autoDNA iesaka
Biežāk sastopamās auto problēmas

Biežāk sastopamās auto problēmas. Zini pirms paliec uz ceļa!

29 augusta 2017

Automašīnas tehniskās problēmas ir viena no lietām, kas visvairāk skar vadītājus un statistiski tas ar jums notiks vismaz vienu reizi dzīvē. Pretēji izplatītajiem apgalvojumiem, tehniskas problēmas notiek ne tikai vecām automašīnām, bet arī bieži sastopamas jaunām. Tam ir labs iemesls. Gados vecāku automašīnu īpašnieki ir motivēti rūpēties par savu automašīnu, apzinot bojājumu un prognozējot kādas problēmas var rasties vēlāk. Tomēr, ja esat tikko iegādājies jaunu automašīnu, paies kāds laiks, kamēr pie tās pieradīsiet. Tādējādi būs grūtāk laicīgi piefiksēt kļūmes un problēmas.

Fakts ir tāds, ka tehniskas problēmas ne vienmēr ir saistītas ar automašīnas vecumu vai apkopes trūkumu. Tās var būt saistītas arī ar vides faktoriem vai ikdienišķas kļūdas automašīnas apkopē. Tā kā profilakse ir labāka nekā ārstēšana, ieskatieties tālāk redzamajos piecos tehnisku problēmu rašanās cēloņos.

Degvielas uzpildes problēmas

Viens no biežāk sastopamajiem tehnisku problēmu cēloņiem, degvielas problēmas, ir arī viens no vieglāk novēršamajiem. Tūkstošiem cilvēku gadā vai nu aizmirst uzpildīt degvielu, vai arī pamana mazu, dzeltenu gaismiņu panelī, līdz ir par vēlu. Ja tas notiek ar jums, mēģiniet nobraukt ceļa malā pēc iespējas ātrāk.

Vēl viena pārsteidzoši izplatīta tehniska problēma ir saistīta ar degvielu – nepareizas degvielas uzpildīšana. Katru gadu aptuveni 150 000 cilvēku  automašīnās ar benzīna dzinēju iepilda dīzeļdegvielu un otrādi. Lai gan šādu kļūdu ir viegli pieļaut, tā var izbojāt jūsu braucienu un nodarīt nopietnu kaitējumu automašīnai. Ja jūs saprotat, ka esat uzpildījis nepareizo degvielu, nekādā gadījumā nedarbiniet dzinēju, jo tas var nopietni sabojāt to.

Iepildīto degvielu nāksies izsūknēt no automašīnas, tāpēc sazinieties ar apdrošinātāju vai evakuatoru un nogādājiet automašīnu servisā. Ja uztraucaties par šādas kļūdas atkārtotu pieļaušanu, ir iespēja iegādāties speciālus vāciņus degvielas tvertnes kaklam, lai būtu grūti ievietot neatbilstošo degvielas pistoli.

Riepu bojājumu problēmas

Vēl viena bieži sastopama problēma ir caura vai bojāta riepa. Lai gan sabojāt riepu var uz asām vai skarbām ceļa virsmām, daudzos gadījumos šādu problēmas rašanos var novērst. Nepietiekama apkope, neregulāra maiņa un nepareizs spiediens ir biežākie riepu bojājumu avoti, un tos ir viegli novērst.

Labākais veids, lai pārliecinātos, ka auto riepas ir labā stāvoklī, ir regulāri apmeklēt servisu. Pat ja jūs esat pārliecināts, ka jūsu riepas ir labā stāvoklī, cita viedoklis nenāks par ļaunu un var palīdzēt jums noskaidrot, kāda ir problēma, lai nākotnē nerastos kāda negaidīta problēma.

Akumulatora problēmas

Iztukšots akumulators ir vēl viens iemesls, kāpēc jūsu plānotais brauciens var neizdoties. Ja jūs galvenokārt izmantojat savu automašīnu īsos braucienos, jums būs lielāks šīs kļūdas risks, jo, iespējams, akumulatoram nebūs pietiekami daudz laika, lai uzlādētos starp braucieniem. Neregulāriem autovadītājiem ir ieteicams ieguldīt speciālā lādētājā, ko ilgstoši var pievienot akumulatoram, lai nodrošinātu, ka tas ir pilnībā uzlādējies.

Neizslēgtas automašīnas gaismas ir viens no biežāk satopamajiem akumulatora izlādēšanās cēloņiem. Turēt automašīnā starta vadus ir ļoti laba doma. Tādā veidā, ja akumulators ir izlādējies, jūs noteikti atradīsiet kādu cilvēku, kurš neatteiksies palīdzēt startēt jūsu auto.

Dzinēja pārkaršanas problēmas

Dzinēja pārkaršana ir biežāk sastopama vasarā, kad gaisa temperatūra ir augsta, saule ir karsta un pastiprinās kondicioniera izmantošana. Tā visa apvienojums palielina dzinēja pārkaršanas varbūtību. Gandrīz visas automašīnās ir dzinēja temperatūras mērītājs un noteikti jābūt brīdinājuma indikatoram.

Tātad, ja pamanāt, ka dzinēja temperatūra palielinās virs normas, stājieties malā, pirms tas nav pārkarsis. Izslēdziet gaisa kondicionieri, atveriet logus un noregulējiet maksimāli karstu salona sildītāju. Karstā vasarā šāds ieteikums var šķist nedaudz dīvains, bet tas palīdz.

Salona sildītājs izmanto dzinēja saražoto karstumu un novadīs to prom no motortelpas. Tas samazinās dzinēja pārkaršanas risku. Ieteicams pārbaudīt dzesēšanas šķidruma līmeni, kas atrodas nelielā plastmasas traukā. Ja līmenis ir zems vai šķidruma vispār nav, iespējams, dzesēšanas sistēmā ir noplūde.

Pārbaudiet zem automašīnas, vai nav redzamas dzesēšanas šķidruma pēdas. Ja redzamas noplūdes pazīmes, jums nevajadzētu braukt tālāk – izsauciet evakuatoru un nogādājiet automašīnu servisā, kur to pārbaudīs. Ja nav manāma šķidruma noplūde, pagaidu risinājumam papildini dzesēšanas šķidruma līmeni. Tomēr, ja automašīna bieži pārkarst, jums tomēr vajadzētu to nogādāt pārbaudei uz servisu.

Aizdedzes sveču problēmas

Aizdedzes sveces var būt viena no visvairāk novārtā atstātām transportlīdzekļa daļām, kā arī viena no visproblemātiskākajām, ja tās nav rūpīgi aprūpētas. Bojātas vai netīras aizdedzes sveces pazīmes bieži var būt grūti pamanāmas, bet, ja jūsu dzinējs tukšgaitā darbojas nevienmērīgi un ir biežas problēmas ar iedarbināšanu, tas varētu būt iemesls. Kaut arī tas ir bieži sastopams problēmu cēlonis, par laimi, aizdedzes sveču problēmu ir viegli novērst. Ja neesat pārliecināts, ka varēsiet to izdarīt paša spēkiem, aizbrauciet uz servisu un tur to izdarīs īsā laika posmā.

Uzturiet automašīnas tehnisko stāvokli kārtībā, regulāri veiciet nepieciešamās apkopes un samaziniet iespēju saskarties ar šāda veida problēmām uz ceļa.