autoDNA iesaka
Logu tonēšana

Logu tonēšana – ieguvumi ir vairāk nekā sākumā varētu šķist

17 maija 2022

Lai arī logu tonēšana ir nedaudz zaudējusi savu aktualitāti ir īstais laiks, lai apsvērtu iespēju savam auto piešķirt nedaudz citu tēlu. Līdzās tumšākiem logiem ir vēl daudzas citas priekšrocības, par kurām aizdomājas tikai retais.

Logu tonēšana ir auto stiklu aplīmēšana ar speciālu plēvi, kas samazina saules gaismas iekļūšanu salonā. Ražotāji piedāvā dažādas pakāpes tonējumu, taču obligāti jāņem vērā katras valsts individuālos auto stiklu tonēšanas noteikumus. Zemāk apskatīsim pieejamo informāciju gan par logu tonēšanas priekšrocībām, gan arī dažādiem likumiem ES un citās valstīs.

 

Mazāk saules, vairāk labuma

Pretstatā Latvijas populārajam ēdināšanas uzņēmumam “Vairāk saules”, automašīnām vēlams būtu mazāk saules. Saules stari ar laiku nodara bojājumus gan automašīnas lakai un krāsai, gan arī interjeram.

 

 

Logu tonēšana – pieprasīta visā pasaulē

Sānu logu tonēšana

Sānu logu tonēšana

 

Automašīnas stiklu pārklāšana ar tumšo plēvi padarīs auto ne tikai stilīgāku, bet arī komfortablāku. Saprotamu iemeslu dēļ, sevišķi to izjutīsiet vasarā.

Lielākos interjera bojājumus rada kaitīgie UV stari. Ja automašīnas logi ir pārklāti ar plēvi, tad šo staru iekļūšanu salonā ir iespējams samazināt līdz pat 99%. Lai arī vējstiklu un priekšējos sānu logus reti kurā valstī ir atļauts tonēt, pastāv iespēja automašīnas aprīkot ar caurspīdīgu UV plēvi.

Ar šādu UV plēvi CSDD izlaidīs tehniskajā apskatē un varēsi būt drošs, ka auto interjers ilgāk paliks labā stāvoklī. Šis būs arī neliels bonuss pie auto pārdošanas, ko varēsi atklāt nākamajam pircējam.(Ko pārbauda tehniskajā apskatē?)

Papildus drošības satiksmes negadījumā

Tonēti stikli pasargās arī no lauskām, kas var savainot jūsu ķermeni avārijas brīdī. Lai arī šādam nolūkam vairāk ir piemērota drošības plēve, arī tumšā plēve noturēs stiklu labāk nekā nekas.

Lasiet vēl:

Neatstājiet mantas salonā

Neatstājiet mantas salonā

Neatstājiet mantas salonā

 

Logu tonēšana ir efektīvs veids kā noslēpt mantas uz aizmugurēja beņķa no nevēlamiem acu skatieniem. Vislabāk jau būtu mantas, tomēr, salonā neatstāt, taču ja apstākļi spiež, tad logu tonējums neļaus zagļiem saskatīt, kas atrodas salonā.

Degvielas ekonomija

Tas sākotnēji var izklausīties absurdi, taču tonēti logi samazina degvielas patēriņu. Protams, tas ir spēkā pie nosacījuma, ka auto salons nav gana karsts, lai ieslēgtu auto kondicionēšanu. Lai arī ietaupītās degvielas apjoms uz gaisa kondicionēšanas rēķina ir niecīgs, vairāku gadu laikā tas var atmaksāt tonējošās plēves uzklāšanas izmaksas.

 

 

 

Drošāka un patīkamāka braukšana

Dienas laikā tumšo logu komfortu sevišķi izjutīs pasažieri uz aizmugurējā beņķa, piemēram, mazi bērni. Ilgstoši braucieni karstā vasaras dienā var būt ļoti nepatīkami, ja saule visu laiku spīd sejā. Šāds logu tonējums būs krietni labāks par dažādiem pielīmējamajiem sietiem no AliExpress.

Likumdošana Latvijā un citviet pasaulē

Logu tonēšana likums

Logu tonēšana likums

Likums Latvijā un citās valstīs ir skaidri un gaiši saprotams. Šis nav tas gadījums, kad to var interpretēt katrs pa savam un ar spēcīgu advokātu panākt savu taisnību.

Latvijas gadījumā vējstiklam drīkst tonēt tikai augšmalu, priekšējiem sānu logiem gaismas caurlaidībai jābūt ≥ 70%, pārējiem logiem ierobežojumu nav. Detalizētāka informācija ir pieejama Ministru kabineta noteikumos Nr. 295 punktā 3.2. “Stiklojuma stāvoklis”.

Tonēt logus nedrīkst

Līdzīgi auto stiklu tonēšanas noteikumi pastāv lielākajā daļā valstu. Īpaši var izcelt tikai dažas valstis, kur logu tonēšana ir pilnībā aizliegta – Portugālē, Baltkrievijā, Lībijā, Kuveitā, Bolīvijā, Irākā, Kenijā un Pakistānā.

Ja neņem vērā Portugāli un Baltkrieviju, tad pārējās valstīs logu tonējuma aizliegums tiek skaidrots ar teroristu aktivitātēm un sabiedrības drošību.

100% tonējums uz aizmugurējā un sānu stikliem nav atļauts arī dažās Eiropas valstīs. Pieļaujamais tonējuma daudzums:

  • Austrija – 80%;
  • Dānija – 60%;
  • Somija – 30%.

Vairākās valstīs ir nepieciešams tonēšanas pakalpojuma sniedzēja sertifikāts. Tāpēc obligāti tādu jāpieprasa, ja veicat logu tonēšanu.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.