autoDNA iesaka
liels-auto-autodna

Liels auto ne vienmēr ir ietilpīgs jeb kāpēc vadāt līdzi tukšu gaisu!

31 augusta 2022

Ģimenes automobilis. Šis jēdziens ienācis mūsu dzīvē uz visiem laikiem un nekur negrasās izzust. Teorētiski ar šo terminu vajadzētu apzīmēt automobili, kurā ērti ievietoties vienai ģimenei, jeb kā tagad moderni teikt – mājsaimniecībai! Vīrs, sieva, divi bērni, sievasmāte un suns! Klasika, lai gan šādā sastāvā mēs dodamies ceļā ļoti retos gadījumos.

Kompaktklase nenozīmē “kompakts”

Skoda-fabia-pirms-pec

Skoda fabia 2007 vs šodien –carsized.com

Viena no populārākajām auto klasēm visā pasaulē ir tieši kompaktklase. Kādreiz šo izmēru lika vienlīdzības kausos ar Volkswagen Golf. Daudzi pat tā arī teica – “golfa” klases auto. Mūsdienās gan “golfs”, gan visi citi šīs klases modeļi panākuši un dažs labs pat apsteidzis tā laika vidējās klases braucamrīkus. Piemēram, mazulīte Škoda Fabia ir izaugusi līdz pirmās paaudzes Octavia izmēriem.

 

Viena lieta ir pavirši salīdzināt ārējos izmērus un secināt, ka Volksvagen Golf ir mazāks par Passat vai Audi A3 centimetru izteiksmē ir īsāks par A4. Cita lieta pievērst uzmanību tiem izmēriem, kas mūs patiešām interesē un, kuri varētu nospēlēt lielu lomu auto izvēlē:

  • Attālums starp blakus sēdošajiem,
  • vieta kājām aizmugures pasažieriem
  • vai bagāžas nodalījuma izmēri.

Un te mēs ar pārsteigumu secinām, ka tie nav nekādi centimetru desmiti, bet dažos gadījumos pat milimetri.

Apsverot visus par un pret, bieži vien varam secināt, ka vidusmēra ģimenei pilnīgi pietiktu ar mūsdienīgu un drošu kompaktklasi salīdzinājumā ar dārgāku vidējo vai pat lielo klasi.

Krosovers ir modes lieta

Par to, kāpēc arvien biežāk cilvēki izvēlas tā dēvētos SUV klases automobiļus, dažādi auto industrijas eksperti izsakās dažādi. Ir tādi, kas uzskata pilsētas apvidniekus par pašapziņas celšanas instrumentu. Ja sēdi lielā un augstā auto, tad jūties svarīgāks par citiem. Iespējams to var iegalvot pats sev, taču apkārtējie tāpat redzēs “mazu” cilvēciņu lielā automobilī!

Lasi šo: Kā pareizi izvēlēties lietotu auto? Uzmanības centrā BMW X5

Citi apgalvo, ka SUV klases automobiļi ir izturīgāki un tātad mazāk remontējami. Jebkurš auto mehāniķis zinās teikt, ka SUV klases auto nokļūst servisā tieši tik pat bieži kā hečbeki, sedani vai universāļi. Tiesa gan, šiem pseido dubļu bridējiem remonts parasti izmaksā dārgāk.

Vēl citi apgalvo, ka SUV klases automobilis kuplai ģimenei ir ļoti ērts. Drosmīgs minējums, kuru noteikti atspēkos parasta mērlente ar centimetru iedaļām. Rezultātā būsim tikuši pie labākā gadījumā universāļa, kuram virs galvas ir vesela gūzma neizmantojams tukšs gaiss.

Mazos busiņus neviens vēl nav atcēlis

Vispirms ļoti precīzi jāsaprot, ko mēs domājam ar vārdu “ģimene”. Kādam tie ir divi cilvēki un kaķis, kādam citam ģimene sākas no pieciem bērniem un diviem suņiem. Tie, kuriem galvenokārt ceļš mērojams trijatā vai četratā, derēs jebkurš auto, kuru varam atļauties un, kurš vizuāli šķiet vistīkamākais.

Ja bērnu bariņš ir kuplāks, tad lielisks risinājums ir mazie autobusiņi jeb miniveni. Kā ģimenes automobiļa etalons un sapņu auto daudziem kalpo, piemēram Volkswagen Multivan. Laba izvēle, ja esi gatavs samaksāt pat vairākus tūkstošu desmitus par padsmitgadīgu auto. Būsim godīgi – biznesa klases busiņš ikdienas vajadzībām ir tas pats, kas ekskavators puķu dobes uzrušināšanai.

Cita lieta no modes izgājušie septiņvietīgie mazbusiņi, kurus atceramies ar nosaukumu Chrysler Voyager vai kaut kas tamlīdzīgs. Vadīt tos ir tik pat viegli kā jebkuru neliela izmēra hečbeku, taču tajā brīvi var iekārtoties kupla ģimene ar visiem bērnu ratiņiem un uzpūšamo peldriņķi.

Lietotas automašīnas iegāde

Jebkurā gadījumā šādās reizēs rodas likumsakarīgs jautājums – cik bieži šādā komplektācijā dosimies ceļā? Un kādiem mērķiem šis auto kalpos ikdienā? Daudzos gadījumos vēlme pēc kaut kā liela un dārgi uzturama pazudīs kā nebijusi.

Secinājums

Kā zelta vidusceļš ģimenei ar vairāk par vienu bērnu būs kompakts, bet gana ietilpīgs auto – universālis. Šis auto būs arī visekonomiskākais uzturēšanā pat tad, ja tas nāks no premium plaukta. Riepu izmērs, degvielas patēriņš, “ceļu nodoklis” un daudzas citas nianses padarīs šādu auto izdevīgu ikdienai un pietiekami komfortablu kopīgiem ģimenes izbraucieniem.

Ja tomēr bez lielāka vai mazāka apvidus automobiļa nekur, tad priekšroka droši vien dodama septiņām sēdvietām. Mūsdienās šīs papildus divas vietas ir kļuvušas gana ērtas, lai tās izmantotu kā pilnvērtīgas pasažieru vietas. Tiesa gan, tad jārēķinās ar brīvas vietas upurēšanu bagāžas nodalījumā un neizjauktus ratus bagažniekā neiedabūt.

Ieteikums

Pats svarīgākais ieteikums visiem tiem, kas ir ērtas un praktiskas ģimenes automašīnas meklējumos, izvērtēt ļoti precīzi vajadzības, vēlmes un iespējas, nevadoties pēc principa, ka liels noteikti būs vispiemērotākais!