autoDNA iesaka
lietotu automašīnu pirkšana

Auto pirkšana internetā, autoplacī vai pēc sludinājuma avīzē.

28 aprīļa 2016

Ja jūs esat nolēmuši iegādāties lietotu automašīnu un pārdevējs nav kāds no ģimenes locekļiem vai draugiem, pastāv trīs varianti, kur auto var iegādāties. Vai auto pirkšana internetā, autoplacī vai pēc sludinājuma avīzē ir vienlīdz labas iespējas?

Caur sludinājumu laikrakstā (tos joprojām izmanto pārsvarā vecāka gadagājuma pircēji, kuri brīvi neorientējas internetā), caur sludinājumu internetā (piemēram, tādos saitos kā ss.lv vai latauto.lv), kā arī autoplačos. Katrai no šīm iespējām ir savi plusi un ir savi mīnusi. Ar ko tad sākt?

 

Iespēju pārskats

Sludinājumi par lietotu automašīnu tirdzniecību visbiežāk parādās vietējā presē, piemēram, žurnālos vai avīzēs. Dažreiz iznāk arī speciāli pielikumi, kuros ir ne tikai sludinajumi, bet arī dažādi padomi auto īpašniekiem. Šādi auto sludinājumi parasti ir īsi, aprakstīti dažos teikumos ar tālruņa numuru un mājas lapās adresi. Šādus sludinājumus visbiežāk lasa cilvēki, kuriem nav piekļuves internetam un, kuri ir pieraduši lasīt sludinājumus avīzēs (pusmūža vecuma cilvēki).

Auto piedāvājumus internetā var atrast daudz kur, dažādos reklāmās saitos, bet visbiežāk, tomēr, lielākā daļa pircēju pēta tos vispazīstamākos un vislielākos saitus, tādus kā ss.lv, latauto.lv vai reklama.lv. Šajos saitos sludinājumi ir garāki, detalizētāki, lielākā daļa ir ar vienu vai vairākām automašīnu fotogrāfijām un parocīgā meklētājprogramma ļauj pašiem sašaurinātu meklēšanas loku saskaņā ar mūsu vēlmēm (piemēram, jūs varat atlasīt tikai viena veida automašīnu modeļus ar konkrētu degvielas tipu un no konkrēta novada vai pilsētas).

Lietotu automašīnu pirkšana ir iespējama arī autoplačos. Autoplaču lielajās pilsētās ir ļoti daudz. Daži specializējas ar pēclīzinga automašīnām, citi savukārt ar konkrētas markas auto, vēl citiem ir liels klāst ar dažādu marku automašīnām: automašīnas no Francijas, automašīnas no Nīderlandes, pārbaudītas automašīnas no Vācijas u.c. Vienā autoplacī var būt desmit auto un pat vairaki desmiti auto.

 

 

Auto sludinājumi presē – plusi un mīnusi

Lielākais trūkums šādiem sludinājumiem ir tas, ka tie ir īsi, parasti sastāv no dažiem vārdiem. Tie ietver sevī automašīnas marku, izlaiduma gadu, nobraukumu, degvielas tipu un tālruņa numuru. Tajos nav fotogrāfiju, kā arī visu svarīgo info iespējams uzzināt tikai pa telefonu. Šādā situācijā ir grūti salīdzināt automašīnas, katram īpašniekam ir jāzvana, lai noskaidrotu detalizētu informāciju, pierakstīt to visu un pamatojoties uz šo visu informāciju izlemt, vai mēs tiešām vēlamies aizbraukt un apskatīties konkrēto automašīnu. Kā arī mēs maz ko varam uzzināt par pašu pārdevēju.

Internetā pārdevējam var būt vairāki sludinajumi, kā arī meils un cita informācija, kura ļauj mums vairak uzzināt par pārdeveju un viņa darbības internetā. Neskatoties uz to, tomēr, ir vērts dažreiz papētīt sludinājumus laikrakstos un žurnālos, jo bieži vien tur var atrast pašas pērlītes – automašīnas, kuras netiek izvietotas internetā.

Tāpēc arī ir jāizprot tas, ka ne visiem ir pieejams dators ar internetu, un vecākas paaudzes cilvēki ir pieraduši pie pārbaudītiem veidiem kā pārdot automašīnu un ievieto sludinājumus tikai avīzēs.

 

 

Lietotu automašīnu sludinājumi internetā – plusi un mīnusi

Lietotu automašīnu sludinājumi ir ļoti daudz, tādējādi iespēja atrast vajadzīgo modeli vai marku ir liela un tā ir viena no priekšrocībām. Ja jūs vēlaties iegādāties konkrētu modeli, un jūs būtu gatavs pēc tā doties uz otru Latvijas galu, tad vērts ir pameklēt savu sapņu auto internetā. Interneta sludinājumu priekšrocība ir tā, ka parasti tajos ir daudz informācijas par auto. Visas svarīgākās automašīnas iezīmes kā arī auto aprīkojums ir redzams sludinajumā, dažreiz pat uzrādīts ir VIN numurs pēc, kura var pārbaudīt vai redzamais auto apraksts atbilst patiesībai. Sludinājumus var ļoti viegli sava starpā salīdzināt un saņemtu kopsavilkumu atsevišķiem salīdzinātajiem auto modeļiem.

Salīdzināt ir iespējams arī cenas, jo internetā sludinajumos automašīnam ir cenas no visas Latvijas un ir viegli pārbaudīt vai automašīnai, kuru jūs noskatījāties ir laba cena vai nav.
Interneta sludinājumiem ir arī tāda priekšrocība, ka ir iespējams paskatīties, kurš ir pievienojis sludinājumu un vairāk uzzināt par pārdevēju. Varbūt pārdevējs auto sludinājumu jau izvieto vairākus mēnešus un tas nozīmē, ka ar auto kaut kas iespējams nav kārtība. Ja pārdevejs ir uzrādījis informāciju par sevi, tad, pārbaudot viņa kontu Facebook ir iespējams uzzināt vai šis auto nav bijis ceļu satiksmes negadījumā, par ko šī persona, piemēram, ir rakstījusi savā profilā. Šādu iespēju nav, ja auto tiek pirkts pēc sludinajuma avīzē vai autoplacī.

 

 

Autoplači – plusi un mīnusi

Vai tā ir laba ideja iegādāties automašīnu autoplacī? Vispirms lietotu veikalos ir daudz priekšrocību, lai cilvēki, kuri pērk auto uzņēmums. Pirmkārt jau autoplači ir priekšrocība tiem cilvēkiem, kuri pērk auto uz firmu. Vienīgi autoplačos jūs varat saņemt PVN rēķinus par iegādāto automašīnu, jo pērkot no privātā pārdevēja šadu rēķinu jūs nesaņemsiet. Autoplačos bieži vien ir arī iespēja auto iegādāties uz līzingu, jo autoplači sadarbojas ar līzinga kompānijām un kredītiestādem un palīdz nokārtot visas ar līzingu vai aizdevumu saistītās formalitātes. Pērkot automašīnu placī jūs varat arī norēķināties ar savu veco auto, ja tas ir labā stāvoklī un tas arī ietaupīs jums laiku pašam pārdodot savu automašīnu.

Autoplačos parasti visas automašīnas, kas tiek pārdotas, ir rūpīgi pārbaudītas, jo neviens nevēlas turēt vraku no kura būs grūti atbrīvoties. Bieži vien arī autoplačos viegli ir uzzināt vajadzīgo VIN numuru un pilnīgu dokumentāciju par auto, jo par to jau ir parūpējies auto īpašnieks vai autoplača darbinieks.

Svarīga priekšrocība autoplačiem ir arī tas, ka plači bieži vien dod garantiju uz tirgošanā esošiem auto. Tas nozīmē, ka jūsu iegādātais auto nesaplīsīs pēc nedēļas vai pēc mēneša.
Ierobežotā izvēle, diemžēl, ir viens no autoplaču trūkumiem. Ja esat noskatījuši konkrētu auto modeli, var izrādīties, ka nevienā no autoplačiem tā nav un tad labāk to meklēt pēc sludinājumiem internetā.

Vēl viens mīnus ir tas, ka autoplačos bieži vien var iegādāties pēclīzinga automašīnas un daudzi autovadītāji nelabprāt pērk šādas automašīnas. Tomēr, ja jums nav iebildumu un jūs ar kāru aci apskatat kādu no līzingā bijušajām automašīnam tad jums ir iespēja salīdzināt vairākus iespējamos modeļus un izvēlēties vienu, kurš vislabāk jums tīk – vai nu to ar mazāku noskrējienu, vai to ar smukāku salonu, vai arī to, kuram labi ir saglabājusies virsbūve. Un pērkot auto pēc sludinājuma avīzē vai internetā jums nav iespējas apskatīties vienkopus vairākus desmitus auto.

 

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.