autoDNA iesaka
Obligātās drošības sistēmas

Obligātās drošības sistēmas – uzzini par jaunākajām izmaiņām

28 janvāra 2020

Patīk jums tas vai nē, taču Eiropas Savienībā (ES) ir vieni no striktākajiem noteikumiem attiecībā ne tikai uz autobūvi un CO2 izmešu daudzumu, bet visu transporta sistēmu kopumā. Līdz ar 2020. gada 5. janvāri spēkā ir stājušies jauni ES noteikumi, kuru mērķis ir samazināt autoavārijās cietušo skaitu un ieviest jaunas obligātās drošības sistēmas.

Ierosināto izmaiņu fokusā ir vismazāk pasargātās cilvēku grupas: bērni, vecāka gadagājuma cilvēki, gājēji un velosipēdisti. Galvenie obligātās drošības sistēmas uzlabošanas elementi būs jaunas vadītāja atbalsta funkcijas. Lai arī regula ir stājusies spēkā šogad, autoražotājiem tiek doti divi gadi laika, lai tās ieviestu visos savos automobiļos, kas tiks ražoti sākot ar 2022. gadu.

Par papildus drošību uz ceļa gādās viedie asistenti

Obligātās drošības sistēmas

Tas nozīmē, ka daudzas “ekstras”, kas iepriekš bija pieejamas labi aprīkotiem vidējās klases automobiļiem, šobrīd būs pieejamas pašiem lētākajiem automobiļiem.

Jau tā prāvo sarakstu 2018. gadā papildināja “eCall” sistēma, kas ir obligāta visiem auto, kas šobrīd tiek uzstādīta visiem jaunajiem auto jau otro gadu pēc kārtas.

Saskaņā ar ES lēmumu vieglajām automašīnām, kas tiks ražotas no 2022. gada būs jābūt aprīkotām ar sekojošām obligātās drošības sistēmām:

  • AEBS (uzlabotā avārijas bremzēšanas sistēma);
  • Aizdedzes bloķēšanas iekārta ar alkometru – pirms sēšanās pie stūres nāksies pūst trubiņā;
  • Brīdināšanas sistēmas, kas kontrolēs vadītāja miegainību un koncentrēšanos;
  • Uzmanības novēršanas brīdināšanas sistēma – piemēram, pie stūres lietojot mobilo telefonu;
  • Melnā kaste – līdzīgi kā lidmašīnām arī automobiļiem tāda būs;
  • Avārijas apstāšanās bremžu signāli;
  • Adaptīvā ātruma regulēšanas sistēma – nejaukt ar adaptīvo kruīza kontroli, šī sistēma gādās par drošu distanci arī tad, ja nav ieslēgta kruīza kontrole;
  • Atpakaļskata kamera vai sensori;
  • Joslu maiņas brīdinājuma sistēma.

Lasiet vēl:

Drošāks interjers un eksterjers

Obligātās drošības sistēmas

Līdzās dažādām viedajām sistēmām būs jāuzlabo arī galvas traumu aizsardzības zonas, kas var samazināt ievainojumus sadursmēs ar neaizsargātiem cilvēkiem uz ceļa, piemēram, gājējiem un velosipēdistiem.

Nāksies pilnveidot drošības jostas, kā arī jāveic citi pasākumi, lai uzlabotu to pasažieru drošību, kuri trieciena laikā tiktu izmesti uz priekšu. Autoražotājiem būs jādomā jauni veidi kā samazināt trieciena radīto spēku, sadursmē ar gājējiem un velosipēdistiem. Piemēram, motora pārsega pacelšanās īsi pirms sadursmes.

Jāizstrādā jauni drošības risinājumi vienam no nepatīkamākajiem un bīstamākajiem ceļu satiksmes negadījuma viediem – triecienam automašīnas sānā.

Kravas automobiļiem un autobusiem būs krietni jāsamazina aklās zonas platība ar dažādiem sensoriem un kamerām.

Bija strīdi par tādām lietām kā pienākums automašīnās uzstādīt ISA (Intelligent Speed ​​Assistance). To mērķis ir pielāgot transportlīdzekļa ātrumu atbilstoši ierobežojumiem, kas piemērojami noteiktam ceļa posmam.

Eiropas Komisija lēš, ka līdz 2038. gadam šādu obligāto drošības sistēmu ieviešana varētu glābt vairāk nekā 25 tūkstošus cilvēku dzīvības un novērsīs smagus ievainojumus vismaz 140 tūkstošiem cilvēku.

Pašlaik ir grūti precizēt, kā tieši izmaiņas obligātajā auto aprīkojumā ietekmēs to cenas, taču līdzās drastiskajai CO2 izmešu samazināšanas politikai atliek tikai divi scenāriji – taupīt uz materiālu vai pacelt cenu.

Atceries: Automašīnas aprīkojumu un papildaprīkojumu var redzēt pēc automašīnas VIN numura. Ievadi VIN numuru autoDNA meklētājā un Tev parādīs pieejamo aprīkojuma skaitu. Pēc atskaites iegādes aprīkojumam būs redzams detalizēts apraksts.