autoDNA iesaka
Slāpeklis riepās

Slāpeklis riepās tik ierastā gaisa dēļ – iespēja justies droši un pat ietaupīt!

4 februāra 2023

Tuvojoties pavasarim, gluži neviļus nākas aizdomāties par kārtējo pāreju uz sezonas riepām. Te varētu runāt daudz un dikti par to, kādas riepas vasarai izvēlēties, šoreiz par kaut ko citu! Par kaut ko, kas varētu būt jo īpaši noderīgs tieši mums, kam laika apstākļi un gaisa temperatūra var izmainīties pat vairākas reizes dienā.

Pilnīgi nejauši sagadījās uzskriet reklāmai, kur kāds uzņēmums piedāvā piepildīt riepas ar slāpekli. Gan jau, ka katrs būs dzirdējis kādu anekdoti par blondīni un vasaras gaisu riepās. Protams, mēs visi gardi pasmiesimies, ja riepu servisā mums piedāvās iepildīt riepās gaisu ar meloņu vai zemeņu aromātu. Taču kā mēs reaģēsim uz piedāvājumu piepildīt riepas ar slāpekli?

Šī ir viena no tām retajām reizēm, kad šķietami neloģisks piedāvājums var kalpot mūsu labā. Citiem vārdiem sakot slāpeklis riepās nepavisam nav tukša naudas izmešana vējā. Ar to mēs varam iegūt vienlaikus vairākas lietas.

Lasi vēl:

Sāksim ar to, ka parastam gaisam riepās nav nekādas vainas un drošu sirdi varam turpināt to izmantot. Slāpeklis ir papildus ekstra, kas nodrošinās ilgāku riepas kalpošanas laiku, vienmērīgāku spiedienu un, tātad arī drošāku braukšanu!

Gaiss sastāv no divām galvenajām lietām – slāpekļa un skābekļa. Protams, tas viss nav tik primitīvi un ķīmiskā formula būtu garum gara. Un tomēr pamats paliek pamats. Slāpeklis ir pārsvarā un tikai labi ja ceturtā daļa no gaisa ir skābeklis. Mums skābeklis ir nepieciešams dzīvības funkciju uzturēšanai. Jo mazāk skābekļa, jo mums ir smagāk elpot. Tieši tāpēc gudri pilsētas tēvi izmanto katru brīvo centimetru, lai tajā iedēstītu kādu zaļojošu augu, kas ražo skābekli.

Skābeklis satur daudz mitruma. Skābeklis ir slapjš. Tāds tas paliek arī sapūsts riepās un rada nelielas, bet neērtības. Vispirms jau līdz ar laika izmaiņām izmainās arī gaisa blīvums, kas maina spiedienu riepā. Starp +20 un – 20 grādiem gaisa spiediens var pamatīgi izmainīties – līdz pat pus atmosfērai. Nav jābūt gaišreģim, lai saprastu – šādas spiediena svārstības nespēj perfekti nodrošināt saķeri. Un te jāpiebilst, ka pie vainas ir tieši jau minētais mitrums. Kā atceramies no skolas fizikas stundām, tad ūdens ir viela, kas visvairāk reaģē uz ārējiem laika apstākļiem. Nevajadzētu piemirst, ka ziemā ūdens sasalst un tad riepas pildījums ir jo īpaši interesants – slāpeklis ar daudz mazām ledus lodītēm!

Slāpeklis ir sauss. Klimatiskie apstākļi un gaisa temperatūra to ietekmēt nespēj. Līdz ar to spiediens riepās visu laiku ir nemainīgs. Protams, vismaz divas reizes gadā mums notiek sezonas riepu maiņa, taču slāpeklis parasta gaisa vietā būs vienlīdz noderīgs kā ziemā, tā arī vasarā.

Otra labā lieta ir tā, ka slāpekļa molekulas ir vairākas reizes lielākas par skābekļa molekulām. Arī tas kalpo kā papildus garants, ka spiediens riepās saglabāsies stabils un nemainīgs.

Vienas no galvenajām slāpekļa priekšrocībām ir labāka saķere ar ceļu jeb drošība un degvielas ekonomija salīdzinājumā ar parastu gaisu. Ekonomiju mēs nepamanīsim pēc simts kilometriem, taču sezonas griezumā pilnīgi noteikti. Savukārt drošība ir pāri visam.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.

Un nobeigumā vien jāpiebilst, ka slāpekli par riepu aizpildījumu izmanto jau labi sen un tas pie mums nāk no auto sporta dažādām disciplīnām. Secinājums – ja kāds meistars piedāvā iepūst riepās slāpekli, tad viņš neķer jūs uz mušpapīru. Viņš piedāvā labu lietu no kuras atteikties nebūtu prāta darbs!

Jā, uz visbeidzot! Ja kaut kādu iemeslu dēļ spiediens riepās nedaudz nokrities, tad nav nekādu problēmu to papildināt ar parastu gaisu. Protams, ja vien riepa nav galīgi tukša – līdzsvara dēļ tad labāk doties turp, kur slāpeklis sapildīts pārējās riepās. Lielāko tiesu gan spiediena zudums saistīts ar nekvalitatīvu ventiļa darbību un spiediena zudums būs nebūtisks. Ja tomēr tā ir pus atmosfēra vai vairāk, tad droši varam doties uz riepu servisu meklēt noplūdes iemeslu!

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.