autoDNA iesaka
Nīderlandes automašīnas

Kā nopirkt auto Holandē?

7 augusta 2020

Lietota automobiļa iegāde Holandē jeb Nīderlandē ir ierasta prakse daudziem Latvijas auto tirgotājiem. Līdzīgi kā citās Rietumeiropas valstīs arī Holandē ir laba ceļu infrastruktūra un pirktspēja, kas palīdz uzturēt automobiļus labā stāvoklī arī pēc vairāku gadu ekspluatācijas.

Šajā bloga ierakstā apskatīsim ne tikai Nīderlandes auto tirgus specifiku, bet arī lūkosim kāda ir nepieciešamā dokumentācija un process, lai veiksmīgi iegādātos auto no Holandes. Kā nopirkt auto Holandē?

Automašīnas no Nīderlandes ir labā tehniskā stāvoklī

Viens no galvenajiem faktoriem auto iegādei no Nīderlandes ir šīs valsts labā infrastruktūra un ģeogrāfiskais stāvoklis. Šajā valstī ceļi tiek uzturēti teicamā stāvoklī, kas ir labas ziņas automašīnas ritošajai daļai.

Savukārt, ja mēs skatāmies no ģeogrāfiskā skatu punkta, tad šī valsts ir izteikti plakana un automobiļi netiek mocīti pa kalnu serpentīniem, kas var uzlikt papildus slogu bremžu sistēmai, transmisijai un arī pašam dzinējam.

Turklāt, saskaņā ar Nīderlandes likumdošanu, katram auto īpašniekam reizi divos gados jādodas uz tehnisko apskati, kur ne tikai izkrata uz stenda, bet arī pārbauda citas svarīgas automašīnas komponentes.

Apskates rezultāti tiek reģistrēti un glabāti datu bāzēs un automašīnu pircējiem šī informācija ir pieejama. Nīderlandē tiek arī reģistrēti transportlīdzekļa odometra rādījumi (Nationale Auto Pass). Līdz ar to informāciju par nobraukumu gan arī datus no Nīderlandes valsts autotransporta dienesta (WFD) jūs varat ērti pārbaudīt autoDNA vēstures atskaitē vēl pirms auto iegādes.

Kā nopirkt auto Holandē – formalitātes

Kā nopirkt auto no Nīderlandes

Kā nopirkt auto no Nīderlandes

 

Kopš 2014. gada janvāra ir mainījušies noteikumi sakarā ar automašīnas iegādi Nīderlandē līdz ar to automšīnas pārreģistrēšana tagad ir kļuvusi vieglāka. Ja jūs izlemjat iegādāties automašīnu pie auto tirgotājiem var gadīties, ka par auto pārreģistrāciju būs parūpējies pārdevējs, noņemot no jūsu pleciem liekas formalitātes un stresu.

Savukārt, ja jūs pērkat auto no privātpersonas, tad jums ir jādodas uz vietējo ceļu satiksmes departamentu – RDW jeb Rijksdienst voor het Wegverkeer. Viss atkarīgs no tā, kad jūsu iegādātais auto tika pirmo reizi reģistrēts.

Ja pirms 2013. gada tad tam ir vecā reģistrācijas apliecība, ja pēc 2014. gada janvāra, tad tam ir jaunā veida reģistrācijas apliecība. Ja jūs pērkat automašīnu ar veciem dokumentiem pie pārreģistrācijas jūs saņemsiet jaunu reģistrācijas apliecību, kas būs kredītkartes izmēra dokuments ar nosaukumu kentekenbewijs.

Kā auto atvest no Holandes uz Latviju?

Fokusēsimies uz scenāriju, ka esat privātpersona un vēlaties automašīnu iegādāties Nīderlandē un atvest uz Latviju. Šādā gadījumā būs jādodas uz jau iepriekš pieminēto RDW un jāiesniedz zemāk norādītie dokumenti.

Dokumenti kas ir jāņem līdzi:

 • Derīgs personas apliecinošs dokuments (pase, ID);
 • Transportlīdzekļa numura zīmes;
 • Reģistrācijas apliecības 1. A daļa un 1. B daļa, kā arī transportlīdzekļa reģistrācijas kartes II daļas kopiju (automobiļiem, kuri ražoti 2014. gadā);
 • Automašīnas pirkšanas/pārdošanas dokuments (nav obligāti, bet labāk paņemt līdzi);
 • Tirdzniecības palātas izraksta kopija (ja esat juridiskā persona);
 • Pilnvarotās personas rakstiska atļauja (ja esat juridiskā persona).

Kad visi dokumenti ir iesniegti RDW būs jāsamaksā eksporta pakalpojuma nodeva Omschrijving EUR 9,98 apmērā. Tiklīdz tas ir izdarīts DRW noņem no uzskaites automašīnu Nīderlandē.

Lasi vēl: Kā reģistrēt auto? Attālināti un vienkārši!

Jūs no RDW saņemat sekojošus dokumentus:

 • atlīdzības sertifikāts (pierādījums, ka reģistrācija ir atcelta);
 • reģistrācijas apliecība (1.B daļa) vai reģistrācijas karte (ar nogrieztu stūri);
 • papīra reģistrācijas apliecības II daļa eksportam. Jums būs nepieciešama šī reģistrācijas apliecības II daļa kopā ar reģistrācijas karti vai reģistrācijas kodu, lai reģistrētu transportlīdzekli ārvalstīs.
Kā iegādāties auto no Nīderlandes

Kā iegādāties auto no Nīderlandes

 

Tiklīdz esat saņēmis augstāk minētos dokumentus Jums ir 14 dienas laika, lai tiktu līdz Latvijai. Saskaņā ar RDW norādīto informāciju, transportlīdzeklis šo 14 dienu laikā skaitās apdrošināts. Ceļa nodoklis arī nav jāmaksā un atsevišķos gadījumos to pat ir iespējams atgūt.

Svarīga piezīme – jums neizsniedz pagaidu numura zīmes. To vietā Jūs pats varat tādas uztaisīt vai iegādāties no kāda uzņēmuma Nīderlandē, kas tādas ražo. Ja esat nolēmis pats šādas pagaidu numura zīmes uztaisīt, tad ir jāņem vērā pāris nosacījumi:

 • Cipariem un burtiem ir jābūt melnā krāsā uz balta fona;
 • Pagaidu numur zīmes materiālam ir jābūt noturīgam pret laikapstākļiem (tās nevar būt no parasta kartona)

Ja vēlaties lai jums kāds uztaisa šādas pagaidu numura zīmes, tad RDW ir sagatvojis sarakstu ar kompānijām – PDF saraksts.

Nobeigumā

Automašīnas iegādes process Nīderlandē ir salīdzinoši vienkāršs. Lai arī šīs valsts ceļu infrastruktūra ir teju nevainojama un cilvēki ļoti daudz pārvietojas ar velosipēdiem, tas nenozīmē, ka visi automobiļi ir teicamā stāvoklī. Kārtīgi pārnbaudiet automobili ne tikai sludinājuma portāla attēlos, bet arī pārliecinieties par tā vēsturi, izmantojot autoDNA transportlīdzekļa vēstures pakalpojumus.

Lasi vēl:

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.