Kas jauns autoDNA?
Notīts nobraukums autoDNA

Kā auto tehnisko stāvokli ietekmē koriģēti 100 000 kilometru?

27 novembr 2019

Liela daļa pircēju Latvijā ir pieraduši, ka automašīnas tirgo ar 200 000 kilometru nobraukumu, taču realitātē tās ir pieveikušas virs 300 000 km. Lietotam auto šī ir kritiska robeža, kas var dzēst būtisku informāciju par tā kritiskajiem remontdarbiem.

No servisa grāmatiņām pazudušie 100 000 km var pielīdzināt trīs ekspluatācijas gadiem Latvijā. Šo gadu laikā ar automobili var notikt kaudze dažādu lietu un nolietoties būtiskas automašīnas detaļas. Toreiz stāsta varonis bija kāds negodīgs auto pārdevējs ar tipisku Latvijas vidējā autoparka eksemplāru – 11 gadus vecs, labi aprīkots un ar klasisko nobraukumu, kas ir zem 200 000 km.

Slēptās kameras video:

https://www.youtube.com/watch?v=L_vwU180rgI

Realitātē viss izrādījās citādāk – solīto 175 000 vietā bija 385 800 nobrauktu kilometru, kas Šveicē ir absolūti pieņemams un respektabls nobraukums 11 gadu laikā. Faktiski no automašīnas ekspluatācijas vēstures ir nodzēsti 210 000 km!

Lasiet vēl:

Tehniskās ķibeles un riski

Lielākā daļa autovadītāju ir labi informēti par regulārajām automašīnas apkopēm – eļļas maiņu, dažādu filtru maiņu, ritošās daļas remontdarbiem utt. Pērkot automašīnu ar 200 000 un lielāku nobraukumu aktualitāti iegūst arī citas detaļas – zobsiksna, ātrumkārba, turbīna utt.

Nevajadzētu aizmirst arī par ātrumkārbas eļļas maiņu. Par intervāliem domas dalās, taču autoražotāja noteiktie būtu jāievēro. Tas vai tā vispār ir mainīta pateiks servisa grāmatiņa, ar nosacījumu, ka tā nav viltota.

Vairums autoražotāju iesaka zobsiksnu mainīt ik pēc 150 000 līdz 200 000 kilometru. Attiecīgi, ja pērkat auto, kuram ir koriģēts nobraukums, tad var rasties maldīgs priekšstats par kaut vai tās pašas zobsiksnas maiņas intervāliem. Nenovērtējiet par zemu bojājumus, kādus var izdarīt pārplīsusi zobsiksna. Ļaunākajā gadījumā var nākties meklēt jaunu dzinēju, jo esošo gluži vienkārši neatmaksāsies saremontēt.

No prāviem remontdarbiem neizbēgs arī dzinēji, kas aprīkoti ar ķēdi zobsiksnas vietā. Lai arī tā nolietojas lēnāk nekā jau iepriekš minētā zobsiksna. Ķēdes mūžs ir cieši saistīts ar vienu no svarīgākajiem regulārās apkopes darbiem – motoreļļas maiņu. Zemas kvalitātes eļļa, zems eļļas līmenis dzinējā vai neregulāra motoreļļas maiņa ievērojami samazinās ķēdes darba resursu.

Atkarībā no markas, modeļa un auto servisa jaunas ķēdes uzlikšana izmaksās no dažiem simtiem līdz vairāk nekā tūkstotim eiro. Tas ir daudz, taču nieks salīdzinoši ar jauna dzinēja iegādi.

Arī jautājums par automašīnas turbīnas stāvokli un ātrumkārbu kļūst aktuāls ap 200 000 kilometru robežu. Ja turbīnas maiņa vēl ir finansiāli sagremojams remonts, tad problēmas ātrumkārbā viennozīmīgi būs sarežģītāk novēršamas. Zinošs automehāniķis un pilna ekspluatācijas vēsture būs nenovērtājams palīgs, lai noteiktu auto tehnisko stāvokli un paredzamās remonta izmaksas.

Dzinējs arī viennozīmīgi būs nedaudz saguris un vairs nesniegs to dinamiku, kas ir rakstīts ražotāja dokumentos. Maznozīmīgas eļļas noplūdes, aizsērējuši vārsti, ekpluatācijas nodilums, nolietotas blīves un citi dzinēja aspekti ietekmē tā veiktspēju.

Ja automobilis ir pienācīgi kopts, tam ir regulāri mainīta eļļa un veikti citi ieteicamie remontdarbi ražotāja noteiktajos intervālos, tad automašīna godam kalpos arī 400 000, 500 000 un vairāk kilometrus. Automašīnas vizuālo stāvokli var itin viegli savest kārtībā un tas lielas izmaksas neprasa. Skaisti nopucēts auto apvienojumā ar patīkamām emocijām, rada vēlmi to iegādāties impulsīvi, nepārliecinoties, kas slēpjas aiz skaistās fasādes.

Viedoklis par koriģētiem 100 000 km auto odometrā

Seko mūsu Youtube kanālam un apskati jaunākos video: autoDNA Youtube