autoDNA iesaka
spiediens-riepas-pareizs

Spiediens riepās un kāpēc maksimālais nav tas labākais

10 augusta 2017

Daudziem autobraucējiem rodas jautājums, vai ir vajadzīgs riepas pumpēt ar maksimāli atļauto atmosfēru daudzumu, kas noradīts uz riepām. Kaut arī riepas var piepumpēt ar maksimālo atļauto, tas nav tas labākais riepu spiediens ar ko ikdiena pārvietoties. Lai riepas mums kalpotu ilgi, svarīgi atrast mums piemērotāko spiedienu.

Uz riepas sāniem, kur ar lieliem burtiem norādīts ražotājs, zem viņa jābūt norādītam maksimālajam atļautajam spiedienam. Šis skaitlis noradīs maksimālo pieļaujamo spiedienu aukstās  riepās, lai tā izturētu maksimālo slodzi. Mēs pieminam aukstas riepas, jo ideāli riepas ir jāuzpilda, kad viņas nav sakarsušas, labākais to darīt no rītiem, vai kad mašīna ir pastāvējusi ēnā. Parasti, ja 2,5 bar būs maksimums tad pildīsiet riepas starp 2 un 2,2 bar.

Kas notiks ja piepūtīsiet riepas līdz maksimālajam pieļaujamajam spiedienam?

Pirmkārt, mainīsies mašīnas vadāmības īpašības. Tā kā riepas būs piepūstas maksimāli tad uzlabosies iebraukšana pagrieziens, bet tajā pašā laika palielināsies iespēja ka kādā asā pagriezienā mašīnas aizmugurējie riteņi izslīdes, jo nebūs tik laba saķere.

Otrkārt, riepu mūža ilgums samazināsies. Kad riepas ir pārāk uzpumpētas, gumija, kas saskaras ar ceļa segumu izleksies apaļa un centrālā riepas daļa izdils daudz ātrāk. Kā arī, tādēļ zaudēsiet saķeri ar segumu.

Kāds tad ir labākais spiediens riepām?

Ražotāja ieteikto, optimālo gaisa spiedienu var atrast durvju ailē uz uzlīmes, vai mašīnas rokasgrāmatā. Dažiem modeļiem informāciju var atrast uz bagāžnieka durvīm vai degvielas bākas vāciņa.

Parasti mašīnām rekomendējamais spiediens ir starp 2.0 un 2.5 bar. Šis skaitlis norāda minimālo gaisa spiedienu, lai brauktu ar maksimālo kravas ietilpību. Ja izmantosiet mazāku spiedienu, mašīnas vadāmība un degvielas patēriņš palielināsies, kā arī riepas nodils daudz ātrāk.

Kad izmantosiet optimālo, rekomendēto spiedienu, izbaudīsiet ilgāku riepu ekspluatācijas laiku.

Kad ir vislabāk pārbaudīt riepu spiedienu?

Daži, labi ieradumi kad pārbaudīt spiedienu ir, kad iebrauc uzpildīt degvielu, vai gaisa temperatūra mainās par 10 grādiem, kā arī vienu reizi mēnesī.