrošināšanu ir jābūt uzmanīgiem. Katram apdrošinātājam ir savi nosacījumi pēc, kuriem tas klasificē vietu, kur noticis satiksmes negadījums līdz ar to var gadīties situācijas, kad KASKO autotrasēs nedarbojas.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.