autoDNA iesaka
mūsdienu auto tehnoloģijas

Mūsdienu automobīļu tehnoloģijas, kuras mums patīk

23 septembra 2016

Mūsdienu automoviļu tehnoloģijas ar katru gadu sniedz mums vairāk komforta un drošības. Visticamāk tas ir tikai laika jautājums, ka pie auto vadīšanas paši nebūsim vajadzīgi. Bet kamēr vēl šīs inovatīvās tehnoloģijas nav izplatījušas dzīvē ir vērts sekot līdzi kā attīstās mūsdienu auto tehnoloģijas un pēc iespējas tās izmantot, atvieglojot un padarot sev braukšanu patīkamaku visos iespējamos veidos. 

Tehnoloģijas, kas padara auto modernu un ērtāku

Tuvošanās sensors atslēgā un starta poga

Kādas ir grūtības izmantojot tradicionālās automobiļu atslēgas? Nekādas! Pirms vairākiem gadiem pat nevarējām iedomāties, par to, ka, lai iedarbīnātu automāšīnu nebūs jāliek aizdedzē atslēga. Tikmēr autobūves inženieri paņēma vecās labās atslēgas “uz pārveidošanu” un viņu darba rezultāti ir pārsteidzoši. Nu jau daudzām automašīnām, kuras atstāj mūsdienās rūpnīcu, lai atvērt un iedarbināt auto vairs nav jāmeklē atslēgas kabatās. Pietiek ar to, ka tās mums ir līdzi un automašīnas durvju slēdzene atvērsies pati. Bet, kad jau ērti esam iekārtojušies vadītāja sēdeklī auto iedarbināt var vienkārši nospiežot pogu “Start”. Šo tehnoloģiju īpaši ir novērtējušas dāmas, kuru somās automašīnas atslēgas bieži vien ir paslēpušās visdziļākajā un vistālākajā stūrī, kā arī tiem, kuri dodas uz automašīnu ar aizņemtām rokam, piemēram, ar pirkuma maisiņiem ejot no veikala vai arī ar mantām, kuras paredzētas ievietošanai bagāžas nodalījumā. Kā rāda piemērs ar atslēgām, mūsdienu auto tehnoloģijas var apmierināt pat tādas vajadzības, par kurām pat dažreiz nenojaušam.

Bluetooth

Šī bezvadu sakaru tehnoloģija ļauj savienot jūsu viedtālruni ar automašīnas audio sistēmu. Pateicoties bluetooth mēs varam saskaņā ar likumu droši runāt pa telefonu ar brīvroku sistēmu un klausīties mūziku no sava viedtālruņa. Vēl vairāk iespēju mums ir kad mūsu viedtālrunis ir savienots ar internetu. Viedtālrunī varam ieslēgt navigāciju, kura pastāvīgi apkopo informāciju par sastrēgumiem un negadījumiem, līdz ar to tā vienmēr vedīs mūs uz galamērķi pa ātrāko ceļu, kā arī, caur automašīnas skaļruņiem, varam klausīties mūziku izmantojot tādas aplikācijas kā, piemēram, Spotify, Deezer vai Google Music, kuras izmantojot mums ir piekļuve pie miljoniem dziesmu bez vajadzības tās saglabāt uz atmiņas kartes vai cietā diska. 

Mūsdienu auto tehnoloģijas, kā piemērām USB pieslēgvieta, bez kuras mēs jau negribam dzīvot.

Runājot par mūsdienu transportlīdzekļu tehnoloģijām, kas uzlabo mūsu komfortu automašīnā, nevaram nepieminēt USB pieslēgvietas. USB pieslēgvietas automašīnās ļauj pievienot vairākas ierīces, piemēram, navigācijas, audio atskaņotāji, kā arī ļauj mums uzlādēt viedtālruņus, planšetes un e-grāmatu lasītājus. Cik vērtīga ir šāda funkcionalitāte zin ikviens, kurš kādreiz ar ģimeni ir devies garākā izbraucienā.

 

Modernās automobīļu tehnoloģijas, kuras palielina drošību

Neredzamās zonas sensors

Droši vien katrs autovadītājs uz ceļa ir sastapies ar situāciju, kad skatoties spogulī un pārliecinoties, ka uz blakus joslas nav citas automašīnas, sāk joslas maiņas manevru un pēkšņi blakus joslā parādas auto burtiski “no nekurienes” un uztaurē. Šo darbu droši dara mūsu vietā nepārskatāmo zonu sensori, kas brīdina mūs, kad gribam iebraukt blakus joslā un pa kuru mūsu virzienā pārvietojas cits transportlīdzeklis neredzams spoguļos. 

 

Atpakaļskata kamera

Ikviens, kuram bija iespēja ar atpakaļskata kameru parkot auto braucot paralēli vai perpendikulāri šķerslim vairs negribēs pārkāpt automašīnā, kurā nav šīs vienkāršās, bet ļoti funkcionālas ierīces. Atpakaļskata kamera atvieglo ne tikai parkošanos autostāvvietā, bet neļauj arī atstāt autostāvvietā bagāžu vai iepirkšanās maisiņus kā arī palielina mājdzīvnieku un mazu bērnu drošību, kuri dažkārt mēdz pēkšņi un nemanāmi parādīties vietās, kur parkojam auto. 

 

Aktīvā kruīza kontrole

Ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā ir garāki ceļa posmi pa kuriem braucot ceļš var kļūt garlaicīgs un nogurdinošs. Katrs autovadītājs, kurš kādreiz ir izvēlējies ar automašīnu ceļot pa Eiropas autoceļiem, zin, ka ilgstoši braucot šādos lielos attālumos ir viegli zaudēt koncentrāciju un, ja ātrums ir liels, tas var novest pie negadījuma. Šādos gadījumos palīgā mums nāks modernās automašīnu tehnoloģijas, proti, aktīvā kruīza kontroli, kas ne tikai rūpēsies par to, lai saglabāt noteikto maksimālo ātrumu, bet arī palīdzēs saglabāt drošu attālumu līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, pielāgojot ātrumu. 

Parkošanās palīgs 

Parkošanās starp divām automašīnām ir viens no grūtākajiem manevriem, kuru veicam sēžot pie stūres. Modernās tehnoloģijas ierobežo mūsu iesaistīšanos parkošanās procesā līdz minimumam vai vispār atbrīvo mūs no šī manevra. Sensori paši meklē brīvās stāvvietu vietas, aprēķina nepieciešamo leņķi un manevrē ar stūri. Mums vienīgi atliek nospiest gāzes vai bremzes pedāli. Jaunajās premium  klases automašīnās nav jādara pat tas!

Visas šajā rakstā aprakstītās modernās auto tehnoloģijas ir tikai šī modernizācijas aisberga redzamā daļa un subjektīva autora izvēle. Katrs no autovadītājiem pats vislabāk izvērtēs, kura no šīm tehnoloģijām būs viņam noderīga un kura būs nevajadzīga. Tāpēc ir vērts sekot līdz visām izmaiņām šajā jomā.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.