autoDNA iesaka
Personalizētas numura zīmes ASV

Pasaules dārgākās numura zīmes – miljonu investīcijas

4 februāra 2021

Auto reģistrācijas numura zīme lielākajai daļai neko daudz nenozīmē un ir parasta burtu un ciparu virkne uz metāla plāksnes. Taču ir auto braucēji, kuri vēlas izcelt savu spēkratu uz pārējā fona un gatavi par to brangi maksāt.

Pasaules dārgākās numura zīmes ir mērāmās vairākos simtos tūkstošu un atsevišķos gadījumus bagāti uzņēmēji ir šķīrušies arī no septiņciparu skaitļa, lai savā īpašumā iegūtu kāroto reģistrācijas numuru.

Latvijas Ceļu satiksmes drošības direkcija nesen nāca klajā ar paziņojumu, ka no šī gada 1. februāra piedāvā jaunu e-pakalpojumu “Izvēlies numuru e.CSDD”. Jaunais pakalpojums ļaus savā īpašumā iegādāties nedaudz personiskāku numura zīmi, ja vien tā būs pieejama.

Arī Latvijā ir dzirdēti stāsti par numura zīmju tirgošanu, taču līdz ārvalstu līmenim mums vēl augt un augt. Ņemot vērā, ka Latvijā ir iespējams pasūtīt personalizēto numura zīmi, iespējams, šādā veidā varētu piesaistīt ārvalstu bagātnieku interesi reģistrēt kādu luksus automobili tepat Latvijā.

D5 – Apvienotie Arābu Emirāti

Apvienoto Arābu Emirāti ir apsēsti ar “lielāko”, “dārgāko”, “greznāko”. Likumsakarīgi, ka dažas no dārgākajām auto numura zīmēm ir iegādātas tieši šajā valstī. Indiešu izcelsmes uzņēmējs Balvinders Sahni (Balwinder Sahni) par numura zīmi D5 izsoļu namā samaksāja 33 miljonus AED jeb Apvienoto Arābu Emirātu dirhēmas kas ir aptuveni 7,5 miljoni eiro.

1 – Apvienotie Arābu Emirāti

Šī ir, iespējams, viena no populārākajām numura zīmēm pasaulē. Ne tikai tāpēc, ka to rotā viens vienīgs cipars “1”, bet arī tāpēc, ka to izsoli vinnēja kāds spekulants, kuram kā vēlāk izrādījās nemaz nebija pietiekoši daudz līdzekļu bankas kontā.

Krāpnieks pilnībā savu vainu atzina un vēlējās to iegādāties un ātri pārdot, cerībā, ka izdosies labi nopelnīt. Diemžēl izsoļu darbinieki ātri vien konstatēja naudas trūkumu un šobrīd pircējs atrodas aiz restēm. Par zīmi neveiklais spekulants nosolīja 31 miljonu AED jeb nedaudz vairāk par 7 miljoniem eiro.

O9 – Apvienotie Arābu Emirāti

Numura zīmes Apvienotajos Arābu Emirātos

Pasaules Top 3 noslēdz jau iepriekš pieminētais indiešu uzņēmējs, kurš gan “D5”, gan arī “D9” ir uzlicis saviem abiem Rolls Royce spēkratiem. Gan 5 gan 9 tiek asociēti ar laimi un veiksmi, tieši tādēļ par šīm numura zīmēm ir izdota tik liela nauda. Par šo numura zīmi turīgais uzņēmējs nosolīja 25 miljonus AED, kas ir 5,6 miljoni eiro.

Apvienotajos Arābu Emirātos ir liels turīgo cilvēku īpatsvars un līdz ar to šajā valstī ir 7 no 10 dārgākajām numura zīmēm. Topā iekļuvušas tādas numura zīmes kā “5”, “7”, “9”, un “2”. Lētākā no tām “2”, kādam pircējam izmaksāja 2,2 miljonus eiro. Turpinājumā apskatīsim ne mazāk dārgas numura zīmes no citām valstīm.

Lasiet vēl:

28 – Honkonga

Šī ir īpaša ciparu kombinācija, kas ārpus Ķīnas un Honkongas neko daudz nenozīmē. Taču kantoniešu dialektā šie cipari skan līdzīgi vārdu salikumam “viegla nauda”. Nez vai bija viegli par šādu numura zīmi šķirties no 18,1 miljona HKD jeb 1,9 miljniem eiro, taču to iegādājās kāds anonīms solītājs izsoļu namā.

I8 – Honkonga

Šī nelielā sala līdzīgi Apvienoto Arābu Emirātiem ir mājvieta daudz turīgiem iedzīvotājiem. Ja AAE laimīgais skaitlis ir “9”, tad Honkongā tas ir “8”. Attiecīgi numra zīme “I8” ieņem otro vietu šajā valstī un tālajā 2008. Gadā par to samaksāja 16,5 miljonus HKD jeb 1,77 miljonus eiro.

Honkonga izceļas ar vēl kādu ģeogrāfiska rakstura īpatnību. Lai arī automobiļu cenas nav izteikti augstas, kā tas ir, piemēram, Singapūrā, taču maksa par stāvvietu var sasniegt vairākus tūkstošus eiro mēnesī. Ja varat atļauties automobili novietot Honkongas centrā, tad atradīsies arī lieks miljons sirdij tīkamai numura zīmei.

NSW 4 – Austrālija

NSFW burkāns

Image by klimkin from Pixabay

Šo ciparu un burtu salikumu atpazīs interneta forumu lasītāji, piemēram, reddit. NSFW jeb NS4W, jeb šajā gadījumā “NSW 4” nozīmē “Not Safe For Work” un parasti satur erotiska vai pornogrāfiska satura materiālu.

Par 2,45 miljoniem AUD jeb 1,5 miljoniem eiro iegādājās austrāliešu uzņēmējs, kurš darbojas divās ļoti atšķirīgās sfērās – vīna raudzēšana un seksa rotaļlietu ražošana. Var teikt, ka viens otro papildina un ir acīmredzami skaidrs, kāpēc par “NSW 4” tika iztērēts pusotrs miljons eiro.

25 O – Apvienotā Karaliste

Dārgākā numura zīme Eiropā pieder kādam Ferrari dīlersalona īpašniekam, kurš iegādājās numura zīmi “25 O” par GBP 518 480 jeb 590 000 eiro. Ņemot vērā, ka tā tika uzlikta Ferrari 250 SWB, kas maksā vidēji no 6,5 līdz 8,5 miljoniem eiro, tad pirkums sevi attaisno.

17M un cipari no 1 līdz 10 – Latvija

Latvija ir viena no retajām valstīm pasaulē, kurā ir iespējams pasūtīt un piereģistrēt individuālo numura zīmi. Ir jāievēro daži noteikumi, taču principā tas dod vaļu fantāzijai un sevis apliecināšanai.

Šobrīd šādas numura zīmes cena maksā EUR 3 647,59 eiro, taču krietni dārgākas numura zīmes ir ar cipariem no 1 līdz 10, kā arī “17” un trīs vienādu ciparu kombinācijas, piemēram, “777” vai “666”.

Ja var ticēt sludinājumu portālā norādītajai informācijai, tad dārgākā numura zīme Latvijā tiek tirgota par 5000 eiro “17M” savukārt kāds pircējs būtu gatavs šķirties no 1 500 eiro par numura zīmi “NL – 7”.