autoDNA iesaka
Kā pārdot savu auto

Kā pārdot savu auto

20 aprīļa 2017

Jau esat izvēlējies jaunu auto, bet vēl joprojām nav pārdots vecais, tāpēc rodas jautājums, kā sagatavoties, lai šis process neilgtu mēnešiem un varētu attiecīgi arī vairāk nopelnīt. Šeit daži padomi auto pārdevējiem!

Kā pārdot auto – tirgus izpēte

Vispirms jāuzzina, kāda cena ir šim modelim ar līdzīgu izlaiduma gadu un līdzīgu nobraukumu. Salīdziniet aprīkojumu, lai varētu novērtēt, kāda ir automašīnas vērtība. Varat arī izmantot tīmekļa vietnes, kurās var atrast lietotu automašīnu vērtējumu.

Veicot šādu tirgus izpēti, uzzināsiet, kādi vājie punkti ir tieši jūsu auto modelim. Varbūt citi pārdevēji slikti apraksta savu auto, sludinājumos ieliek pārāk maz attēlu vai neieliek tos vispār, varbūt informācijā trūkst VIN numura vai citu svarīgu datu par transportlīdzekļa vēsturi? Bet varbūt jums ir paveicies un tādu automašīnas kā jūsējā tirgū ir maz? Tas var nozīmēt, ka pārdosiet auto ātri, bet varat arī iekulties problēmās ar pārdošanu, jo viss atkarīgs no tā, vai jūsu auto modelis pieder pie pirktākajiem auto, vai arī tas ir rets sporta auto vai bezceļnieks, jo tos ir grūtāk pārdot.

Rūpīgi sagatavo automašīnu pārdošanai

Pirms meklējat pircēju jūsu automašīnai, obligāti sagatavojiet to pārdošanai. Ja ir dažas nelielas, bet nepatīkamas vainas (piemēram, problēmas ar elektrisko logu atvēršanu), tad labāk ir nedaudz ieguldīt auto remontā, jo šādi mazi sīkumi var atbaidīt potenciālo pircēju. Vērts būtu arī nomainīt logu tīrītājus un, protams, rūpīgi iztīrīt automašīnas salonu.

Auto salons jāiztīra ar putekļusūcēju (neviens taču nepirks auto, ja uz sēdekļiem un paklājiņiem būs daudz drupaču vai dzīvnieku spalvu), kā arī jāizmazgā, it īpaši, ja smēķējāt automašīnā vai vadājāt bērnus, kuri parasti ēd salonā un sasmērē aizmugurējo sēdekli. Jāatceras arī, ka jānoslauka panelis un jāiztīra putekļi no visām spraugām automašīnas iekšpusē. Tīrot auto, neaizmirstiet, ka no tā jāizvāc visas personīgās mantas, jāiztīra cimdu nodalījums, pelnu trauks, jāpaņem talismans, kas uzkarināts uz spoguļa. No bagāžas nodalījuma izņemiet visu, ko negribat atdot kopā ar auto. Piekariniet jaunu gaisa atsvaidzinātāju, vislabāk ar jauna auto smaržu.

Auto sagatavošana pārdošanai ir arī tā rūpīga nomazgāšana un ievaskošana no ārpuses, lai tas spīd, cik vien tas ir iespējams, un tādējādi rosina pircējus to rūpīgāk apskatīties tuvumā. Tikai tā sagatavota automašīna ir gatava arī fotosesijai, kas ir būtiska, ja vēlaties to pārdot internetā.

Uztaisi labas pārdodamās automašīnas bildes

Ja vēlaties, lai auto ātri ieinteresētu potenciālos klientus, to nepieciešams labi prezentēt. Neiesakām fotografēt auto pie daudzstāvu mājas, mikrorajona autostāvvietā vai starp citām automašīnām. Vislabāk ir nofotografēt automašīnu ar dabu fonā vai vismaz pie vienkrāsainas sienas.

Fotografējot auto pārdošanai, jāparūpējas, lai:

  • parādītu to no visām pusēm;
  • būtu redzami visi galvenie defekti, skrambas, skrāpējumi, jo, galu galā, jūs taču vēlaties pārdot auto, nevis maldināt potenciālo pircēju, slēpjot no viņa automašīnas izskatu;
  • parādītu salonā paneli, sēdekļus, bagāžas nodalījumu;
  • numurzīmes aizklātu ar grafisko programmu datorā,  ja nevēlaties tās atklāt;
  • uzņemtu bildes saulainā dienā, jo tad auto izskatās labāk;
  • bildes būtu asas un skaidras.

Ja vēlaties pārdot savu auto, nobildējiet tikai to; bez modelēm īsos svārkos uz motora pārsega un bērniem, kuri skraida apkārt mašīnai. Tādas bildes atbaida potenciālos klientus, nevis ierosina automašīnas iegādei.

Uzmanīgi pārdomā sludinājuma tekstu un esi pretimnākošs

Ne visiem lietotu automašīnu pārdevējiem ir tirgotāja iemaņas, un tas ir redzams, apskatot sludinājumus. Daži auto tirgotāji sludinājumos uzrāda vienīgi gadu, nobraukumu, modeli un automašīnas marku, nesniedzot papildu informāciju par aprīkojumu. Vai tiešām kāds varētu iegādāties automašīnu, nezinot, kas tai ir iekšā? Protams, var arī piezvanīt un palūgt plašāku informāciju par auto pa telefonu, bet kā pārdevējam jums vajadzētu darīt visu iespējamo, lai pircējs sludinājumā atrastu pēc iespējas vairāk informācijas un ar saviem jautājumiem neveiktu apnicīgus zvanus pa telefonu. Vislabāk ir izpētīt, kā savus pārdošanā izliktos auto reklamē autoplači, jo tur parasti var atrast vispilnīgāko automašīnas aprakstu.

Sagatavo pirkšanas/pārdošanas līgumu

Pārdevējam ir jāsagatavo vienošanās par automašīnas pārdošanu. Kam tajā ir jābūt? Papildus standarta informācijai, tādai kā automašīnas marka, modelis, izlaiduma gads, nobraukums, pirmais reģistrācijas datums un, protams, īpašnieka dati (vai īpašnieku dati, ja to ir vairāk par vienu), ir labi līgumā iekļaut arī visus automašīnas trūkumus. Īpaši nav runa par skrāpējumiem, bet par remontdarbiem, kas veicami tuvākajā laikā, lai pircējs būtu informēts. Ja automašīnā obligāti ir jānomaina sviras, tas jāieraksta līgumā, pretējā gadījumā pircējs varēs pieprasīt naudas atmaksu, aizbildinoties par slēptiem defektiem automašīnā.

Līgumā ir arī jāieraksta laiks, kad līgums ir noslēgts. Tas nodrošinās jūs kā pārdevēju pret iespējamām problēmām, kuras var rasties, ja pircējs brauks mājās ar tikko nopirktu auto, bet pa ceļam tam, piemēram, gadīsies fotoradars. Ja līgumā būs ierakstīts automašīnas pārdošanas laiks, varēsiet paskaidrot, ka ātrumu pārsniedzis jaunais automašīnas īpašnieks.

Uzrakstiet līgumu divos vai vairākos eksemplāros, ja darījums tiks noslēgts starp vairāk nekā divām personām.

Pēdējie mirkļi ar auto

Pēc tam kad līgums parakstīts, atslēgu komplekts un visi dokumenti atdoti, kā arī nauda jau atrodas jūsu kabatā, neatliek nekas cits kā pēdējo reizi pārbaudīt, vai nav kaut kas palicis cimdu nodalījumā, bagāžniekā vai arī zem rezerves riteņa, un ar mierīgu sirdi atdot arī pēdējās atslēgas.