autoDNA iesaka
kā izvairīties no autozagļiem

4 veidi kā izvairīties no autozagļiem

14 marta 2016

Piesardzīgs vienmēr ir apdrošināts – ar šādu parunu vajadzētu bruņoties katram auto īpašniekam un pienācīgi nodrošināt sava transportlīdzekļa aizsardzību pret zādzību.


Par kādām automašīnām interesējās autozagļi? Pēc statistikas visvairāk tiek zagtas vācu automašīnas. Vislielākam riskam ir pakļauti Volkswagen īpašnieki (Golf, Passat) kā arī Audi īpašnieki (A3, A4, A6). Visbiežāk zagto automašīnu sarakstā var atrast arī daudz japāņu automašīnu, piemēram, Honda Civic, Mazda 6, Toyota Auris un Avensis.

Diemžēl lielākā daļa no nozagtajiem transportlīdzekļiem ir paredzēta izjaukšanai rezerves daļām, kas padara to atgūšana praktiski neiespējamu. Izjaukti tie tiek nekavējoties uzreiz pēc zādzības. Iemesls tam, protams, ir oriģinālo rezerves daļu augstās cenas, tāpēc vietās, kur rezerves daļu cenas ir augstakas par patērētāju pirktspēju arī parādās melnie tirgi. Un tāpēc, saraksta augšpusē pārsvarā parādās vācu un japāņu automašīnas, kuru rezerves daļas ir zināmas ar savām augstajām cenām. Šo auto īpašnieki nav gatavi pārlieku pārmaksāt, veicot auto remontus, tāpēc ar pilnīgu mieru pērk “oriģinālās” rezerves daļas “par pazeminātām cenām”, neprasot par to izcelsmi. Tāpēc arī sanāk tā, ka mēs paši kā pārlieku taupīgie klienti veicinam automašīnu zādzības – ja nebūtu pieprasījuma pēc “izdevīgi lētajām” rezerves daļām auto zādzību arī būtu krietni mazāk.

Tomēr, pirms latvieša turības līmenis pieaugs līdz tādai robežai, lai varētu atļauties pirkt oriģinālās rezerves autodaļas no sertificētiem tirgotājiem, tikmēr mums nekas cits neatliek kā pašiem parūpēties par sava transportlīdzekļa aizsardzību pret zādzību.

Solis 1: Aprīko ar papildus drošības sistēmu

Ar katru gadu automobīļu tehniskie risinājumi iet uz priekšu un rūpnieciski automašīnās tiek uzstādītas arvien labākas pretaizdzīšanas sistēmas. Diemžēl šo sistēmu vājais punkts ir sērijveida ražošana. Zagļi, kuri specializējas konkrētu automarku zādzībās laika gaitā, apgūst spēju apiet rūpnīcas sērijveida drošības sistēmas, tāpēc ir vērts aprīkot transportlīdzekli ar papildus drošības sistēmām tādām kā, piemēram, stūres saslēdzējs vai ātrumkārbas saslēdzējs. Zaglis, ieraugot papildus šķēršļus, kas prasīs vairāk laika, lai nozagt jūsu automašīnu, var atmest ar roku un meklēt mazāk aizsargātu transportlīdzekli.
Vajadzētu atcerēties arī par to, ka vēlams būtu uzstādīt signalizāciju automašīnās, kurās tā netika uzstādīta rūpnieciski. Tas nav vislabākais līdzeklis, kas atturēs profesionālu zagli, tomēr tas ir vēl viens brīdinājums zaglim, ka labāk pameklēt citu mērķi.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

 

Solis 2: Noparkojies pārdomāti

Vislabākā vieta, kur novietot automašīnu ir garāža vai apsargājama autostāvvieta. Protams, ne visiem ir tāda iespēja, turklāt auto novietojam ne tikai savas mājas apkārtnē, bet arī citviet pilsētā vai ārpus tās. Izvēloties parkošanās vietu tai vislabāk ir jābūt labi apgaismotai un gājēju apmeklētai. Zaglim ir daudz vieglāk tikt galā ar transportlīdzekļa uzlaušanu klusā, tumšā nostūrī, nekā zem laternas un uz gājēju pārpildītas ielas. Ja braucam iepirkties vislabāk ir izvēlēties autostāvvietu, kurai ir video novērošanas sistēma, kuras parasti ir visos tirdzniecības centros un, lai sirds būtu vēl mierīgāka dažreiz pat labāk ir iztērēt pāris eiro novietojot auto maksas autostāvvietā.

Solis 3: Neizaicini zagli

Neatstājiet automašīnas salona redzamajās vietās vērtīgas mantas – naudu, somas, makus, dāvanas, elektrotehniku (klēpjdatorus, planšetdatorus, viedtālruņus, lādētājus, navigācijas sistēmas) vai somas, kuras izskatās it kā slēptu vērtīgu saturu. Zaglim šīs vērtīgās mantas var būt kā papildus stimuls tam, lai nozagt jūsu transportlīdzekli. Neatstājiet arī automašīnā svarīgus dokumentus kā arī tehnisko pasi, jo tas dos zaglim lielāku priekšrocību nelikumīgi izmantot jūsu transportlīdzekli.

Solis 4: Neatstājiet auto bez uzraudzības ar ieslēgtu dzinēju

Šis skaidri saprotamais padoms noteikti izraisa smaidu daudzu autovadītāju sejās. Tomēr noteikti, ka daudziem autovadītājiem ir gadījusies tāda situācija, kad ar iedarbinātu dzinēju ir jāatver pagalma vārti, kaut kas ir jāatrod bagažniekā vai arī ātri jāizskrien un jānopērk avīze kioskā. Visbiežāk, protams, tas notiek ziemā, kad autovadītāji nelabprāt izslēdz dzinēju, baidoties no tā, ka būs problēma to atkal piedarbināt. Šādu bezrūpība un neuzmanību bieži izmanto zagļi. Vērts atcerēties to, ka, ja jūsu automašīna tiks nozagta kopā ar atslēgām neviens apdrošinātājs negribēs izmaksāt jums kompensāciju!

Transportlīdzekļa nodrošināšana pret zādzību, tas vēl nav viss

Jāapsver iespēja uzstādīt GPS izsekošanas sistēmu, kura zādzības gadījumā palīdzēs policijai atrast jūsu auto, pirms tas tiks izjaukts uz rezerves daļām. GPS uzraudzības sistēma uzrāda informāciju ne tikai par auto atrašanās vietu, bet arī sūta brīdinājumus sistēmas operatoram, ja tiek aktivizēta signalizācija vai arī tad kad automašīnas riteņi tiek atbrīvoti un auto tiek uzkrauts uz auto evakuatora.
Ieteicams arī būtu iegādāties KASKO apdrošināšanu.

 

Neatkarīgi no tā, ka ar katru gadu mazinās nozagto automašīnu skaits būtu ieteicams pienācīgi aizsargāt savu transportlīdzekli no zādzībām ar visām iespējamajām metodēm. Nekad nevarēs zināt uz, kuru automašīnu zaglis uzliks aci un kādas tieši markas auto tam būs vajadzīgs. Tāpēc nepaļausimies tikai uz veiksmi, bet uz mūsu pašu rīcību, kas pasargās mūs no zādzībām.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.