Neglīts auto

Neglītāko automašīnu Top 10: dizaina neveiksmes

Pievienoja 18 jūnijs 2020

Par gaumi nestrīdas, taču nenoliedzami ir automašīnu modeļi, kas patīk vairākumam un ir arī tādi, kas riebumā liek saraukt seju. Šoreiz apskatīsim auto dizaina pasaules lielākās neveiksmes.

Neglītāko automašīnu Top 10 ir balstīts ne tikai uz dažādām interneta lietotāju aptaujām, bet arī veselo saprātu. Viens no šādiem auto nenoliedzami ir Fiat Multipla, kurš ir tik atbaidošs, ka cilvēki pat nevēlas iegaumēt šī spēkrata marku un modeli. Raksta turpinājumā iepazīsimies ar citiem atbaidošiem auto.

Automašīnas dizains ir ļoti būtisks, jo cilvēki bieži vien pērk “ar acīm”  jeb vadoties pēc automašīnas izskata. Tieši tāpēc lietotu auto pārdevēji bieži vien lielākās pūles velta automašīnas vizuālā stāvokļa uzlabošanai nevis, piemēram, zobsiksnas maiņai, kas ir ievērojami svarīgāk.

Pārsteidzoši, taču šad un tad uz ražošanas līnijas nonāk reti neglīti automobiļi, kas liek aizdomāties par vienu lietu … Kā kaut kas tāds vispār varēja “izmukt” no dizaina nodaļas, savākt vairākus parakstus un nonākt rūpnīcā uz ražošanas līnijas?!

Tas ko mēs redzam uz ielām ir garš un rūpīgs atlases un uzlabojumu process, kas tiek saskaņots neskaitāmas reizes. Tomēr, par spīti tam visam mēs reizi pa reizei katalogos redzam kaut ko tādu, kā jau iepriekš pieminēto Fiat Multipla.

10. Nissan Cube

Nissan Cube

Laikos, kad autoražotāji velta lielas pūles degvielas ekonomijai un aerodinamikai, Nissan vienā brīdī nolēma “f**** it”, ražosim Cube. Tur nav nekā slēpjama, tas ir auto klucis uz riteņiem. Pat sānu logu dizains ir šausmīgs ar noapaļotiem stūriem.

Taču pats šokējošākais ir fakts, ka šis auto ir piedzīvojis trīs paaudzes. Un godīgi sakot, 3. paaudzes versija ir pati briesmīgākā. Ja šī būtu pasaka, tad neviens princis nevēlētos lūgt jaunākās meitas roku.

9. Pontiac Aztek

Pontiac Aztek

Šis ir viens vareni neglīts auto no ASV. Pontiac nav diez ko izplatīti Eiropā un labi vien ir, jo Aztek izraisa tikpat spēcīgu acu asarošanu kā pavasara ziedputekšņu alerģija. Šķiet, ka to saprata arī autoražotājs, jo šis auto ražošanā atradās vien dažus gadus no 2001. līdz 2005. gadam.

8. SsangYong Rodius

Tipisks Dienvidkorejas autoražotājs ar sev unikālu dizainu. SsangYong ir dzīvs piemērs tam, ka var mācīties no savām kļūdām. Rodius nav vienīgais atbaidošais šī ražotāja modelis, taču jaunākie modeļi ir krietni pievilcīgāki.

Rodius nebija arī diez ko uzticams un bieži plīsa. Taču tam ir ietilpīgs salons un bagāžas vieta, kā rezultātā tas bieži vien ir sastopas Āzijas lidostās.

7. Ford Taurus (1996 – 1999)

Ford Taurus

Ford ir iegājis vēsturē ar vairākiem sasniegumiem un ikoniskiem auto. Ford Taurus ir 90-to gadu beigu atbaidošākais šī autoražotāja modelis. Izskatās, ka dizaineru komanda iedvesmu smēlās kulta filmā – Aplis. Taurus ir ne tikai šausmīgs, bet arī pilns ar ovāliem, apaļveidīgiem dizaina elementiem. Nav brīnums, ka ražošanā tas atradās ļoti īsu laika periodu.

6. Citroen C4 Cactus

Jāsaka godīgi, bija grūti atrast neglītus auto no Eiropas. Taču C4 Cactus ir viens no jaunākajiem šī topa dalībniekiem. Tas ir skaistuma etalons salīdzinoši ar pārējiem, taču viennozīmīgi izceļas mūsdienu auto dizaina vidū.

Šķiet, ka raksturīgākā to dizaina odziņa ir dīvainas dizaina elements uz sāniem, kas dikti atgādina dermatīna tapsētās durvis padomju laika daudzstāvenēs. Sakot, ka drosmīgajiem pieder pasaule. Cactus nekur tālu netika un pērn tika paziņots, ka otrā paaudze netiks veidota.

Lasiet vēl:

5. Aston Martin Lagonda Shooting Brake

Pagājušā gadsimta 70-to un 80-to gadu automobiļi bija savādi. Šo topu varētu papildināt ar daudz un dažādiem brīnumiem no to laiku ēras, bet Lagonda Shooting Brake ir viens no spilgtākajiem tā laika piemēriem.

Lagonda sedana versija bija provokatīva, bet daudz maz “ok”. Arī 40 gadus vēlāk tas izskatās pieņemami ar sava veida vintage šarmu. Taču tad tika nolemts uztaisīt universāli – Shooting Brake. Te arī viss aizgāja šķērsām.

Automašīna tā jau bija diezgan izstiepta, taču piekabinātā universāla aizmugure to padarīja īpaši neveiklu. Nevar īsti saprast – vai nu aizmugure tūlīt nolūzīs nost vai arī kāds ieskrējis tanī.

4. Chrysler PT Cruiser

Auto kurš neatstās vienaldzīgu. Auto, kuru vai nu tu mīli vai ienīsti. Tā dizains ir tik ekscentrisks, ka nevar īsti saprasts, kas ir bijis iedvesmas avots – kartings, Mad Max vai bulku vāģis?! Ticiet vai nē, taču šis auto ir pieejams arī kabrioleta versijā. Tas tā, ja vēlaties ekstra uzmanību.

3. Nissan Cargo

Ja katoļu baznīcai nebūtu naudas, tad ar šādu auto varētu pārvietoties Romas Pāvests. Auto tika paredzēts realizēt galvenokārt Japānas tirgū, taču īsi pēc lielās atklāšanas japāņi saprata, savu kļūdu.

Vai ziniet, kas ir kopīgs maziem bērniem pirms vakcīnu izgudrošanas un šādiem auto? Tie nenodzīvo ilgāk par dažiem gadiem. R.I.P Nissan Cargo 1989 – 1992.

2. Nissan Juke

Viens no mazākajiem krosoveriem tirgū, kurš nepārprotami no priekšpuses izskatās pēc vardes. Nav īsti saprotams, ko japāņi bija domājuši ar vārdu “Juke”, bet “Joke” ir diezgan tuvu tam, ko par šo auto daudzi domā.

1. Fiat Multipla

Un visbeidzot – Fiat Multipla. Par šo auto varētu sacerēt tik daudz joku, ka to varētu izmantot kā skatuves dekorāciju Skuteļa sarunu šovā. Jūs tikai paskatieties uz to! Itālija ir modes un dizaina pasaules centrs, kā kaut kas tāds varēja nākt no šīs valsts dizaineriem?! Pat dzērumā šis auto ir atbaidošs un, visticamāk, līdz šim nav pieķerts neviens dzērājšoferis pie Fiat Multipla stūres.

Cienījamās dāmas, ja jūsu draugam vai vīram ir šāds auto, tad ir pieejami tikai divi skaidrojumi:

  1. Viņš jūs neprātīgi mīl un nemet acis uz citām sievietēm. Jo būsim godīgi, šis nav tas auto, ar kuru atstāt iespaidu uz citām dāmām;
  2. Viņš ir gatavs ģimenei un bērniem.

Šādiem automobiļiem ir savas priekšrocības, piemēram, diez vai auto zaglim būs tikpat slikta gaume, kā lielākajai daļai pasaules iedzīvotāju. Ja jums patīk kāds no šiem auto, tad esiet gatavs, ka tas būs jūsu īpašumā ilgu laiku. Ja zaļu BMW ir grūti pārdot, tad padomājiet cik grūti būs tikt vaļā no šāda?!

Summa komentāri: 1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

  1. Ainars Grava

    Jā, taisnība gan. Ja franču auto visu laiku izskatījās eleganti, tad tagad Citroen mašīnas ir ja ne atbaidošas, tad neglītas gan. Patiesībā esmu Citroen fans. Pašam jau kādu laiku pieder C4 Grand Pikaso. Smuks minivens. Gribēju pamainīt, bet tagad nezinu ko izvēlēties. Dizaina ziņā nepatīk neviena no jaunajām mašīnām. Tā biezā priekšdaļa ar šaurajiem lukturiem…kada tur vairs airodinamika.