autoDNA iesaka
sporta auto

Kādu sporta auto vislabāk nopirkt?

3 marta 2015

Sporta auto ir auto kādam, kuram patīk ātra un dinamiska braukšana un tādēļ maz ticams, ka kāds  šādu auto iegādāsies tikai ar vienu domu, lai pārvietotos ar to pilsētas ielās ikdienā vai braukt tajā uz darbu. Kādu sporta auto vislabāk nopirkt? Mēs aicinām jūs iepazīties ar sporta auto modeļiem , kuri ir pieejami lietotu automašīnu tirgū.

Sporta auto – svarīgākās īpašības.

Katram pircējam, kurš ir izlēmis iegādāties sporta auto svarīgākas ir citas šādu auto īpašības. Daži automašīnā īpaši novērtē skaisto plūdlīniju un dizainu, citiem svarīgs ir jaudīgāks dzinējs. Sporta automašīnai jābūt ar jaudīgu dzinēju tajā pašā laikā saglabājot nelielu automašīnas masu. Vērts ir meklē automašīnu ar dzinēja tilpumu līdz 3 litriem, tāpēc, ka, jo mazāks dzinēja tilpums, jo mazāka masa un līdz ar to ir mazāks spiediens uz automašīnas priekšējo asi un vieglāka kļūst vadāmība. Svarīga ir arī sporta auto piekare, jo tai ir jānodrošina dinamisku pagriezienu veikšanu. Virsbūvei ir jārod vismazāko gaisa pretestību, riepām jānodrošina labu saķeri ar asfalstu lielos ātrumos un bremzēm jāļauj ātru automašīnas apturēšanu pat pie lieliem ātrumiem.

Lasi vēl: Lietotas automašīnas iegāde – ceļvedis pircējiem (1. daļa)

Sporta auto, protams, nav īsti piemērots braukšanai pa pilsētu, bet ne tāpēc mēs tos pērkam. Tas nav arī auto ģimenei, jo sporta automobiļiem parasti ir maz vietas priekš pasažieriem un, ja to saldzina ar automašīnas augsto cenu, tad aprīkojums tajā ir dziezgan nabadzīgs.

Sporta automašīnas – modeļu pārskats.

Alfa Romeo GT –  auto ar lielisku dizainu ar lielu bagāžnieku, bet diemžēl bieži lūztošs. Visbiežākās problēmas ir ar elektroniktu – gaisa kondicionieris, imobilaizers, drošības spilveni, bet var būr arī problēmas ar piekari (balsta šarnīri).

Audi TT –  ražots no 1998 – 2006 gadam, nereti tos iegādājās jaunie autovadītāji, kuri izvēlas savu pirmo sporta auto un arī cena ir pievilcīga, jo labu Audi TT var nopirkt jau sākot no 3000 EUR. Diemžēl šajos automobiļos var gadīties dārgi stūres iekārtu bojājumi un tās ir sliktas ziņas tiem, kuriem budžets nav pārāk liels. Pie plusiem var minēt auto samērā labo izskatu, labu saķeri ar ceļu, kā arī lielisku četru riteņu piedziņu.

Ford Focus RS II –  305 zirgi, izskats kā kompaktklases automobīlim, bet neskatoties uz to, laba vadāmība. Focus RS II ir auto, kuram reti būs problēmas ar dzinēju vai ar piekari kā arī nevar sūdzēties arī par elektroniku. Diemžēl, ja jums patīk dinamiska braukšana, tas patērēs daudz  degvielu, pat līdz 25 litriem uz 100 kilometriem.

Ford Mustang V –  kulta auto amerikāņu auto faniem, lai gan par to nevarētu teikt, ka tam ir satriecoši sniegumi. Ekspluatācijas laikā mēs varam uzdurties uz vairākiem defektiem, sākot ar dzinēja sūkni līdz priekšējai piekari un tam nav pārāk izturīga elektronika. Plusi ir tādi, ka Mustang V parasti ir ar bagātu komplektāciju.

Honda S2000 –  japāņu auto, kurš var priecēt ar savu izskatu, lai gan, neiepriecinās ar salona ietilpību. Tās priekšrocības ir veiklība un izturība – izturīgs dzinējs, elektronika, kura pārsvarā nerada problēmas un arī izturīga piekare.

Mazda RX-8  –  automašīnas ar stilīgu izskatu, pieejamas par labu cenu, ar labu elektroniku un piekari. Diemžēl, ja jums gadīsies kādas ķibeles ar šo auto tad to remonts būs dārgs, jo rezerves detaļas nav no lētākajam. Mīnuss ir arī lielais degvielas patēriņš. Pērkot automašīnu, jums ir arī jāuzmanās no automašīnām, kuras ir atvestas no ASV, jo daudzas no tām ir pēc ceļu satiksmes negadījumiem.

Mitsubishi Lancer Evo IX –  jauda un šī auto iespējas ir apbrīnas vērtas, pretstatā ar tā diezgan parasto izskatu. Pieejamo dzinēju klāsta jauda var sasniegt pat 395 ZS! Vajag arī uzmanīties no automašīnām, kuras ievestas no ASV, kā arī no automašīnām pēc avārijas, jo rezerves daļas priekš Mitsubishi Lancer Evo ir ļoti dārgas un iespējams, ka avarējusī automašīna nebija pienācīgi saremontēta izmantojot lētas vai lietotas detaļas.

Nissan GT-R  –  sapnis ātru un dinamisku automašīnu cienītājiem – līdz simtam var paātrināties tikai 3 sekundēs! Diemžēl, šis auto ir dārgs, kā arī dārgs ekpluatācijā. Problēmas, kuras var rasties galvenokārt ir pārnesumkārba, tās nomaiņa uz jaunu var izmaksāt jums vairākus tūkstošus eiro.

Porsche 911 –  auto leģenda ar lielisku izskatu, lielisku interjeru un tajā pašā laikā dodot lielu gandarījumu no dinamiskās braukšanas. Pieejams ar aizmugures piedziņu vai ar visu četru riteņu piedziņu. Starp visbiežāk pieminētām problēmām jāmin dzinēja kloķvārpstas defekti 3.4 litru dzinējos, bet kopsummā šis auto reti jāved uz remontiem.

Subaru Impreza WRX STi  –  auto, kurš darbojas nevainojami ir pieejams par nelielu cenu, bet diemžēl tā ekpluatācija ir samērā dārga. Par laimi, šī automašīna nav bieži jāremontē, gadās problēmas ar ātrumkārbu, taču piekare ir izturīga un elektronika arī darbojas nevainojami.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.