autoDNA iesaka
Top 10 labākie “gadžeti” tavam auto

Top 10 labākie “gadžeti” tavam auto

29 marta 2017

Pērkot jaunu automobili vienmēr pastāv iespēja standarta aprīkojumu bagātināt ar dažādām papildus ekstrām. Pateicoties inženieru atjautībai, arī vairākus gadus vecus automobiļus mūsdienās ir iespējams aprīkot ar modernu aprīkojumu, kas padarīs braukšanu patīkamāku.


Viedtālruņa statīvs

Ja pirms nedaudz vairāk kā pieciem gadiem šāda uzparikte uz paneļa bija tikai dažās automašīnās, tad mūsdienās šāds statīvs ir atrodams teju jebkurā spēkratā. Viedtālruņi piedāvā veselu lērumu dažādu aplikāciju, kas padara braukšanu ērtāku.

Dažu eiro vērto universālo statīvu biznesu ir aptvēruši arī autoražotāji un piedāvā automašīnas markai atbilstošu oriģinālo statīvu. Piemēram, Jaguar piedāvātais iPad turētājs izmaksās 289 eiro + 14 eiro par uzstādīšanu.

Telefona lādētājs

Ja jau automašīnā ir viedtālruņa statīvs, tad lādētājam būtu jānāk komplektā ar to. Mūsdienu telefonu sniegtās priekšrocības patērē lielu daudzumu enerģijas. Lielākā daļa no mums jau ir aizmirsusi, ka vecās Nokia’s bez uzlādes varēja darboties divas nedēļas.

Ja auto nav aprīkots ar USB ligzdu, tad par dažiem eiro var iegādāties telefona lādētāju ar vairākām uzlādes vietām. Ja telefons atbalsta ātro uzlādes funkciju, tad ir vērts izvēlēties atbilstošu lādētāju. Izlādējies telefons – nav GPS, nav mūzikas straumēšanas, nav zvans pēc palīdzības.

Videoreģistrators

Īpaši noderīga ierīce, ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums. Tā izteikto popularitāti zināmā mērā ir veicinājusi Krievija, kur dažādas krāpnieciskās shēmas uz ceļiem ir krietni populārākas nekā citviet pasaulē.

Lasi vēl: Biežākās un smagākās ceļu satiksmes negadījumu traumas

Ar lielā brāļa videoaci ir fiksēti lērums iespaidīgu momentu. Sākot no ikdienišķiem strīdiem stāvvietas laukumā, beidzot ar Čeļabinskas iespaidīgo meteorītu.

Ar detalizētu aprakstu kā iegādāties vispiemērotāko videoreģistratoru var iepazīties autoDNA rakstā Auto videoreģistratori – kāpēc vērts tos pirkt, un kā izvēlēties vislabāko?

Riepu spiediena kontrole

Eiropas Savienības parlaments pieņēma likumu, kas paredz, ka no 2012. gada visiem ES valstīs izgatavotajiem jaunajiem automobiļiem jābūt aprīkotiem ar riepu spiediena kontroles sistēmu. Ja tavs auto ir vecāks un nav aprīkots ar šādu mērierīci, tad to var labot ar dažādiem universālajiem risinājumiem.

Uzstādīšana ir pavisam vienkārša un to var izdarīt mājas apstākļos. Savukārt mērinstrumenta sniegtā informācija palīdzēs uzturēt vienmērīgu spiedienu automašīnas riepās, kas savukārt uzlabos ne tikai drošību, bet arī degvielas patēriņu un mazinās riepu dilšanu. Izpētīts, ka mēneša laikā riepas zaudē 3 – 6 procentus no sākotnējā spiediena.

Drop stop

Viens no retajiem TV veikala produktiem, kuru ir vērts iegādāties jebkuram autobraucējam. Starp automašīnas priekšējiem sēdekļiem un viduskonsoli ir sprauga, no kuras baidās ikviens. Tā ir vieta, kura ar laiku piepildās ar dažādu valstu monētām, papīriņiem, drupačām un ko tik vēl ne.

ASV izgudrotais Drop Stop produkts ir paredzēts tam, lai vairs nekas nenonāktu šajā grūti, ja ne neiespējami, aizsniedzamajā vietā. Viss ģeniālais ir vienkāršs!

Video no YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=_t3dFFsKVfg

Atpakaļskata kamera

Vēl viens mūsdienīgs risinājums, kas sākotnēji bija pieejams premium markas modeļiem un šodien to var uzstādīt praktiski jebkuram auto. Pīkstošie parkošanās sensori pamazām ir izgājuši no modes, jo ar skaņas signālu bieži vien ir par maz.

Mūsdienu risinājumiem vairs pat atsevišķs LCD ekrāns vairs nav vajadzīgs un pietiek tikai izveidot savienojumu ar jūsu viedtālruni, kurš ir iestiprināts tam atbilstošā statīvā un pieslēgts telefona lādētājam. Jo vairāk gadžetu, jo labāk!

Šis arī būs vien no dārgākajiem papildus aprīkojumiem, taču ja ir pieprasījums ir arī piedāvājums.

Head-Up displejs

Lai nebūtu jānovērš uzmanība no ceļa, auto var aprīkot ar Head-Up displeju (HUD), kas autovadītājam ērtā veidā sniegs svarīgu informāciju par braukšanas apstākļiem. Piedāvājuma klāsts ir gana plašs un HUD sniegto informāciju var apskatīt uz caurspīdīga displeja, kas parasti novietojas uz priekšējā paneļa.

Atkarībā no ražotāja un cenas HUD sniedz informāciju gan par braukšanas ātrumu, navigāciju, āra temperatūru, datumu, laiku utt.

Aklās zonas spoguļi

Ikvienam automobilim ir tā saucamā aklā zona. Tā ir vieta pie tava auto sāniem, kas nav redzama spoguļos, vai arī vieta, ko, pagriežot galvu, aizsedz skatienam statnis starp auto priekšējo un aizmugurējo sēdekli.

Problēmas risinājums ir īpaši izliekti spogulīši, kas stiprinās pie sānu spoguļiem un vadītājam ļauj ieskatīties šajā bīstamajā zonā.

Āmurs un nazis

Ceļu satiksmes negadījumi mēdz būt dažādi. Arī tādi, kuros autovadītājs vai pasažieri nespēj atbrīvoties no drošības jostas vai arī pēc negadījuma atvērt durvis. Šādās situācijās lieti noderēs ass nazis siksnu pārgriešanai un āmurs ar spicu galu, lai viegli varētu izsist automašīnas durvju logus.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.

Automašīnas Bluetooth sistēma

Vienkārša ierīce, kas ļauj savienot automašīnas audio sistēmu ar tavu viedtālruni. Ar šāda gadžeta palīdzību varēsi veikt vairākas Bluetooth sniegtās priekšrocības – atbildēt uz zvaniem, straumēt mūziku un atkarībā no ražotāja un cenas arī virkni dažādu ar balsi darbināmu komandu.