autoDNA iesaka
slīpēt prasmes braukšanā ziemā

Slīpēt prasmes braukšanai ziemā “izķer” momentā. Kur vēl to apgūt bez maksas?

6 decembr 2022

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā, Biķernieku trasē aizsākās bezmaksas konsultācijas, kurās ikviens autovadītājs var slīpēt prasmes braukšanai ziemā. Akcijas rīkotāji – Ceļu satiksmes drošības direkcija un Drošas braukšanas skolas eksperti – ir patīkami pārsteigti par lielo interesi, jo visas vietas, tajā skaitā arī uz papildu nodarbībām, tika “izķertas” zibenīgi, autoDNA uzzināja CSDD. Rīgā šādas akcijas par velti šoziem varētu arī vairāk nenotikt (par maksu – jā, ir iespējas), bet kur vēl bez maksas to apgūt citviet Latvijā?

Slīpēt prasmes gribētāji “gāž apkārt” Biķerniekus

Kā stāsta akcijas rīkotāji, šogad vērojama ļoti liela interese. Pirmais konsultāciju cikls trīs dienu garumā notika no 2. līdz 4. decembrim Biķernieku kompleksās sporta bāzes trasē, taču jau vairākas dienas pirms sākuma visas vietas bija rezervētas! Ik dienu notiek pa trim nodarbībām, katrā grupā – pa 14 dalībniekiem. Tātad, pirmajā nedēļas nogalē vien šo bezmaksas iespēju izmantoja 126 cilvēki.

Rīkotāji identiskas konsultācijas rīkos arī laikā no 8. līdz 11. decembrim, taču jau novembra pēdējā dienā visas vietas bija rezervētas. Tātad, kopumā divu nedēļu laikā Bikernieku trasē slīpēt prasmes braukšanai ziemā būs izmantojuši 250 cilvēki.

ziemas cels2

Foto: Pixabay.com

Labi, ka apzinās – jāpārslēdz domāšana uz ziemas režīmu

Šogad ziema mūs aplaimojusi krietni agrāk nekā citus gadus, turklāt ar stabilu gaisa temperatūru lielākoties zem nulles un pastāvīgu sniega segu. Protams, autovadītājiem par to biežāk ir saraukts deguns, taču nekad nedrīkst aizmirst, ka ceļi ir kļuvuši slideni.

Tāpēc drošas braukšanas eksperti nemitīgi turpina atgādināt, ka šādos laika apstākļos un gadalaikā autovadītājiem “ir jāpārslēdz sava domāšana uz ziemas režīmu”.

Atceries!

“Mainoties laikapstākļiem, ir jāmainās arī autovadītāju domāšanai – ir jāapzinās, ka transportlīdzeklis ziemas apstākļos un uz slidena ceļa uzvedīsies citādi nekā vasarā.” – CSDD

Kur vēl saņemt padomus bez maksas citviet Latvijā?

Lai uzlabotu un pilnveidotu autovadītāju prasmes vadīt auto ziemas apstākļos, bezmaksas konsultācijas iespējams saņemt ne tikai galvaspilsētā vien.

Ja vēlējāties tikt uz nodarbībām Biķernieku trasē, nekreņķējieties, jo iespēju vēl. Atliek vien nekavēties ar pieteikšanos! Tiesa, kā autoDNA skaidroja CSDD, pašlaik vēl nav skaidri zināms gaidāmo konsultāciju norises kalendārs citās pilsētās. Atliek sekot informācijai CSDD mājas lapā.

Kopumā šādas konsultācijas būs pieejamas vēl astoņās citās pilsētās – Jelgavā, Siguldā, Liepājā, Talsos, Madonā, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī. Nodarbības norit gan dienas gaišajā, gan tumšajā laikā. Protams, ja gadījumā nevarat tomēr tikt uz nodarbību, rīkotāji aicina nekavējoties sazināties, lai dotu iespēju tiem, kuri palikuši “aiz strīpas”.

Kas jāņem vērā, ja dosieties uzlabot braukšanas prasmes?

Vienas nodarbības ilgums ir pusotra stunda. Uz to jāierodas savlaicīgi. Nodarbībā drīkst piedalīties jebkurš autovadītājs, taču pirms došanās uz konsultāciju ir noteikti jāpārliecinās, vai jūsu spēkrats ir atbilstošā stāvoklī braukšanai ziemas apstākļos. Proti, jābūt aprīkotam ar atbilstošām ziemas riepām, ar derīgu tehnisko apskati un civiltiesiskās apdrošināšanas polisi.

Neaizmirstiet ierasties uz nodarbību arī atbilstošā apģērbā – tam ir jābūt siltam, tāpat kājās jābūt ērtiem un braukšanai atbilstošiem apaviem.

Dalībniekiem tiek skaidroti drošas braukšanas pamatnosacījumi, veidota izpratne par bremzēšanas ceļa garumu, tā ietekmējošiem faktoriem ziemas apstākļos, par šķēršļu apbraukšanu. Īpaši svarīgs punkts ir arī par to, kā izvairīties no sadursmes, ja bremzēšanas ceļš ir nepietiekams.

Tāpat interesentiem individuāli tiks sniegts skaidrojums par auto riepu stāvokli un to izvēli atbilstoši ikdienas braukšanai ziemas apstākļos.

Šādas akcijas CSDD rīko jau kopš 2015. gada. Kā pastāstīja CSDD, šo gadu gaitā slīpēt prasmes braukšanai ziemā ir izmantojuši vairāk nekā 5000 cilvēku.

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs jums pieņemt informētu lēmumu.