autoDNA iesaka
automašīnas salūzušas apkures sistēmas iemesli

Salona apsilde nedarbojas – atbildes uz Top 5 biežākajiem iemesliem

6 novembr 2018

Ziemas sezona ir pilna ar dažādiem pārbaudījumiem jūsu automobilim. Ja vasarā salona apsilde ir maznozīmīga un vairāk uzmanības tiek veltīts gaisa kondicionēšanai, tad bargajos ziemas laikapstākļos salona apsilde strauji pakāpjas prioritāšu sarakstā.

Ja salonā pūš aukstu gaisu, tad problēmu cēloņi var būt vairāki. Starp populārākajiem iemesliem ierindojas:

  • Nepietiekošs dzesēšanas šķidruma daudzums;
  • Problēmas ar salona apsildes radiatoru;
  • Nestrādājoši apsildes slēdži;
  • Saplīsis termostats;
  • Ūdens noplūde.

Nepietiekošs dzesēšanas šķidruma daudzums

Salona apsilde

Dzesēšanas šķidrums

Jūsu automašīnā tiek izmantots dzesēšanas līdzeklis, kas parasti sastāv no 50% antifrīza un 50% ūdens, lai atdzesētu jūsu automašīnas motoru. Ziemā, kad tiek ieslēgts siltums, dzesēšanas šķidrums tiek pārnests no motora uz salona apsildes radiatoru, kas ģenerē siltu gaisa plūsmu un silda salonu.

Arī dzīvoklī no karstā ūdens krāna uzreiz netek silts ūdens. Tomēr, ja dzinējs ir uzsilis, taču joprojām pūš vēsu gaisu, tad jāpārliecinās vai dzesēšanas šķidrums ir pietiekošā daudzumā. Ja līmenis būs par zemu, tad tas nespēs pildīt savu funkciju salona apsildes radiatorā.

Lasiet vēl:

Problēmas ar pašu salona apsildes radiatoru

Salona apsilde

Apsildes radiatoru

Ja dzesēšanas šķidrums ir pietiekošā līmenī, tad nākošais ko varētu pārbaudīt ir salona apsildes radiatoru. Starp iespējamajiem cēloņiem var būt gadu laikā uzkrātais aizsērējums, kas neļauj pilnvērtīgi cirkulēt dzesēšanas šķidrumam vai arī gaisa plūsma tiek traucēta.

Parasti tas atrodas uzreiz aiz priekšējā paneļa, taču pārbaudīt to var arī no motortelpas. Pēc skata tie līdzinās radiatoram un ir veidoti no misiņa vai alumīnija. Tie satur jau iepriekš pieminēto dzesēšanas šķidrumu un ar ventilatoriem izkliedē šķidruma izdalīto siltumu.

Drošas pazīmes, ka pie vainas ir salona apsildes radiators:

  • Kondensāta veidošanās uz logiem;
  • Saldena smarža;
  • Palielināts dzesēšanas šķidruma patēriņš;
  • Motora pārkaršana.

Nestrādājoši vadības slēdži

Salona apsilde

Vadības slēdži

Dažreiz problēmas cēlonis ir pavisam triviāls – nestrādājošs kontroles slēdzis un salona apsilde nestrādā. Pie vainas var būt gan netīri slēdži, kas gadu laikā ir uzkrājuši pamatīgu kultūrslāni un neļauj tam pildīt savu funkciju vai arī vienkārši pārrauts kontakts ar elektrosistēmu.

Saplīsis termostats

Salona apsilde

Termostats

Ja auto darbojas jau kādu laiku, taču temperatūras rādītājs nav izkustējies, tad visticamāk pie vainas būs termostats. Auto apsilde nedarbosies, jo termostata galvenā funkcija ir signalizēt automašīnai, ka motors ir silts, dzesēšanas šķidrums netiks nosūtīts uz apsildes radiatoru, kas finālā noved pie tā, ka darīšanās būs jābrauc ar aukstu automašīnu. Atkarībā no jūsu automobiļa markas un modeļa, termostata nomaiņa parasti ir salīdzinoši vienkārši izdarāms darbiņš.

Dzesēšanas šķidruma noplūde

Salona apsilde

Automašīnas ūdens sūknis

Šī problēma ir parasti sasaistīta ar nepietiekošu dzesēšanas šķidruma daudzumu. Ja noplūde ir niecīga, tad uzreiz to nepamanīsiet, taču, ja tas ir regulāri jāpērk un jālej klāt, tad arī salona apsilde strādās nevienmērīgi.

Noplūdes vietas var būt vairākas – bojātas šļauciņas, ieplīsis radiators vai tekošs ūdens sūknis. Pārbaudiet tās un neatlieciet remontdarbus uz vēlāku, jo dzesēšanas šķidruma noplūde var nodarīt daudz lielāku kaitējumu nekā jūs domājat. Pirmkārt jau salonā nebūs siltums, otrkārt motors tiek pakļauts lielākam karstumam.