Pelnīt ar privāto automašīnu

Pelnīt ar privāto automašīnu – četri papildus ienākumu avoti

Pievienoja 22 septembris 2018

Viena no Latvijas ātro kredītu kompānijām ar savu saukli “Ir auto, ir nauda!” mudina aizņemties jauna spēkrata iegādei. Taču autoDNA uz šo saukli raugās no citas prizmas. Nevis izdot naudu, bet pelnīt ar privāto automašīnu.

Transports vienmēr un visos laikos ir bijuši lielāki vai mazāki izdevumi. Tas attiecas gan uz sabiedrisko, gan arī privāto. Taču mūsdienās pastāv vairākas iespējas, kā pelnīt ar privāto automašīnu.

Iznomā savu auto

Viens no vecākajiem un saprotamākajiem papildus peļņas avotiem, ir sava privātā auto iznomāšana. Sadzīvē ir neskaitāmas situācijas, kad nepieciešams uz vienu vai vairākām dienām iznomāt automašīnu – kāzu auto, preču transportēšanas vajadzībām, rezerves auto, tūrismam utt.

Pašsaprotami, ka atkarībā no jūsu automobiļa markas un modeļa, kā arī tehniskā un vizuālā stāvokļa, būs atkarīga ne tikai cena par stundu vai diennakti, bet arī potenciālo klientu loks. Ja jums ir mikroautobuss, tad ziemas mēnešos pēc tā būs liels pieprasījums no slēpot gribētājiem, kuri vēlēsies nonākt kalnos. Ieplānojiet ziemā vienu brīvu nedēļu un saņemiet papildus 250 – 300 EUR, kamēr jūsu busiņš ripo pa Eiropas autobāņiem.

Premium segmenta sedani un apvidus automobiļi, ir iecienīti kāzu auto. Galvenais, lai ir labi nomazgāts, ievaskots un spīdīgs. Parasti tos izīrē uz vienu vai divām dienām. Attiecīgi par “weekendu” bez auto ir iespējams atgūt Vecrīgā atstāto naudu. Tāpat pie stūres nevarēsi sēdēt, kāpēc gan neiznomāt?!

Kļūsti par uzņēmēju/taksistu

Līdz ar “Uber”, “Taxify” un tamlīdzīgu aplikāciju parādīšanos, pelnīt ar privāto automašīnu vēl nekad nav bijis tik viegli. Pilna laika “Taxify” šoferi, agros svētdienas rītos ir stāstījuši, ka uz rokas var nopelnīt ap 1 000 EUR mēnesī. Šis ir ideāls risinājums tiem, kuri strādā maiņās un brīvdienas var iekrist jebkurā nedēļas dienā, un parasti to ir vairāk par divām.

Neskaitot degvielas un amortizācijas izdevumus, jāpierēķina klāt arī pakalpojuma piedāvātāja starpniecība. “Taxify” gadījumā tie ir ekstra 10-20%. Savukārt, ja vēlaties startēt kādā no taksometru kompānijām, tad nosacījumi katrai kompānijai ir savi.

Izvieto reklāmu uz sava auto

Pirms pāris gadiem Rīgu pāršalca reklāmas piekabju bums. Uzkrītošas, apnicīgas un ,acīmredzot ļoti pieprasīts reklāmas formāts. Latvijā ir vairākas vietnes, kas piedāvā izvietot reklāmu un tādējādi pelnīt ar privāto automašīnu.

Piedāvājums nav diez ko plašs, taču viena no šādām platformām tarifu sadaļā piedāvā no 30 līdz pat 150 EUR mēnesī, atkarībā no jūsu automobiļa markas un modeļa. Domājams, ka cenu ir iespējams pacelt augstāk, ja iniciatīva tiek ņemta pašu rokās un paša spēkiem tiek meklēts maksāt gribošs uzņēmums.

Kļūsti par kurjeru

Peļņas modelis pielīdzināms taksista darbam, tikai šajā gadījumā nav jārēķinās ar iereibušu cilvēku uzvedību un neveiklām situācijām. Latvijā ir iespēja piegādāt ēdienu ar aplikācijas “Wolt” starpniecību. Saskaņā ar “Wolt” aprēķiniem ir iespējams nopelnīt ap 4-5 EUR stundā.

Šie šobrīd ir populārākie veidi kā pelnīt ar privāto automašīnu un iegūt papildus finanšu līdzekļus brīvajā laikā. Ir pat dzirdēti nostāsti, ka “Taxify” šoferi piepelnās no rītiem un vakaros, pa ceļam uz un no darba, uzņemot pasažierus.

Atcerieties, ka auto 99% gadījumu vienmēr nesīs zaudējumus, jo tas ir ne tikai jāuztur darba kārtībā un jālej degviela, bet ar laiku tam zūd sākotnējā vērtība. Aplikācijas un dažādas platformas dod iespēju šīs izmaksas samazināt.

Summa komentāri: 1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

  1. Gondurassas

    Jā, privātais/individuālais komersants no brauciena vērtības 18,6 procenti atdod Taxify par aplikaciju + 15 procenti nodokli samaksā valstij + 5 procenti sociālais nodoklis _ nobraukta degviela (pilsētā) + autotransporta amortizācija (ceļi ir drausmīgi). Tad rēķiniet, ja privātais taksists pēc darba nostrādā līdz vēlam vakaram – 23:00 -24:00 un braucienos nopelna 50 Eiro (ziemā darba dienās tas ir vidējais maksimums)!!! Maksimums tie ir 20-25 Eiro. Un tas jau vel nav viss, vel jau jāved grāmatvedība, jāatskaitas VID – tas jau ir mazākais, jo visas šīs lietas paņem laiku, kas arī maksā naudu, jo ģimene tevi neredz! Nav nekada medusmaize būt par private taksistu Latvija – Valsts iebāž tava kabatā savu kaulaino, dreboso roku tikai par to, ka Tu pelnoi sev naudu, savai ģimeneui, jo valsts Tev nespēj nodrošināt cilveku cienīgu atalgojumu. Valsts šinī gadījuma neko nedod – nesalabo ceļus (tik paaugstina nodokļus par autotransporta izmantošanu), būtība ne jau valsts radīja šadu iespeju nopelnīt, bet Taxify, kas arī valstij maksa nodokļus. Te nav Vācija, kur privatais taksists var piestrādāt pāris stundas pēc darba vai pirms darba un nopelnīt brīvdienu naudu.