autoDNA iesaka
Auto pēc avārijas autoDNA

Auto pēc avārijas – septiņas lietas, kurām pievērst uzmanību

7 maija 2019

Auto pēc avārijas – kam jāpievērš uzmanība? Daudzi uzskata, ka lietota automobiļa iegāde ir laimes spēle. Agrāk tas tā arī bija, taču mūsdienās ir pieejams milzīgs informācijas apjoms, kas ievērojami palielina pircēja izredzes vinnēt šajā pircēja-pārdevēja spēlē. Ir vairākas viegli atpazīstamas pazīmes, kas liecina, ka auto ir bijis sists.

Automašīanas vēstures atskaite ir neapšaubāmi lielisks palīgs lietota auto iegādē, taču par tā ekspluatācijas vēsturi var itin viegli pārliecināties arī klātienē, ja zina kam pievērst uzmanību. Apskādēts bamperis vai bukte durvīs ir maznozīmīgs sīkums, taču auto pēc avārijas ir ļoti grūti un dārgi atgriezt iepriekšējā stāvoklī. Sevišķi, ja tas iepriekš ir bijis norakstīts, pārdots izsolē un “pa lēto” sataisīts uz pārdošanu.

 

Virsbūves krāsa

Pārkrāsot visu automobili ir visai dārgs prieks un šādas pārvērtības auto īpašnieki izvēlas retos gadījumos, piemēram, kādam īpašam auto projektam. Ja virsbūves detaļa ir iegādāta “šrotā” un to ir nepieciešams pārkrāsot, tad konkrētā detaļa noteikti izcelsies uz pārējās virsbūves fona.

Pirmkārt jau rūpnīcas krāsojums ir teju perfekts, savukārt lēta pārkrāsošana var atstāt tā saucamo “apelsīnu” – nelīdzenumus. To var redzēt skatoties uz virsbūvi no malas. Šādu defektu var arī sajust ar roku. Ja kāda no virsbūves detaļām ir ar “apelsīnu”, tad tā ir bijusi visticamāk pārkrāsota.

Otrkārt, ja auto ir ar vairāku gadu ekspluatāciju, tad virsbūve noteikti ir cietusi no laikapstākļu ietekmes. Ja kāda no virsbūves detaļām izceļas uz pārējā fona, tad tā, iespējams, ir pārkrāsota.

 

Atstarpes virsbūves detaļās

Noteikti pievērsiet uzmanību virsbūves atstarpēm. Tas attiecas arī uz plastmasas bamperiem. Kad durvis, motora pārsegs un bāgāžnieks ir aiztaisīts ciet, tad atstarpēm visur jābūt vienādām, simetriskām un bez redzamām nobīdēm. Ja ir grūtības aizvērt vai atvērt durvis, tad arī tas var liecināt, ka auto ir bijis ceļu satiksmes negadījumā.

 

Pārbaudiet riepas

Ja riepām ir nevienlīdzīgs nodilums, tas var liecināt par šasijas bojājumiem. Pārdevējs var teikt, ka auto ir nepieciešams tikai noregulēt savirzi, taču tikpat labi var gadīties, ka tas ir cietis nopietnā avārijā.

Lasiet vēl:

Pelējuma aromāts

Ne vienmēr auto pēc avārijas nozīmē, ka tas ir saskrējies ar kādu citu spēkratu. Tikpat labi, tas varēja ieslīdēt grāvī vai ielūzt uz ledus. Jebkurā gadījumā, ja pamanāt aizdomīgu pelējuma aromātu un nestrādā, piemēram, elektriskie logu pacēlāji, tad ir pamats aizdomām, ka auto ir cietis zem ūdens.

 

Ieplaisājis vējstikls

Auto pēc avārijas - ieplaisājis stikls

Pexels: Алесь Усцінаў

Tas varēja būt arī neliels akmens, braucot pa grants ceļu, taču tikpat labi, šāds bojājums varēja rasties arī no sadursmes ar citu auto. Katrā valstī ir atšķirīgi kritēriji līdz ieplaisājis vējstikls var liegt piedalīties ceļu satiksmē, taču jebkurā gadījumā iegādāties auto ar ieplaisājušu vējstiklu nav prātīgi un agrāk vai vēlāk to nāksies nomainīt. Vai nu pārdevējs ir izmisis vai arī šis ir labs iemesls, lai kaulētos.

 

Atšķirīgi lukturi

Automašīnu lukturi, sevišķi priekšējie, ir nemitīgi pakļauti sadursmei ar netīrumiem un tie ar laiku paliek miglaini. Tas pats attiecas arī uz aizmugurējiem lukturiem, taču ne tik izteikti. Ja viens no tiem ir gluži jauns, tad iespējams automašīnai ir bijusi sista viena vai otra puse. Ja vecam auto abi lukturi izskatās kā jauni, tad visticamāk, ka abi ir mainīti.

Tāpat oriģinālie lukturi ir krietni dārgāki par OEM vai lētu Ķīnas alternatīvu. Ražotāja zīmolu var viegli atpazīt uz paša luktura. Ja tie atšķiras, tad ir mainīts. Ja ir mainīts, tad ne jau tāpat vien.

Skrūves un stiprinājumi

Ja virsbūves detaļām trūkst skrūves vai stiprinājumi, tad tas liecina, ka detaļa ir visticamā ņemta nost pārkrāsošanai. Pievērsiet uzmanību bamperiem – vai tie turas stingri klāt pie automašīnas virsbūves. Vai tiem ir visas nepieciešamās skrūves un stiprinājuma vietas.

Tas pats attiecas uz durvīm – pārbaudiet vai dekoratīvie paneļi stingri turās klāt. Ņemot tos nost bieži vien tiek aplauzti plastmasas stiprinājumi.

 

 

Auto pēc avārijas nenozīmē, ka no tā ir jāizvairās, taču ir rūpīgi jāpārliecinās, ka bojājumi nav bijuši milzīgi un tas ir pienācīgi saremontēts. Apdrošināšanas kompāniju norakstītie automobiļi, kuri vēlāk tiek pārdoti izsolēs un nonāk veiklu meistaru rokās, tiek pēc iespējas lētāk saremontēti, lai gūtu maksimāli lielu peļņu.

 

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.