Ziņas
Pārdevēji nenorāda nobraukumu sludinājumos

Pārdevēji maksā tūkstošiem eiro, lai slēptu automašīnu nobraukumu

Pievienoja 30 novembris 2017

Latvijas lietoto automašīnu tirgotāji jau kādu laiku valsts populārākajā sludinājumu portālā norāda nepatiesu VIN numuru. Šobrīd ir parādījies vēl viens maksas pakalpojums – neuzrādīt nobraukumu. Salīdzinoši īsā laika periodā pārdevēji par šādu pakalpojumu ir labprātīgi šķīrušies no 7 000 eiro.

Negodprātīgo automašīnu tirgotāju motivācija ir amorāla, taču ļoti labi saprotama – teju 30 gadus ir kultivēts, ka vienalga cik veca ir automašīna, tai nevar būt vairāk par 200 000 līdz 250 000 nobrauktu kilometru. Ja pirms 15 un vairāk gadiem bija teju neiespējami pārbaudīt automašīnas nobraukuma vēsturi un pārliecināties par tās patiesumu, tad šobrīd kaunā krīt arvien vairāk lietoto automašīnu sludinājumi, kuri parādās Facebook lapā AutoDetektīvs.

Portāls autoDNA ir apkopojis informāciju par šajos sludinājumos pieejamajām automašīnām un mēneša laikā šis maksas pakalpojums ir izmantots trešdaļai sludinājumu jeb katrai trešajai automašīnai netiek norādīts patiesais nobraukums, piemaksājot 50 eiro centus.

Visbiežāk nobraukumu nenorāda Volvo markas automašīnām un tieši V70 modelim. Teju pusei jeb 42% nobrauktā kilometrāža tiek slēpta no pircēju acīm. Godpilno otro vietu ieņem Opel Zafira modelis ar 38% gadījumu, kad lietoto automašīnu pārdevēji šķiras no 50 eiro centiem, lai neatklātu noskrējienu. Savukārt trešajā vietā ierindojas Mercedes Benz E220, kurš tikai par vienu procentu atpaliek no sudraba pjedestāla.

Turpat ir Volkswagen Golf 4 ar 35%, BMW 530 ar 34% un Audi A6 ar 26% sludinājumu, kuros apzināti par samaksu netiek atklāts automašīnas veiktais nobraukums vairāku gadu garumā.

Ar Latvijā pirktām un ekspluatētām automašīnām šādus jokus nevar dzīt, jo CSDD rūpīgi seko līdzi ikgadējam nobraukumam un ziņo Valsts policijai par neatbilstību odometra rādījumā. Ja piever acis uz Latvijas slikto ceļu stāvokli un neizbēgamo piekares remontu, tad Latvijas automašīnu dīleru salonos pirktie spēkrati ir uzticamāks un drošāks pirkums par “tikko no Vācijas, neprasa ieguldījumus” alternatīvu, kuram ir slēpts VIN numurs, nobraukums un pārdevējs piedāvā parakstīt nesaprotamas izcelsmes pirkuma dokumentus.

autoDNA izveidotā sistēma redz cauri šiem sludinājumiem un uzrāda patieso automašīnas stāvokli. Ja piedāvājums ir pārāk labs, taču pārdevējs par maksu un apzināti slēpj nobraukumu vai VIN numuru, tad esiet piesardzīgi, jo ne jau aiz laba prāta viņi to dara.

Summa komentāri: 1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

  1. Arturs Garonskis

    Labdien!
    Vai jūs variet sniegt kādas praktiskas rekomendācijas, lai pērkot lietotu a/m, iegādātos auto no tās grupas, kurā tiek uzrādīta pareiza informācija par a/m vēsturi?