autoDNA iesaka
ka-pardot-auto

Pārdot automobili nav nekāda nieka lieta!

6 septembra 2021

Ja kāds šobrīd ieplānojis pārdot savu auto, tad viņam nāktos saprast, ka to var izdarīt vairākos veidos. Kurš no tiem būs piemērotāks un izdevīgāks? Par to šajā stāstā.

Šķietami vienkāršākais veids būtu nodot auto kādam profesionālam pārdevējam jeb auto placim, taču te jārēķinās, ka iegūtā nauda varētu būt zemāka par vidējo tirgus vērtību. Galu galā savu lolojumu var pārdot privātpersonai.

Automobiļa sagatavošana pārdošanai

Pārdevējs teju vienmēr būs pārliecināts, ka viņa automobilis ir katra pieprasītā centa vērts. Taču tik pārliecināts nebūs pircējs! Vēl jo vairāk, ka gana daudz negodīgu pārdevēju vēl ar vien ir ikdiena. Pirmais uzdevums ir pēc iespējas rūpīgāk un godīgāk aprakstīt savu auto un izvēlēties īsto vietu savam sludinājumam. Un pats par sevi, ka auto fotoattēlos būtu jābūt redzamam tīram un mirdzošam auto. Nekādi drūmi foni, nekādas rudens lapas un apmākušās debesis!

Volkswagen Beetle

Taču bez visa minētā pārdodamais transporta līdzeklis ir jāsagatavo tā, lai potenciālajam pircējam rastos pēc iespējas mazāk jautājumu.

Grozies kā gribi, bet viens no galvenajiem faktoriem ir automobiļa vizuālais tēls. Tikai labi kopts auto rada uzticību tā saimniekam. Un ko tieši mums būtu jādara?

  • Vispirms platiem soļiem jādodas uz auto mazgātavu. Netīrs auto ir kā necieņas izrādīšana potenciālajam pircējam. Rūpes par automobili ir pamanāmas pa gabalu. Ja pārlieku nodilušas pedāļu uzlikas vai paklājiņi, tad nepažēlojiet nedaudz naudas un nomainiet to visu. Gluži tā pat, kā daudz maz reāla un ticama tīrība zem motora pārsega. Tie ir sīkumi, no kā veidojas pircēja pirmais iespaids!
  • Pats par sevi, ka auto salonam jābūt tīram un smaržīgam. Ne pēc lēta odekolona, bet patiešām kvalitatīva auto gaisa atsvaidzinātāja. Laikam lieki piebilst, ka izsmēķis vai pelni pelnu traukā ir garantija, ka auto netiks nopirkts pat tad, ja tas ir perfektā tehniskā stāvoklī.
  • Ja grasāties pārdot auto un dodieties to kādam parādīt, esiet gatavi darījumam. Pilnīgi iespējams, ka pircējs vēlēsies pārrakstīt šo braucamrīku uz sava vārda jau tūdaļ pat. Ja liksiet gaidīt līdz rītam, pircējs var pārdomāt un atrast citu variantu. Tādēļ līdzi vienmēr jābūt visiem nepieciešamajiem dokumentiem un otrajam atslēgu komplektam.
  • Nosakot automobiļa cenu, jābūt gatavam nedaudz pakaulēties. Ja cena būs par augstu, auto kļūs neinteresants, tāpēc ļoti svarīgi ir atrast balansu starp reālo vērtību, ko vēlaties saņemt un to, ko pirmajā brīdī prasāt pircējam. Daži simti šim nolūkam ir jāņem vērā kā nerakstīts likums, taču tam nevajadzētu būt vairāk, kā 10 procenti no reālās auto vērtības.

Kā uzrakstīt interesantu sludinājumu

Lai automobili pārdotu, tas veiksmīgi jāizreklamē. Var, protams, sludinājumu rakstīt dzejā vai trīs lapaspušu garumā, taču tas daudzkārt samazina iespēju, ka kāds to visu gribēs lasīt. Tātad, potenciālo klientu kļūs daudz mazāk.

Vai zināji

Pārdošanas sludinājumā noteikti jāiekļauj visa informācija, kas pircējam varētu interesēt. Precīzs modelis, dzinējs, aprīkojuma klāsts, nobraukums un godīgs tehniskais stāvoklis.

Tik pat noteikti sludinājumā jāiekļauj automobiļa cena. Ir naivi cerēt, ka kāds ar jums sazināsies tikai tāpēc, lai uzzinātu cenu. Jo īpaši, ja tajā pašā interneta vietnē vai reklāmas avīzē ir vesela rinda ar pieejamāku informāciju. Vecais variants “kad piezvanīs, tad izrunāsim” jau sen vairs nestrādā.

visiem-auto-viens-sludinajums

Sludinājumā vajadzētu pieminēt tādus faktus kā negadījumi vai nopietnāki remonta darbi, tehniskās apskates termiņš un apdrošināšana. Tas viss kopā pircējam rada priekšstatu par izvēlēto preci, kam visam klāt nāk pareizi piemeklēti attēli.

Jābūt gatavam formalitātēm

Pirms vienoties ar kādu par darījumu, būtu pareizi noskaidrot, kādi dokumenti tam būs nepieciešami, kādi izdevumi, nodokļi un nodevas un uz kādiem noteikumiem vēlaties veikt darījumu. Piemēram, daudzi izvairās no darījumiem ar bankas pārskaitījumu. Citi samazina oficiālo darījuma summu, lai ietaupītu nodokļos. Patiesībā tas nav labākais veids darījumam, jo neskaidrību vai pat tiesas darbu gadījumā var nākties zaudēt daudz vairāk, vai pat visu!

Auto reģistrēšanai nepieciešamie dokumenti

Pirkšana un pārdošana ir gana vienkārša

Droši vien galvenais akcents auto pārdošanas un pirkšanas darījumā tiek likts uz pašmāju tirgu un tam raksturīgajām prasībām. Ja tomēr pircējs ir no citas valsts, pirms darījuma slēgšanas der noskaidrot visas nianses mūsu Ceļu satiksmes drošības direkcijā, kas nodarbojas ar auto reģistrāciju un uzskaiti. Pilnīgi iespējams, ka tepat kaimiņos ir svarīgas nianses, kas varētu sagādāt lieku stresu.

Veicot šādu darījumu Latvijā nepieciešams vien automobiļa esošais saimnieks, topošais un jau pieminētie dokumenti – abu pušu personas apliecinoši dokumenti un automobiļa tehniskā pase. Pirkuma un pārdošanas līgums varētu interesēt Valsts ieņēmumu dienestu, tāpēc labāk tādu laicīgi sagatavot un abpusēji parakstīt Taču CSDD pārreģistrācijas laikā šādi dokumenti nav nepieciešami.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.

Starp citu, der atgādināt, ka šādas manipulācijas nu jau diezgan vienkārši ir veicamas interneta vidē, saņemot dokumentus pa pastu. Tiesa gan, tas pieejams vien tajā gadījumā, ja nav jāmaina valsts reģistrācijas zīmes jeb numuri!