Viss
Motoreļļa

Sešas pazīmes, kas liecina, ka ir jāmaina motoreļļa

Pievienoja 7 oktobris 2018

Ja degvielu var salīdzināt ar pārtiku, tad dzinēja motoreļļa ir salīdzināma ar asinīm. Tās kvalitātei ir tieša ietekme uz neskaitāmām motora sastāvdaļām un regulāra maiņa nodrošinās ilgstošu dzinēja resursu un mazāk galvassāpes auto īpašniekam.

Ikviens kvalificēts mehāniķis ieteiks mainīt motoreļļu ik pēc 10 000 – 15 000 kilometru. Jo tīrāka tā būs, jo labāk eļļos dzinēju un tas efektīvāk strādās. Taču, pasaulē netrūkst gadījumu, kad par eļļas maiņu var aizmirst. Vai arī, piemēram, pārdevējs apgalvo, ka tikko nomainīta eļļa, lai arī būtībā tā nemaz nav. Zemāk ir apkopotas 6 pazīmes, kas liecina, ka ar steigu jāmaina motoreļļa.

Brīdinājuma indikators

Ja instrumentu panelī iedegas eļļas kannas lampiņa, tā ir visdrošākā pazīme, ka ir pienācis laiks pievērst uzmanību motoreļļai. Indikatora mērķis ir brīdināt vadītāju ne tikai par motoreļļas līmeņa samazināšanos, bet arī citām problēmām, kas saistītas ar eļļas padeves sistēmu.

Dzinēja pārkaršana

Ja dzinējā nav pietiekami daudz motoreļļa vai arī eļļa nav mainīta ilgāku laiku, tas neizbēgami novedīs pie paaugstinātas dzinēja temperatūras. Motoreļļas galvenā funkcija ir nodrošināt pēc iespējas mazāku berzi. Veca eļļa šo funkciju vairs nespēj tik labi pildīt un dzinējs sāk pārkarst.

Protams, ka problēma var būt arī dzesēšanas sistēmā, taču, ja eļļa nav kādu laiku mainīta, tad šis varētu būt viens no dzinēja pārkaršanas iemesliem.

Netipiski trokšņi

Ar laiku motoreļļa kļūst veca un sabiezē. Tieši tāpēc automobiļu ražotāji iesaka mainīt to ik pēc 10 000 kilometru, bet ne retāk kā reizi gadā. Jo jūsu automašīnā ir vecāka eļļa, tā kļūst netīrāka un biezāka.

Papildus slodze liek motora komponentēm strādāt ar lielāku piepūli, kas rada ne tikai paaugstinātu temperatūru, bet arī dobjus trokšņus. Varētu teikt, ka automašīnai ir “grūti” darboties. Pie šāda scenārija nekavējoties ir jāmaina eļļa un dzinējam visticamāk jau ir nodarīti neatgriezeniski bojājumi.

Eļļas smarža

Katrai eļļai ir savs specifisks aromāts. Rapsis smaržo pēc pankūkām, bet ja sajūtat motoreļļas smaku salonā, tad tas liecina par steidzamu servisa apmeklējumu. Parasti tas nozīmē, ka motortelpā notiek eļļas noplūde, kura sadeg uz pārkarsušā dzinēja.

Izplūdes dūmi

Modernām automašīnām, tai skaitā arī dīzeļiem, izplūdes gāzes var redzēt vienīgi lielos mīnusos. Taču, ja siltā vasaras dienā parādās pamatīgi dūmi, tas liecina par eļļas klātbūtni degvielā. Problēmas cēloņi var būt vairāki, sākot no nodilušas blīves līdz sprauslu maiņai.

Krāsa

Laiku no laika ir ieteicams pārbaudīt eļļas līmeni dzinējā. Ja uz mērstieņa ir redzama izteikti melnas krāsas motoreļļa, tad ir pienācis laiks to nomainīt. Tumša tā var palikt jau pēc dažām dienām, jo dzinējs ir pilns ar sadegušām mikrodaļinām, taču melna tā kļūs tikai pēc vairākiem tūkstošiem kilometru.

Summa komentāri: 1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.