autoDNA iesaka
auto-no-asv-autoDNA-dati

No ASV importēti auto ar virsbūves bojājumiem

21 oktobr 2021

Latvijā no ASV importēti auto pārsvarā nonāk caur Lietuvu, Poliju un Vāciju. Kopējais no ASV importēto automašīnu skaits Latvijā ir mazliet vairāk par 5800 automašīnām. Šie ir tikai reģistrācijas dati, kuros norādīta automašīnas iepriekšējā valsts ASV, tomēr ir daļa automašīnas, kuras Latvijā nonāk pat nezinot, ka tās izcelsmes valsts ir ASV. Saskaņā ar autoDNA statistiku, ja kāds no šiem transportlīdzekļiem ir bijis bojāts, tad visbiežāk bojāta ir auto virsbūve.

Virsbūves bojājumi

Kāda ir visbiežāk sastopamā problēma? Visiem bojātajiem transportlīdzekļiem, visticamāk, ir daži korpusa bojājumi. Saskaņā ar autoDNA statistiku, kas apkopota 2020. gadā veikto transportlīdzekļu pārbaužu rezultātā, vairāk nekā 95% gadījumu šie transportlīdzekļi nāk no ASV. Gandrīz puse (49,13%) gadījumu, kad tiek atklāti bojājumi, tas ir noticis transportlīdzekļa priekšpusē (buferis, lukturi, radiators utt.).

Lasi vēl: 

Kāpēc tiek importēts tik daudz transportlīdzekļu ar šāda veida bojājumiem? Galvenokārt tāpēc, ka abu valstu remonta izmaksas atšķiras. Remonts ASV ir pārāk dārgs un citās valstīs var būt ievērojami lētāks. Tas ir galvenais iemesls, kādēļ šādi transportlīdzekļi tiek ievesti mūsu valstī, remontēti un pārdoti. Ja bojājumi netiek fiksēti transportlīdzekļa priekšpusē, pēc statistikas, tie ir fiksēti auto aizmugurē (14,6%) vai sānos (11,1%). Interesanti, ka šajā ziņā, nav lielas atšķirības starp dažādu automašīnu markām. Neatkarīgi no tā, vai tas ir Ford vai Honda, ja tas tiek importēts no ASV, tam, visticamāk, būs bojājumi vienā no šīm trim zonām. Kāpēc tas notiek?

Remonta izmaksas

Virsbūves un krāsošanas darbi ASV ir diezgan dārgi. Tajā pašā laikā ir raksturīgi, ka fotoattēlos ir redzami virsbūves bojājumi. Tas nozīmē, ka, pamatojoties tikai uz attēliem, jūs varat aprēķināt aptuvenās remonta izmaksas. Rezultātā šādi transportlīdzekļi tiek izlikti izsolē un tiek importēti uz citām valstīm. Protams, pastāv zināms risks, jo pircējs nav tur, lai fiziski pārbaudītu automašīnu. Ja virsbūves nesošās konstrukcijas ir bojātas, tas var nebūt redzams fotoattēlos, kā rezultātā riskē nevis importētājs, bet gan pircējs.

Vai zināji

Risks atklāt bojājumus citām daļām, izņemot virsbūvi, ir niecīgs: mehānisku bojājumu gadījumā tas ir nedaudz vairāk par 1%, bet citu veidu bojājumiem tas ir pat mazāks par 1%. Tas nozīmē, ka, pērkot automašīnu no ASV, noteikti jāņem līdzi krāsas biezuma mērītājs, kā arī jāiegādājas auto vēstures atskaite autoDNA, kurā ir redzams gan bojājumu veids, aprēķinātā kopējo bojājumu summa un var tikt iekļautas fotogrāfijas, kas uzņemtas pirms remonta.

Lasi vēl: 

 

No ASV importēti auto ilustrācija

autodna-asv-bojajumi

Biežāk fiksētie bojājuma veidi vēstures atskaitēs: Sadursmes bojājumi, dabas stihijas, tai skaitā krusas, plūdu bojājumi