autoDNA iesaka
Mobilās aplikācijas papildus ērtībām uz ceļa

Mobilās aplikācijas papildus ērtībām uz ceļa

9 februāra 2017

Pieaugot tehnoloģiju attīstībai, arvien populārākas kļūst dažādas mobilās aplikācijas – tās mūs ne vien izklaidē, bet ir arī labs atbalsts ikdienā. Jāatzīst, aplikāciju izstrādātāji ir labi pacentušies – kaut ko sev tīkamu un noderīgu var atrast ikviens, neatkarīgi no interesēm un dzīvesveida.


Izņēmums nav arī autovadītāji – nav būtiski, kāds ir spēkrata modelis vai izlaiduma gads, kamēr vien tā īpašnieka rīcībā ir mobilais tālrunis, internets un dažas mobilās aplikācijas, iespējas palielināt automašīnas funkcionalitāti ir diezgan plašas.

Turpinājumā autoDNA.lv ir apkopojis vairākas mobilās aplikācijas, kas var būt noderīgas ikvienam auto vadītājam.

Waze

Viena no zināmākajām ir Waze –  navigācijas aplikācija, kas nodrošina informāciju par satiksmi reālajā laikā. Tātad – ja, piemēram, uz kādas ielas ir izveidojies sastrēgums un tur atrodas vismaz viens šīs aplikācijas lietotājs, ziņa par sastrēgumu ir pieejama arī citiem Waze lietotājiem. Šī iemesla dēļ aplikācija var noderēt arī pārvietojoties par ierasto ikdienas maršrutu – tas var palīdzēt maksimāli izvairīties no šķēršļiem un saīsināt ceļā pavadīto laiku. Piekritīsiet, pēc nogurdinošas darba dienas tas mēdz būt īpaši svarīgi.

Visu aktuālo informāciju aplikācija apkopo divos veidos – automātiski sekojot līdzi lietotāju gaitām, kā arī apstrādājot lietotāju iesniegtos datus. Jāatzīmē – iespēju paziņot par sastrēgumu, ceļa remontu un citām autovadītājiem nozīmīgām situācijām uz ceļa izmanto liels skaits šoferu, padarot šo aplikāciju par vērtīgu palīgu ikdienā.

Aplikācija  pieejama iPhone, Android, Blackberry, Windows Mobile un Nokia viedtālruņiem. Tā ir bez maksas, taču, lai tā darbotos, nepieciešams stabils interneta pieslēgums. Šī iemesla dēļ aplikācija var būtiski ietekmēt tālruņa rēķinu, sevišķi, ja tiek lietota ārvalstīs.

Google Maps

Joprojām laba alternatīva Waze un piedāvā daudz plašākas maršrutu opcijas velobraucējiem, kājāmgājējiem un, ja rodas nepiciešamība pārvietoties ar sabiedrisko transportu.

MapFactor

Mazāk zināma, taču nebūt ne sliktāka navigācijas lietotne, kas kartes lejupielādē un saglabā viedtālrunī, tādēļ tā lietošanai nav vajadzīgs pastāvīgs interneta pieslēgums. Lai arī aplikācija nepiedāvā daudzveidīgu funkciju klāstu, tomēr galamērķī nokļūt palīdzēs. Šī aplikācija piemērota tiem telefoniem, kas darbojas ar Android operētājsistēmu.

Mana drošība

Šo aplikāciju izveidojusi Valsts policija, un tās mērķis ir atvieglot viedtālruņu lietotāju saziņu ar operatīvajiem dienestiem. Ja aplikācijas lietotājs ir kļuvis par ceļu satiksmes negadījuma aculiecinieku, ar lietotnes starpniecību iespējams šo informāciju nosūtīt policijai. Turklāt to var darīt gan tad, ja vēl atrodies notikuma vietā, gan arī vēlāk.

Taču šī nebūt nav pati svarīgākā funkcija, ko šī aplikācija piedāvā – ar to iespējams veikt arī ārkārtas zvanu neatliekamajai medicīniskajai palīdzībai, ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, policijai, kā arī citiem operatīvajiem dienestiem. Būtiska šīs lietotnes priekšrocība – veicot ārkārtas zvanu, iespējams norādīt precīzas atrašanās vietas koordinātas. Īpaši noderīgi tas var būt brīžos, kad cilvēks nespēj sniegt skaidras norādes par vietu, kur atrodas.

Aplikācija bez maksas pieejama Android un iOS operētājsistēmu lietotājiem.

Where is my car?

Vai kādreiz esi nonācis situācijā, kad vairs neatceries, kur esi novietojis savu auto? Ja tā, aplikācija Where is my car gādās, lai tā vairs nenotiktu. Šī lietotne īpaši piemērota, dodoties uz mazāk zināmām vietām, kurās tik viegli neorientējies – ja novieto savu automašīnu kādā stāvvietā, bet pēc tam vairs nevari to atrast, aplikācija parādīs ceļu atpakaļ. Automašīnas atrašanās vietu aplikācija saglabā automātiski, izmantojot Bluetooth. Taču šos datus iespējams saglabāt arī manuāli.

Saprotams, mobilās lietotnes sen vairs nekalpo kā navigācijas sistēmas vien – viedtālruņu lietotājiem tiek piedāvātas visdažādākās iespējas un funkcijas, lai ikviens varētu izvēlēties savām vajadzībām piemērotākos risinājumus.