autoDNA pārbauda
no kurienes tirgotāji iegūst lietotās automašīnas un to kvalitāti

No kurienes dīleri ņem lietotus auto un vai tie visi ir vienlīdz labi?

10 oktobr 2019

Lietots automobilis pie dīlera: autoDNA rakstu sērija, 2. daļa

Iepriekšējā rakstā mēs apskatījām plusus un mīnusus, pērkot mazlietotus auto pie dīleriem, šoreiz mēs detalizētāk apskatīsim mazlietotu auto izcelsmi un pagātni dīleru tirdzniecības vietās.

Automašīnas izcelsme un ekspluatācijas vēsture ir svarīga pat tad, ja tiek pirkts lietots automobilis pie dīlera. Pircēji dod priekšroku uzticamiem avotiem un transportlīdzekļiem ar pierādāmu vēsturi, kas ir viens no galvenajiem iemesliem kādēļ šāds bizness pie dīleriem vispār pastāv. Taču ir vērts paturēt prātā, ka ne visas automašīnas dīlera placī ir nākušas no dīlerim piederošā salona, tirgotāja lietotās automašīnas var nākt no dažādiem avotiem.

 

Demonstrējamo automašīnu tirdzniecība

Paša dīlera demonstrācijas automašīnu pārdošana ir pirmais un drošākais no šādiem avotiem. Šo spēkratu nobraukums ir dokumentēts un auto jau kopš paša sākuma atrodas pie dīlera. Bieži vien demo automašīnas ir labi aprīkotas, jo testa brauciena mērķis ir iekārdināt un pārliecināt potenciālo klientu iegādāties jaunu automašīnu ar labu komforta līmeni.

Šādu modeļu, kas parasti ir gadu veci, trūkums ir to salīdzinoši augstā cena. Dažreiz jaunas automašīnas pirkšana ar zemāku aprīkojuma līmeni pat ir izdevīgāka. Daļēji tā ir apzināta tirgotāju cenu politika, kas galvenokārt ir vērsta uz jaunu, nevis demo, automašīnu pārdošanu. Otrs demo automašīnu trūkums, ir to ierobežotā pieejamība. Parasti demonstrācijas vajadzībām tiek noformēts viens vai divi auto.

 

 

Automašīnas, kas atstātas pie dīlera, pērkot jaunas

Vēl viena automašīnu kategorija, kura nonāk dīleru lietotu automobiļu tirdzniecības vietās, ir lietoti transportlīdzekļi, kas atstāti pie dīlera, lai saņemtu atlaidi jauna automobiļa iegādei. Nereti tieši tāpēc pie dīlera var būt dažādu marku automobiļi.

Nav arī izslēgts, ka dīleris pārstāv vairākus automobiļu zīmolus. Piemēram, Inchcape portfolio sastāv no Alpina, BMW, MINI, Jaguar, Land Rover, Mazda un Ford marku automobiļiem.

 

 

Uzņēmumu auto parka automašīnas

Latvijas uzņēmumi veido lielu daļu no jaunu auto tirdzniecības īpatsvara un bieži vien pēc dažu gadu lietošanas, tās atgriežas pie dīlera. Parasti šīs automašīnas ir ar vidēju vai pamata aprīkojuma līmeni, toties visas apkopes un remontdarbi ir veikti oficiālos servisos un ir pārskatāma vēsture.

Starp uzņēmuma auto parka automašīnām var pieskaitīt arī nomas uzņēmumu automobiļus. Ja standarta uzņēmuma auto var būt no 3-4 gadus vecs, tad nomas auto var būt arī jaunāks. Iemesls ir gaužām vienkāršs – tam ātrāk parādās nolietojuma pazīmes.

Lai arī nomas automobiļiem divu gadu laikā var būt bijuši simtiem dažādu autobraucēju un katrs ar savu braukšanas stilu un attieksmi pret nomātu, viņam nepiederošu transporta līdzekli, arī uzņēmma automašīnas var tikt pamatīgi “nodzītas”.

Ja ir iespējams, tad uzziniet uzņēmuma pārstāvēto darbības sfēru. Tā pateiks daudz priekšā par automobiļa ekspluatāciju. Ja tas ir celtniecības uzņēmums, tad ar auto visticamāk ir daudz braukāts pa dažādiem objektiem, kur ne vienmēr ir labi ceļi.

 

Lasiet vēl:

 

 

Imports no citiem dīleru saloniem un pašu nomas transportlīdzekļi

Automašīnu tirgotāji, īpaši premium klases, lietotus transportlīdzekļus importē no Eiropas izplatītāju tīkla. Dažiem ražotājiem, piemēram, BMW, ir sava automašīnu dalīšanas un nomas sistēma. Tas nozīmē, ka šādā gadījumā jūs varat iegādāties automašīnas, kas ir vecākas par vienu līdz diviem gadiem un, kuras netika izmantotas demonstrācijas nolūkos.

Šādus transportlīdzekļus pēc pieprasījuma var importēt arī uz Latviju, sevišķi ņemot vērā dažādo tirgus specifiku. Piemēram, lai arī Vācija, Francija un citas valstis sākušas zaudēt interesi par dīzeļdzinējiem, šis motora tips joprojām ir ļoti populārs un pieprasīts Latvijā.

 

 

Kopsavilkums

Tirgotāju piedāvātie transportlīdzekļi tiek iegūti vairākos veidos. Lai arī lietots automobilis pie dīlera sniedz lielāku drošības sajūtu, nav izslēgts, ka tas nesagādās kādu nepātīkamu pārsteigumu.

Automašīnu dīleri jau izsenis piedāvā lietotu auto tirdzniecību, jo tas ir ienesīgs rūpals, kas piedevām paplašina sniegto pakalpojumu klāstu. Lai arī automašīnas bieži vien ir teicamā stāvoklī, netrūkst gadījumu, kad lietots automobilis pie dīlera nonāk arī pēc avārijas. Attiecīgi ir jābūt piesardzīgām un jāpārliecinās vai automašīnas cena attaisno tās iegādi, jo pie dīlera tā viennozīmīgi būs dārgāka nekā standarta auto placī.

 

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.

 

Nākamajā šī cikla daļā mēs apskatīsim lietotu automašīnu pārdošanas programmas, kas pieejamas pie Latvijas auto dīleriem un oficiālajiem pārstāvjiem.

Lasi vēl: