autoDNA iesaka
mazāka izmēra ziemas disku komplekt

Trīs iemesli par labu mazāka izmēra ziemas disku komplektam

26 novembr 2022

Pirmais sniegs šoziem jau ir aplaimojis teju visu Latviju, daudzviet zemi klāj pat desmit un vairāk  centimetrus bieza sniega sega. Neapšaubāmi, tas pārsteidza gana daudzus autovadītājus nesagatavotus. Patiesībā, daudzu šāda rīcība – atlikt riepu nomaiņu līdz pēdējam – liecina tikai par paviršu attieksmi pret drošu braukšanu un savu veselību. Ir vai nav iegādātas jaunas ziemas disku komplekts un riepas, tas agri vai vēlu būs jādara, vai ne? Lūk, šoreiz aplūkosim trīs iemeslus, kādēļ izvēlēties mazāka izmēra ziemas disku komplektu.

Lielākā daļa automašīnu ekspertu piekritīs, ja pavasarī, vasarā un rudenī jūs vadāt savu automašīnu ar 17 collu, 18 collu vai pat lielāka izmēra riteņiem, jums patiešām vajadzētu apsvērt iespēju samazināt ziemas disku izmēru līdz 16 collām vai pat vēl mazāk. Šādai rīcībai ir vairākas priekšrocības gan no ekonomiskā, gan arī praktiskā skatu punkta.

Pirms pirkt mazāka izmēra ziemas disku komplektu

Pirms verat vaļā interneta veikalu mājas lapas vai dodaties uz tuvāko riepu veikalu, ir vērts pārbaudīt vai jūsu automašīnai maz ir iespējams uzlikt attiecīgā izmēra riteņus. Ziemas diski ir pieejami gan no oriģinālā autoražotāja, gan arī citu zīmolu sortimenta.

Lai arī lielākajai daļai automašīnu nevajadzētu būt problēmām, dažām, īpaši sporta spēkratiem, ir pārāk lieli bremžu diski vai arī citas modifikācijas, kas neļauj uzstādīt maza izmēra riteņus.

Ziemas disku komplekts

Foto: Pixabay.com

Praktiskais apsvērums

Atsevišķs ziemas disku komplekts pagarinās jūsu iemīļoto vasaras disku mūžu. Ziemā braukšanas apstākļi ir sarežģītāki, kas nereti noved pie iebraukšanas bedrē vai uzbraukšanas ceļa apmalei. Paralēli tam ir nebeidzamais dubļu un sāls maisījums, kas dienu no dienas atradīsies uz jūsu automašīnas ritošās daļas.

Var nopirkt vienkārši mazāka izmēra diskus, var iegādāties arī speciāli radītu ziemas disku komplektu. Galvenā atšķirība būs noturīgāks krāsojums pret sāli, dubļiem un citu ķīmiju, kā arī vienkāršāks dizains, kas atvieglos to mazgāšanu.

Lasi vēl:

Ziemas disku komplekts

Foto: Pixabay.com

Ziemas disku komplekts

Veiktspēja

Kaut arī varētu šķist loģiski, ka lielāka izmēra riepām ir labāka saķere ar sniegu un ledu, patiesībā viss ir gluži otrādi. Platākām un lielākām riepām ir nepieciešams vairāk “saķert” ceļa virsmu, kas ziemas apstākļos jau tā ir grūti.

Mazākām un šaurākām riepām ar augstāku profilu ir krietni labāka vilkme dziļā sniegā vai jebkurā citā ziemas “šļurā”. Piedevām, ja jūsu auto ir šāds ziemas disku komplekts, tad pastāv ievērojami mazāka iespēja, ka braukšanas laikā varētu sākties akvaplanēšana.

Ziemas disku komplekts

Foto: Pixabay.com

Ekonomikas un uzglabāšanas apsvērumi

Atsevišķs 15 vai 16 collu ziemas disku komplekts būs krietni lētāks par 17, 18 vai vēl lielāka izmēra diskiem. Jo lielāks disks, jo dārgāks tas būs. Tas pats arī attiecas uz ziemas riepām. Ja līdz 16 collām atšķirība varētu būt tikai daži eiro, tad virs 18 collu izmēra cena pieaugs ģeometriskā progresijā.

Ja ir jāpērk jauns riepu komplekts un jums ir 19 vai 20 collu izmēra diski, tad parēķiniet, vai jums nesanāk izdevīgāk nopirkt mazāka izmēra riepas un uz ietaupītās starpības rēķina vēl klāt arī jauns ziemas disku komplekts!  Arī degvielas patēriņš šāda izmēra riteņiem būs nedaudz mazāks.

Ja ziema ir jūs pārsteigusi nesagatavotu, tad neriskējiet ar savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, un pirmajās sniega dienās vai nu izciešat garās rindas pie riepu servisiem, vai arī dodaties savās darīšanās ar sabiedrisko transportu. Ielāgojiet arī to, ka ziemas apstākļos nekādā gadījumā necenšaties braukt mazliet ātrāk nekā atļauts – tieši otrādi, brauciet lēnāk un mierīgāk, jo līdz saslīdēšanai ir tikai viens mirklis!

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.