autoDNA iesaka
Toyota Approved programma

Lietotu auto programma “Toyota Approved” – kas tā ir un kā tā darbojas?

10 augusta 2023

Līdzīgi kā daudzviet visā Eiropas Savienībā, arīdzan Latvijā plašu popularitāti ieguvusi lietotu automašīnu piedāvājumu programmas, kuras patērētājiem piedāvā konkrēto autoražotāju oficiālie dīleri. autoDNA jau ir stāstījis par dažādām šādām programmām, piemēram, “AUDI Approved: plus” un “Mercedes-Benz” piedāvāto “Veho Certified”. Šoreiz stāsts par sertificēto lietoto automobiļu programmu “Toyota Approved”, kura pieejama pie oficiālā šī autoražotāja autorizētā dīlera Latvijā “WESS Auto Grupa”.

 

Vai zināji

“WESS Auto Grupa” ir viens no senākajiem un lielākajiem auto nozares uzņēmumu tīkliem Latvijā ar vairāk nekā 30 gadu ilgu pieredzi. Šis zīmols ir oficiālais autorizētais dīleris Latvijā tādiem autoražošanas gigantiem kā “Toyota”, “Lexus” un “Honda” – pēdējais un, jo īpaši, pirmais zīmols ir starp pašām populārākajām markām Latvijas autovadītāju vidū. Tieši “Toyota” ir absolūts līderis jaunu automašīnu tirgū ar ejošāko modeli “Rav4”.

Latvijā ir gana plašs pilnīgi jaunu automobiļu tirgus, turklāt cilvēku pirktspēja saglabājas arvien augsta, ko apliecina arī jaunu automašīnu tirgus nemitīgais pieaugums. Tomēr krietni lielāks bija, ir un, domājams, būs vēl ilgus laiku lietotu automašīnu segments. Vērojot tendences automašīnu tirgū, laika gaitā autoražotāji pievērsa uzmanību patērētāju pieaugošajām vēlmēm – proti, pilnīgi jauna automašīna īsti nav pa kabatai un tādai investīcijai nevar atļauties, bet pārāk daudz lietotu spēkratu arī īsti negribas… Turklāt spekulantu un viltvāržu plašais tirgus rada milzu riskus “iegrābties” tādā spēkratā, kam parasti ir koriģēts odometrs un līdz ar uzdotais nobraukums ir tālu no patiesības, kas draud arī drīzu pārvēršanos lūznī vai ļoti dārgiem dzinēja un citiem remontiem. Un glābiņš tika rasts.

Kam šī programma ir paredzēta?

Tātad, autoražotāji caur saviem oficiālajiem dīleriem globālā mērogā sāka attīstīt mazlietotu un lietotu automašīnu programmas. Tās acumirklī kļuva ļoti populāras auto pircēju vidū. It īpaši to vidū, kuri nevar vai nevēlas tērēt pārlieku lielus līdzekļus pilnīgi jauna spēkrata iegādē. Turklāt šo programmu īpaši novērtē gudri pircēji, jo tas ir labākais risinājums tiem autovadītājiem, kuri vēlas iegādāties kvalitatīvus, drošus un, kas ir īpaši svarīgi, pilnībā pārbaudītus automobiļus (vēstures dati tiek pārbaudīti arī izmantojot autoDNA datu bāzi!)

Īsi sakot, pircējs varēs būt absolūti drošs, ka nopirktais auto būs nevainojamā kārtībā un bez ķibelēm kalpos ilgu laiku. Oficiālais “Toyota” dīleris Latvijā visas automašīnas pirms nodošanas tirdzniecībā pilnībā pārbauda un parūpējas par to, lai piedāvātā auto tehniskais stāvoklis ir nevainojams.

Kas “Toyota Approved” programmu novērtēs īpaši?

Protams, pats pircējs, kurš ir pragmatiski un tālredzīgi domājošs. “Toyota” oficiālais dīleris Latvijā “WESS Auto Grupa” piedāvās labāko risinājumu potenciālajam pircējam, kurš vēlas tikt pie augstas klases un nevainojamas kvalitātes automašīnas par ļoti pieņemamu cenu. Jā, tā būs zemāka nekā pilnīgi jaunam

spēkratam, taču augstāka par to, kādu piedāvā privāts pārdevējs sludinājumos vai tirgus placī. Taču prātīgs cilvēks labi sapratīs, ka ir vērts samaksāt par pirkumu pie uzticama pārdevēja lielāku summu un braukt ar mierīgu prātu, nekā taupīt uz riska rēķina un nopirkt “kaķi maisā”. Vai būs tā vērts, ka vēlāk remontā nāksies tērēt daudzkārt lielākas summas par starpību cenā starp privāto pārdevēju un oficiālo dīleri? Protams, ka nē! Turklāt ražotājs nodrošina arī garantiju uz vismaz 24 mēnešiem, ko privātais pārdevējs nekad nespēs piedāvāt. 

Programmas “Toyota Approved” priekšrocības un ieguvumi:

“Toyota” autoražotājam ir ļoti droša un uzticama pieeja, nodrošinot augstākās kvalitātes vispārējo servisu un pieejamās automašīnas. Lietotas automašīnas no uzticama pārdevēja – ražotāja oficiālā autorizētā pārstāvja – vienmēr būs iekārojama prece lietoto spēkratu tirgū, kas labi zina pilnvarotos piegādātājus. Lūk, dažas no “Toyota Approved” programmas priekšrocībām.

  • Visi “Toyota Approved” programmā apstiprinātie šī zīmola automobiļi saņem vismaz 24 mēnešu garantiju. Jāņem gan vērā fakts, ka programma ir spēkā tikai Eiropā pārdotiem, Eiropas tirgum ražotajiem “Toyota” automobiļiem, kas iegādāti kādā no šī autoražotāja oficiālajām pārstāvniecībām Eiropā!
  • Augsta pārdošanas un pēcpārdošanas servisa kvalitāte.
  • Detalizēti pārbaudīta automašīnas patiesā vēsture: nekādu slēptu faktu, nekādu viltību ar nobraukuma jeb odometra datiem, u.tml.
  • Potenciālais pircējs var izmēģināt jebkuru salonā un piedāvājumā esošo automašīnu testa braucienā.
  • Regulāri veicama tehniskā apkope vismaz 30 dienu laikā vai pēc nobrauktiem 1500 km (atkarībā no tā, kurš no šiem nosacījumiem iestājas pirmais).
  • Ražotāja servisa programma automobiļa apkopei pēc 15 000 km nobraukuma vai 1 gada (atkarībā no tā, kurš nosacījums iestājas pirmais).
  • Plašs un ērts finanšu piedāvājums no “Toyota Līzings” programmas, ar kuru var iepazīties ikviens dīlera salonā. Visas formalitātes tiek kārtotas turpat uz vietas salonā. 
  • Augstākā līmeņa apkalpošana un serviss.
  • Iespēja no klienta atpirkt lietotas automašīnas, bet klientam 30 dienu laikā pēc šāda spēkrata iegādes (vai maksimums 1000 km nobraukums) ir iespējams atgriezt automobili dīlerim un apmainīt to pret līdzīga līmeņa automobili.

Kā tiek pārbaudītas “Toyota” lietotās automašīnas?

Pirms pārdošanas “Toyota” ražotāja īpaši apmācītie mehāniķi veiks pilnīgu visu “Toyota Approved” programmā iekļaujamo lietoto automobiļu pārbaudi, līdz pēdējam sīkumam “izķemmējot” konkrēto automašīnu. Visiem piedāvājumā iekļautajiem spēkratiem tiek veikta 44 punktu tehniskā apskate.

Šādai skrupolozai tehniskai apskatei ir ļoti būtiska nozīme. Pirmkārt, tas garantē absolūtu drošību uz ceļa un automašīnas augstvērtīgu lietošanu ilgtermiņā, lai drīz pēc iegādes nesāktos dažādas likstas un pircējs būtu maksimāli apmierināts ar tā kvalitāti. Mērķis ir padarīt auto tikpat nevainojamu kā tad, ja tiktu iegādāta pilnīgi jauna mašīna, kas noripojusi no konveijera. Detalizēti tiek pārbaudīts dzinējs un pilnīgi visas tā daļas, tāpat arī degvielas sistēma, dzesēšanas iekārtas, pārnesumkārbas, balstiekārtas, stūres iekārtas, bremžu sistēmas, elektroiekārtas, virsbūve un, protams, arī salona elementi. Trūkumus vai nolietojumu novērsīs, izmantojot tikai oriģinālās “Toyota” rezerves daļas.

Lasi vēl:

Kādas “Toyota” automašīnas iespējams iegādāties?

Lietotu “Toyota” automašīnu piedāvājums ir plašs, turklāt tas nemitīgi mainās. Vidēji piedāvājumā pieejamas ap simts automašīnām un vairāk. Iegādāties iespējams ne tikai tādas automašīnas, kuru vecums ir daži gadi, bet arī faktiski pilnīgi jaunas. Piemēram, iespējams nopirkt Latvijā vispopulārāko modeli visā jauno automobiļu segmentā – “Toyota Rav4”, kas izgatavots pat šogad, taču tā īpašnieks kāda iemesla dēļ no iegādātā auto izlēmis atteikties. Tā nobraukums ir vien 2,5 tūkst. km. Protams, cena daudz neatpaliek no pilnīgi jaunas mašīnas vērtības.

Taču par ļoti pieņemamu cenu iespējams nopirkt arī, piemēram, teju desmit gadu vecu jeb 2014. gada izlaiduma “Toyota Verso”, taču tam ir tikai 93 tūkst. km nobraukums. 

Tā brīža piedāvājumā (uz 2023. gada augusta sākumu) auto ar mazāko nobraukumu bija 2022. gada izlaiduma “Toyota Camry” hibrīds ar nieka 467 km nobraukumu un faktiski pilnīgi svaigais 2023. gada izlaiduma “Toyota Corolla” ar benzīna dzinēju un simboliski nobrauktajiem 7 km. Lielākais nobraukums bija 2015. gada izlaiduma “Toyota Hilux” – nepilni 264 tūkst. km. Kopumā piedāvājumā šādi veterāni ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi. Ir ļoti daudz automobiļu ar dažu tūkstošu, padsmit vai pārdesmit tūkstošu kilometru nobraukumu. Un – tikai pāris gadus jauni.

Vēlreiz jāuzsver, ka iegādāties lietotu automašīnu pie oficiālā autorizētā dīlera ir pilnīgi droši pat tad, ja noskatītais automobilis ir savā mūžā sakrājis gana lielu kilometrāžu. Pie privātā pārdevēja iegādāts automobilis ar lielu kilometrāžu (ļoti iespējams, par ļoti lielu nobraukumu, taču tas padarīts mazāks ar odometra grozīšanas “palīdzību”) ir drauds lieki vērt vaļā maku, jo var rasties smagas problēmas, piemēram, ar dzinēju. Pie dīlera iegādāsieties arī pilnībā tehniski pārbaudītus, sakārtotus un braukšanai pilnīgi drošus “veterānus”. 

Kādus vēl ieguvumus iespējams saņemt?

Apdrošināšana

Jebkuram “Toyota Approved” programmā apstiprinātajiem hibrīda modeļiem tiek nodrošināta “Hybrid Life Assurance” apdrošināšana. Tā nodrošinās hibrīda augstsprieguma akumulatora papildu aizsardzību vēl vienu papildu gadu vai pēc 15 000 km (atkarībā no tā, kurš no faktoriem iestājas pirmais). Turklāt to ir iespējams pagarināt līdz iegādātā automobiļa 10 gadadienai no t;as pirmās reģistrācijas datuma, izejot maksas hibrīda sistēmas komponentu pārbaudes pie oficiālā autorizētā dīlera katru gadu.

Palīdzība uz ceļa

“Toyota Approved” programmā iekļauti automobiļi to jaunajiem saimniekiem piedāvās pilnīgu palīdzību uz ceļa visa garantijas perioda laikā. Ko tas nozīmē? To, ka automobiļa īpašniekam tiks sniegta palīdzība jebkur, kur tas būs nepieciešams – gan mājās, gan paliekot ceļa malā. Arī tad, ja tehniskas ķibeles dēļ automobili būs nepieciešams nogādāt servisā.

Automobiļa maiņas programma

Ja gadās, ka pēc automašīnas iegādes kaut kas tomēr īsti neapmierina, pircējs var nopirkto automobili atgriezt oficiālajam autorizētajam dīlerim “WESS Auto Grupa” tur, kur to esat to pircis. To gan iespējams izdarīt tikai 30 dienu laikā vai maksimums līdz 1000 km nobraukumam (atkarībā no tā, kas iestājas pirmais). Tā vietā varēsiet izvēlēties jebkuru citu līdzvērtīga līmeņa automašīnu. Jāņem gan vērā tas, ka automobiļa atgriešanas gadījumā pie oficiālā pārstāvja būs jāpasūta automobiļa vispārējā stāvokļa novērtējums, turklāt nāksies apmaksāt jebkurus citus izdevumus, kas radušies automobiļa stāvokļa novērtējuma rezultātā, tāpat kā cenas starpību starp tagadējo un maiņas automašīnu, saistošā kredītsaistību līguma pārejas izmaksas, automobiļa reģistrācijas maksas u.tml. Jāņem vērā arī tas, ka šāda maiņa ir iespējama tikai vienu reizi. 

Kādas ir programmas iespējamās finansējuma iespējas?

Automašīna ir noskatīta, atliek vien nokārtot finansiālo pusi, un jūsu rīcībā būs vairākas iespējas.

Protams, vienmēr iespējams veikt pirkumu, veicot maksājumu pilnā apmērā ar pārskaitījumu no savas bankas konta.  

Noskatītā automašīna ir pieejama piedāvājumā, bet, ak vai, nav tik daudz naudiņas, turklāt vēl jāpārdod savs līdzšinējais spēkrats? “WESS Auto Grupa” uzņēmuma “WESS Motors” auto centros pieņems jūsu automašīnu kā pirmo iemaksu jauna iegādei. Tas ļaus arī ietaupīt laiku un padarīs pirkšanas – pārdošanas procesu pavisam vienkāršu. “WESS Auto Grupa” servisa mehāniķi sākotnēji veiks vispārējo apskati un komplekso auto diagnostiku, lai noteiktu tehnisko un vizuālo stāvokli. Tirgū labākās cenas piedāvājums būs gatavs vienas darba dienas laikā. Pēc tam atliek tikai parakstīt līgumu par jauna auto iegādi, bet pārdotā automobiļa summa kalpos kā daļēja samaksa par jauno mazlietoto automašīnu. 

Trešā iespēja ir “Toyota Līzings” pakalpojuma izmantošana. “WESS Auto Grupa” sadarbojas ar lielākajām bankām Latvijā – “Swedbank”, “Citadele”, “Luminor” un “SEB”, kā arī ar aizdevējsabiedrību “Primero”. 

Starp citu, pastāv iespēju arī vienkārši piedāvāt savu lietoto automašīnu tikai pārdot. Oficiālais autorizētais dīleris līdzīgā ceļā veiks vispārējo tehnisko un vizuālo novērtējumu, operatīvi sagatavos cenas piedāvājumu un, ja viss apmierina, veiks tūlītēju samaksu par jūsu automašīnu. Tas būs visdrošākais, ātrākais un ērtākais veids kā atbrīvoties no lietotās automašīnas pie speciālistiem, nevis censties to izdarīt paša spēkiem.

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.