autoDNA iesaka
Lietotas automašīnas iegāde

Lietotas automašīnas iegāde – ceļvedis pircējiem (2. daļa)

14 jūnija 2022

Iepriekšējā rakstā (Lietotas automašīnas iegāde – ceļvedis pircējiem 1. daļa) mēs uzmanību veltījām sagatavošanās darbiem, kurus nepieciešamas veikt vēl pirms noskatītā automobiļa redzēšanas “dzīvajā”. Šajā daļā pievērsīsimies automašīnas pārbaudei un izmēģinājuma braucienam.

Pārbaudiet dokumentus pirms testa brauciena un iegādes

Pirms sēsties izraudzītajam automobilim pie stūres, pārbaudiet visus pieejamos dokumentus. Pārbaudiet, vai pārdevēja vārds, kas norādīts uz personas apliecības, reģistrācijas dokumentā un līgumā, ir viens un tas pats. Pajautājiet pārdevējam vai auto ir apdrošināts un tas nav noņemts no uzskaites. Pretējā gadījumā izmēģinājuma brauciens var beigties ar protokola sastādīšanu Ceļu policijas uzraudzībā.

 

 

 

Automašīnas pārbaude: ko pārdevējs varētu slēpt?

Aplūkojiet automašīnu no visām pusēm, pievērsiet uzmanību tam, ko pārdevējs vēlas paslēpt no jums. Ja dzinējs ir pārāk tīrs, iespējams, ka ir eļļas noplūde. Ja salona interjers ir pārsātināts ar gaisa atsvaidzinātāja smaržu, iespējams, ka tiek slēpta kāda smaka, piemēram, mitruma.

Lietotas automašīnas iegēde

Tici man

 

 

Kādai ir jāizskatās lietotai automašīnai?

Virsbūves stāvoklis var daudz ko pateikt par automašīnas ekspluatācijas vēsturi. Skaidrs, ka lietotai automašīnai – sevišķi tādai, kas ir vairāk nekā 10 gadus veca, krāsa un laka nebūs teicamā stāvoklī. Turklāt, ja vecam auto krāsa spīd un laistās, tad ir tikai divi scenārija:

  • Īpašnieks to ir lolojis visas ekspluatācijas laikā un nav bijis žēl samaksāt arī par automašīnas pārkrāsošanu vai pulēšanu;
  • Auto ir bijis sists un tam ir pārkrāsotas atsevišķas detaļas.

Vai zināji

Šajā gadījumā krietni noderēs ne tikai autoDNA vēstures atskaite, bet arī krāsas biezuma mērītājs. Taču arī “uz aci” var pateikt, kura detaļa ir pārkrāsota. To var redzēt pēc nodiluma pakāpes, “mandarīna” vai “apelsīna”, atšķirībām tonī vai arī niecīgiem krāsu punktiņiem grūti sasniedzamās vietās.

 

 

Pievērsiet uzmanību izplūdes dūmu krāsai

Lietotas automašīnas iegāde

Izplūdes dūmu krāsa

 

 

Par dzinēja stāvokli itin daudz var pateikt pēc izplūdes gāzu krāsas. Zili dūmi benzīna dzinējam – pārāk liels eļļas patēriņš. Melni dūmi dīzeļdzinējam – īslaicīgi nekas traks, bet ilgstoši tas var liecināt par problēmām ar sprauslām. Balti dūmi – problēmas ar dzinēja galvu vai galvas blīvi. Izplūdē nonāk ūdens. Plašāk par dūmiem lasiet šeit: Ko par dzinēja stāvokli saka izplūdes gāzes krāsa?

Eļļas līmeņa rādītājs un dūmi

Iedarbiniet auto, atveriet motora pārsegu un atskrūvējiet eļļas līmeņa rādītāju. Ja no turienes parādās dūmi, tas var liecināt par ievērojamiem finanšu ieguldījumiem.

Lasiet vēl:

Amortizatoru stāvoklis

Mēs visi zinām par automašīnas pašūpināšanu un uzsišanu pa riteni. Diemžēl, ja jums nav ilgstoša pieredze auto mehānikā, tad amortizatoru stāvokli varēs pienācīgi novērtēt tikai zinošs automehāniķis.

Amortizatoru maiņa ir salīdzinoši dārgs remonts un kā jau iepriekš rakstījām, reti, kurš pārdevējs tos pirms darījuma būs nomainījis. “Uz aci” var paskatīties vai tie netek. Savukārt izmēģinājuma brauciena laikā, ja vien tas nav sporta auto ar cieto piekari, braucienam būtu jābūt komfortablam, mīkstam un bez milzīgas grabēšanas.

 

 

Kas vēl ir jāpārbauda, pērkot lietotu automašīnu?

Lietotas automašīnas iegāde

 

Pilns to lietu saraksts, kuras jums jāpārbauda automašīnas pārbaudes laikā, ir atrodamas šeit: Soli pa solim: lietota auto pārbaude pirms iegādes

Izmēģinājuma brauciens ar lietotu auto: kam pievērst uzmanību?

Ieslēdziet dzinēju un pievērsiet uzmanību lampiņām instrumentu panelī. Pēc īsa brīža eļļas spiediena lampai ir jāizslēdzas. Pārējie indikatori parasti pazūd pa vienam, ne visi uzreiz. Pievērsiet uzmanību dzesēšanas šķidruma temperatūrai, it īpaši, ja dzinējs ir auksts. Vērojiet, lai tas nekāpj pārāk strauji un nepārkāpj “vidus” normu.

 

Pats izvēlaties izmēģinājuma brauciena maršrutu

Ideālā gadījumā, ja jūs pērkat automašīnu savas dzīvesvietas tuvumā. Jo tad jums ir mazāk jādomā par orientēšanos un vairāk varat pievērsties automašīnas novērtēšanai. Nav speciāli jābrauc lielās bedrēs, taču izmēģiniet vairākus ceļu segumus – gludus, bedrainus, zemes ceļu.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

 

 

Noteikti pārbaudiet automašīnas darbību gan pilsētas režīmā, gan arī uz šosejas. Piekares trokšņi būs labāk dzirdami pilsētas apstākļos, savukārt uz šosejas sajutīsiet dinamiku, vadāmību, pilnu ātrumkārbas darbību (“izejiet” cauri visiem robiem). Ja jūtat, ka kaut kas nav labi ar ātrumkārbu – jūtat sitienus, robi lec ārā un citas problēmas, tad labāk no šāda pirkuma izvairīties. Ātrumkārbas remonts kā zināms ir ļoti dārgs pasākums.

Pievērsiet uzmanību vai automašīnu nevelk uz vienu vai otru pusi, iespējams būs nepieciešama savirzes noregulēšana. Tas var liecināt gan par avāriju, gan arī to, ka tas ilgstoši nav darīts. Šajā gadījumā pilnīgi noteikti būs novērojams nesimetrisks riepu nodilums.

Palūdziet pārdevējam paklusēt

Lietotas automašīnas iegāde

Kušs

 

Testa brauciens ir brīdis, kad negodīgs pārdevējs mēģinās novērst jūsu uzmanību. Viņš ieslēgs radio, gaisa kondicionētāju, stāstīs par savu slimo māti un neciešamo kaimiņu. Vienvārd sakot, viņš to darīs, lai novērstu jūsu uzmanību. Pārbaudiet automašīnu klusumā.

 

Un pats galvenais

Nekādā gadījumā neizrādiet, ka esat kā “sadedzis” par šo auto. Ja nepieciešams, tad slēpiet savas mirdzošās acis aiz saulesbrillēm! Uz tikšanos ar pārdevēju, kaut vai tikai pa ceļam no darba, nedodaties viens pats. Sarunājiet līdzi vienaldzīgi noskaņotu cilvēku, kurš saskatīs to, kas jums aiz rozā brillēm nebūs redzams. Ideālā gadījumā – pieredzējušu mehāniķi.

Ja cena ir laba, vēsture pārskatāma, nobraukums ticams, kā arī tehniskais un vizuālais stāvoklis lielisks, tad “spļaujiet saujā” un ķeraties klāt papīru noformēšanai.

 

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.