autoDNA iesaka
Lietots automobilis pie dilera

Lietots automobilis pie dīlera: autoDNA rakstu sērija, 1. daļa

3 oktobr 2019

Lietots automobilis pie dīlera, ksa jāzin? Esam daudz un dikti rakstījuši par dažādiem ieteikumiem, slēptiem bojājumiem un kā tos atklāt, kā arī daudzām citām lietām. Ar šo dienu varam paziņot, ka šo visu un daudzu citu informāciju mēs iekļausim izsmeļošā rakstu sērijā par lietotiem automobiļiem, kuri tiek pirkti pie oficiālajiem dīleriem.

Turpmākās nedēļas autoDNA rakstīs par populārāko zīmolu oficiālo importētāju un pilnvaroto izplatītāju piedāvātajām lietotu auto iegādes programmām. Sāksim ar vispārēju apskatu – plusiem un mīnusiem šādi iegādājoties auto. Pēcāk detalizēti apspriedīsim 10 programmas, kuras piedāvā populārāko importēto automašīnu zīmolu tirgotāji Latvijā.

 

Plusi un mīnusi lietotas automašīnas pirkšanai pie dīlera

Lietotas automašīnas iegāde ir viena no tām lietām, kuru veic teju ikviens, kam ir atbilstošas kategorijas autovadītāja apliecība. Pat oligarhi atvēl brīdi sava laika, lai iegādātos kādu dārgu un lietotu superauto.

Ikviens zina, ka tas ir sarežģīts un laikietilpīgs process, ja vēlaties iegādāties patiešām labu un lietotu auto. Ja pret iegādi attieksme būs pavirša, tad pastāv ļoti liela iespējamība, ka automašīnai būs slēpti defekti.

Ja jūsu budžets ļauj iegādāties mazlietotus auto, tad automobiļu importētājiem un izplatītājiem ir iegādes programmas, kas sniedz zināmas garantijas. Arī automašīnas pārdošana var būt laikietilpīga, tādēļ dīleri bieži vien atpirks no jums esošo auto ar nosacījumu, ka pirksiet pie tiem jaunu.

Te gan taisnības labad jāsaka, ka cena noteikti nebūs tāda pati kā vidējā tirgus līmeņa. Sevišķi, ja jums ir, piemēram, Renault, bet vēlaties iegādāties Audi. Toties klapatu ir mazāk un nav velti jātērē laiks braucot uz tikšanās vietām, bloķējot “perekupu” tālruņa numurus un kaulējoties ar potenciālajiem pircējiem.

Mēs dzīvojam laikmetā, kurā faktiski ir neierobežota piekļuve piedāvājumam un informācijai, īpaši tāpēc, ka lielākā daļa piedāvājumu ir piemēroti apskatīšanai mobilajās ierīcēs. Ja neesat īsti drošs par savu izvēli, profesionāls auto tirgotājs var jums palīdzēt izdarīt pareizo izvēli.

Teju ikviens oficiālais auto dīleris Latvijā piedāvā izvēles iespējas lietotām automašīnām. Tā ātra un daudz drošāka alternatīva privātajiem sludinājumiem un dažādiem auto plačiem. Lietota automobiļa pirkšanai pie dīlera ir savas priekšrocības un trūkumi. Apskatīsim dažus no tiem.

 

Ieguvumi:

  • pilna transportlīdzekļu vēsture (daudzām automašīnām tiks izsniegti sertifikāti, piemēram, DECRA);
  • bieži vien tām vēl būs rūpnīcas garantija;
  • iespēja iegādāties regulāri un labi koptu auto no pirmā īpašnieka. Sevišķi, ja tas ir tikai 3 līdz 4 gadus vecs;
  • viss vienā – nav jātērē velti laiks pašam tirgojot savu iepriekšējo auto, kā arī parasti tiek piedāvātas izdevīgas un dažādas finansēšanas opcijas;
  • samazināts pirkšanas risks. Auto dīleriem reputācija ir daudz svarīgāka nekā citiem auto tirgotājiem. Attiecīgi pastāv ievērojami mazāks risks, ka tiks slēpti defekti.

 

Trūkumi:

– cena lietotam automobilim pie dīlera būs augstāka par tām, kuras piedāvā privātie un auto plači. Toties varat būt drošs, ka netiksiet iesaistīts kādā PVN atmazgāšanas shēmā.

– ierobežots piedāvājums pie konkrētā dīlera. Ja tas ir BMW dīleris, tad tam pārsvarā būs BMW markas lietotie auto, taču nav izslēgts, ka atradīsies arī citu ražotāju modeļi;

– ja auto dīlerim atdosiet savu esošo auto apmaiņā pret jaunu, tad dīleris par to samaksās mazāk nekā, ja jūs pats to mēģinātu kādam pārdot;

Kāds ir labākais rīcības plāns, ja vēlaties iegādāties lietotu automobili pie dīlera? Ir svarīgi apzināties vairākus aspektus un savu lomu šajā darījumā.

 

 

Lasiet vēl:

 

1. Runa nav tikai par cenu. Svarīgi ir tas, cik lielu atlaidi jūs varat saņemt.

Pārrunājiet ar izplatītāju, un, ja jūs nesaņemsit to, ko vēlaties, atrodiet citu izplatītāju, kurš piekāpsies jūsu nosauktajai cenai. Tanī pat laikā esiet atvērts un skaidri lieciet saprast savas budžeta iespējas – tas ļaus ietaupīt laiku, kas nepieciešams darījuma pabeigšanai vai noraidīt piedāvājumu jau sarunu sākumā.

 

 

2. Nesāciet darījumu no nepareizā gala.

Vienojieties par pašreizējās automašīnas atpirkšanas cenu tikai pēc tam, kad esat vienojies par jaunās automašīnas fināla cenu. Ja atpirkšanas cena jūs neapmierina (kas diemžēl ir ļoti iespējams, it īpaši, ja jūs pārdodat citas markas automašīnu), pārdodiet automašīnu pats. Tādā veidā jūs ietaupīsit papildus naudu.

 

 

3. Mēneša maksājumam ir sekundāra vērtība. Svarīgāka ir automašīnas gala cena!

Ja ņemat aizdevumu vai līzingu, neļaujiet ikmēneša maksājumiem ietekmēt jūsu lēmumu. Tikai pārtikas un pirmās nepieciešamības veikalos ir bezjēdzīgi kaulēties. Auto tirdzniecībā tā ir daļa no darījuma.

Vispirms novediet līdz galam sarunas par automašīnas cenu, un tikai pēc tam uzsāciet sarunas par Jums izdevīgāko finansējuma modeli. Atcerieties, ka vienmēr varat izmantot ārējo pakalpojumu sniedzēju, kas palīdzēs samaksāt par automašīnu.

Tādā veidā jūs ietaupīsiet divreiz: uz gala cenas (no kuras galvenokārt ir atkarīga ikmēneša maksājuma summa) un ikmēneša procentiem (izvēloties finanšu institūciju ar zemāko procentu likmi).

Nākamajā bloga sērijā detalizētāk apskatīsim, no kurienes tieši nāk auto dīleru lietoto automašīnu piedāvājumi.  Ne vienmēr tās ir Latvijas vietējās.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.