autoDNA iesaka
Ziemas misene

“Ziemas misene” – mazbudžeta spēkrats ziemas prieku baudīšanai

3 janvāra 2020

Kas tad ir īsti ir ziemas misene, ziemas bīteris un visādi citādi saukts auto? Principā tas ir spēkrats ziemas prieku baudīšanai sava mūža norietā, kas domāts vienam nolūkam – periodiski augstiem motora apgriezieniem un sānslīdei.

Lai arī ziema šogad mūs ir priecējusi vien ar dažām sniegotām dienām, daudzi jau nepacietībā berzē rokas un ķemmē sludinājumu portālus specifiskai izpriecai. Ko tad īsti Latvijā var nopirkt par pāris simtiem eiro un vai tādiem auto ir izieta tehniskā apskate un nomaksāts nodoklis? Izrādās, ka Latvijas sludinājumu portālos un dažādos forumos ir vairāki eksemplāri, kas gaida savu pēdējo stundiņu kādā no līkumiem.

 

Kā izvēlēties labāko ziemas auto?

Pirmkārt tam ir nepieciešama aizmugures piedziņa vai labākajā gadījumā laba pilnpiedziņa. Par vecajām Audi kvatrām gan varat aizmirst. Ja arī kādu atradīsiet, tad vai nu neglābjami sasistu vai arī krietni virs 1 000 eiro.

Otra labākā opcija ir auto ar aizmugures piedziņu. Te nu ir no kā izvēlēties gan veci BMW, gan Mercedes-Benz ir pieejami gan ar TA, gan nomaksātiem nodokļiem un par dažiem simtiem eiro. Ja vienīgie izdevumi ir par degvielu, tad atliek vien izvēlēties īsto modeli un padomāt, ko ar to darīt pavasarī.

 

Lasiet vēl:

 

 

Kur piepildīt savas sacīkšu braucēja vēlmes?

autoDNA šādiem prieku baudīšanas veidiem iesaka vienīgo un legālo vietu, kur to darīt – ziemas auto sporta trasēs. Uz bargo naudas sodu, soda punktu un riska fona, daži eiro par trases izmantošanu ir tīrais sīkums.

Uz valsts koplietošanas ceļiem auto apzināta vadīšana sānslīdē ir traktējamaagresīva braukšana par ko pienākas visai brangs naudas sods no 70 līdz 280 eiro kā arī seši soda punkti. Bieži ir dzirdēts par izklaidēm uz aizsalušas ūdenstilpnes, retāk ir dzirdēts par to kāds sods draud, ja auto nogrims.

Konstatējot pārvietošanos pa dabiskajām ūdenstilpēm un ūdenstecēm ar mehānisko transportlīdzekli, inspektori sagatavos pārkāpējam administratīvā pārkāpuma protokolu. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 81. pantu (Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju aizsardzības un izmantošanas prasību pārkāpšana) uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 1 000 euro, bet juridiskajām personām — no 280 līdz 2100 euro.

Vērts piebilst, ka sacīkšu trasēs un uz aizsalušām ūdenstilpnēm, kā arī visām citām vietām, kas netiek uzskatītas par koplietošanas ceļiem, nedarbojas automašīnas apdrošināšana tai skaitā arī KASKO.

 

 

Automašīnas tehniskais stāvoklis

Ja auto maksā dažus simtus eiro, tad nevar būt runa par labu tehnisko stāvokli. Taču, ja TA brīnumainā kārtā ir izieta, tad ir vērts pārliecināties par atsevišķu sistēmu tehnisko stāvokli:

  • Bremžu sistēma;
  • Stūres mehānisms;
  • Ritošajā daļa – vismaz tik daudz, lai riteņi nenokrīt nost;
  • Auto dzesēšanas sistēma.

Auto vēstures atskaite? Protams, ja ziemas misenes budžets ir premium līmenī, taču pārsvarā šādiem automobiļiem ekspluatācijas vēsture ir skaidri redzama gan uz virsbūves, gan salonā, gan visur citur.

 

Lasi vēl: Apdrošinātāju norakstītie auto – ko tas vispār nozīmē?

 

Laika prognoze 2020. gada ziemai

autoDNA dabas vērotāji vairākās interneta vietnēs lasa vienu un to pašu – janvāris saglabāsies netipiski silts, degviela kļūst dārgāka un pie debesīm uzmirdzējusi kārtējā Instagram slavenība.

Taču ja nopietni, tad ziema patiešām šogad būs švaka un iespējams ziemas misenes iegāde būs jāatliek uz nākamo sezonu. Tā vietā var ieguldīt esošajā automobilī un sākt pucēt to vasara sezonai.

Par dažiem simtiem eiro tam var piešķirt pulēšanas un keramikas pārklājuma žilbinošo efektu vai arī nomainīt amortizatorus patīkamākam braucienam uz skatu laukumu kopā ar savu žubīti.

Lai jums visiem Laimīgs Jaunais E36 jeb žurkas gads!

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.