autoDNA pārbauda
Lietota auto pirkšana no dīlera vai plača

Lietota auto pirkšana no dīlera vai plača – plusi un mīnusi

22 augusta 2019

Ne visi var atļauties vai vēlas iegādāties pilnīgi jaunu automašīnu ar rūpnīcas aromātu. Savukārt lietotu automašīnu tirgus ir pilns ar dažādiem riskiem, kurus uzreizi nevar pamanīt. Lietota auto pirkšana placī, iespējams, ir labākais risinājums no abām pasaulēm.

Mazlietots un uzticams auto, kas neprasa lielus ieguldījumus … Ikviena auto pircēja sapnis, kura sasniegšanai ir nepieciešama ne tikai veiksme, bet arī prāvs zināsānu krājums. Sludinājumu portāli ir pilni ar vilinošiem piedāvājumiem, taču ne vienmēr ir iespējams pārliecināties par pārdevēja godprātīgumu. Viens no risinājumiem ir lietota auto pirkšana no respektabla plača.

Kāpēc gan, lietota auto pirkšana būtu jāveic pie dīlera vai placī?

Lietota auto pirkšana

Ir vairākas sludinājuma frāzes, kas palielina automašīnas vērtību.  Viena no tām ir – “Auto pirkts pie Latvijas dīlera”. Situācijā kad lietotu automašīnu tirgus ir pārpludināts ar ne vienmēr zināmas izcelsmes automobiļiem, vietējais spēkrats ir uzticamāks. Pirmkārt jau tā nobraukums ir īsts, jo to katru reizi fiksē CSDD. Arī servisa vēsture ir visai pārskatāma un viegli pārbaudāma.

Īsāk sakot, lietota auto pirkšana no dīlera ievērojami samazina risku uzķerties uz kārtējā auto, kas ir tikko ievests no Vācijas un neprasa nekādus ieguldījumus.

Ne visi auto plači ir ar labu reputāciju, taču lielākajiem un senākajiem tirgus spēlētājiem ilgtermiņa reputācija iet roku rokā ar labākajiem biznesa principiem. Auto pārdevējam placī, kurš pastāv jau vairāk kā 10 gadus, ir svarīgi pārdot uzticamu un labu auto, lai pircējs atgrieztos pie nākamās auto iegādes.

Reputācija ir ilgermiņa investīcija, kura var tikt sagrauta ātrāk nekā Latvijas politiķu sniegtie solījumi pēc uzvarām vēlēšanās. Godprātīgs un atbildīgs automašīnu pārdevējs neslēps sīkus defektus un rekomendēs nepieciešamos remontdarbus, ja tādi būs vajadzīgi.

Ne mazāk populāra frāza, kas paceļ automašīnas vērtību ir “Viens īpašnieks”. No Eiropas ievestiem auto tie varētu būt arī meli ar viltotiem dokumentiem, taču, ja auto ir pieejams pie vietējā dīlera, tad ir pamats domāt, ka auto ticis vests uz visām apkopēm un par to ir pienācīgi rūpējušies. Arī automašīnas vēsture ir ērti pārskatāma vienuviet.

Lietota auto pirkšana šādos scenārijos parasti ir drošāka, vieglāka un ar vairākiem apmaksas veidiem. Pastāv vairāki veidi kā pircēju ievilināt dažādās pirkšanas/pārdošanas shēmās, taču respektablā placī vai pie dīlera viss būs godīgi un uzticami.  

Lasiet vēl:

Monētas otra puse

Lietota auto pirkšana

Viens no būtiskākajiem trūkumiem ir reizē arī viens no svarīgākajiem nosacījumiem automašīnas iegādē – cena. Pie dīlera vai respektablā placī tā vienmēr būs augstāka. Lietota auto pirkšana no privātpersonas noteikti būs lētāka, taču līdzās tai zūd arī vairākas garantijas.

Atkarībā no izvēlētās automašīnas markas un modeļa, runa varētu būt par dažiem simtiem vai pat tūkstošiem eiro. Te gan ir vērts padomāt vai ietaupītā nauda būs tā vērta ilgtermiņā. Vienkāršākais veids kā uz to raudzīties – tā ir samaksa par jūsu sirdsmieru, ka ar auto viss būs kārtībā.

Otrs trūkums ir ierobežotais piedāvājums. Ja ir vēlme iegādāties konkrētu auto, tad var nākties ilgu laiku pavadīt meklējot to pie uzticamiem pārdevējiem. Šādos gadījumos var izdarīt pasūtījumu un sniegt zināmas garantijas pārdevējam, ka jūs šo auto iegādāsities tiklīdz tas atceļos uz Latviju.

Ja jauns auto ir vajadzīgs tūlīt un uzreizi, tad ātrāk un lētāk to būs iegādāties no privātpersonas, ja svarīgas ir garantijas, tad ir vērts paķemmēt dīleru mājaslapas un atrast savām vajadzībām piemērotāko auto.

Šis gan vairāk ir ieteikums nevis trūkums, taču rūpīgi izvērtējiet vai vēlaties iegādāties lietotu auto, kas iepriekš piederēja uzņēmumam. Visiem labi zināms, ka šīs automašīnas netiek īpaši saudzētas. Vienīgais izņēmums varētu būt premium sedani un apvidnieki, kuriem visticamāk pie stūres sēdēja augstākā līmeņa vadītāji.

Secinājums

Lietota auto pirkšana

Vai ir vērts apmeklēt lietotu automašīnu placi? Ja vēlaties automašīnu no uzticama avota un finanšu jautājumi nav jūsu galvenā prioritāte – noteikti jā. Taču pat, jau auto tiek iegādāts no dīlera vai respektabla uzņēmuma, ir vērts pārliecināties par tā vēsturi.

Uzņēmumam tā būs kārtējā pārdotā automašīna un ieraksts grāmatvedības programmā ar pluss zīmi, savukārt jums tas ir svarīgs dzīves notikums un zināmā mērā regulāras izmaksas. Tas vai tās būs tikai par degvielu vai arī regulārs servisa apmeklējums, ir atkarīgs no rūpīgas izpētes.