autoDNA iesaka
transportlīdzekļa vērtību

5 padomi kā noteikt transportlīdzekļa vērtību to pārdodot

29 maija 2015

Transportlīdzekļa vērtību gatavojoties pārdot savu auto agrāk vai vēlāk jums būs jāuzrāda. Kā lai nosaka sanu par kuru mēs gribētu auto pārdot? Pārāk augsta cena par automašīnu – ilgu laiku neviens nebūs ieinteresēts, bet, ja cena būs pārāk zema – mēs būsim zaudētāji. Atrast optimālo vērtību ir svarīga lieta, jo tas ļaus mums pārdot auto samērā ātri un par labu cenu.


No kā ir atkarīga auto vērtība?

Lai noteikt transportlīdzekļa vērtību no sākuma jānoskaidro kādi faktoriem to ietekmē. Šie faktori var būt auto marka, modelis, gads, nobraukums, tehniskais stāvoklis, vizuālais stāvoklis, dzinējs, aprīkojums, ceļu satiksmes negadījumu vēsture, īpašnieku daudzums, veiktie remonti, izcelsmes valsts, krāsa, ekspluatācijas īpašības (piem. degvielas patēriņš). Daži no viņiem, kā, piem., nobraukums un ražošanas gads, ir objektīvākie no visiem iepriekš minētiem faktoriem. Vairumā gadījumu pircējs priekšroku dos jaunākam auto un ar mazāku nobraukumu. Citi faktori, tādi kā, piemēram, krāsa un dzinējs ir subjektīva rakstura. Daži dod priekšroku klusām un ekonomiskām automašīnām, citi neuztraucoties par maka biezumu tiecās pēc jaudas un ātruma. Krāsa būs vairāk svarīga sievietēm nekā vīriešiem. Gatavojoties pārdot savu automašīnu jums būtu vērts padomāt par visiem iepriekš minētiem faktoriem, gan objektīviem, gan subjektīviem, jo tas parādīs jūsu auto no vislabakās puses un līdz ar to jūs iegūsiet visaugstāko cenu. 

Interneta automašīnu vērtību aprēķināšanas kalkulatori.

Par nelielu samaksu, izmantojot SMS, jūs varat pārbaudīt automašīnas vērtību interneta saitā Info-Expert. Lai iegūtu vērtējumu mums ir nepieciešams aizpildīt diezgan visaptverošu anketu, kurā  jāmin tehniskie dati, reģistrācijas dati un aprīkojums. Līdzīgu pakalpojumu piedāvā arī  EurotaxGlass’s – starptautiskā sistēma, kura analizē lietotu automašīnu pirkšanu un pārdošanu. Automašīnas vērtību atbilstoši EurotaxGlass’s var uzzināt pērkot atskaiti autoDNA.lv – pietiek ar to, lai jums būtu transportlīdzekļa VIN numurs, kura cenu mēs gribam zināt. Ar Info-Expert programmatūru strādā apdrošinātāji, tāpēc ir vērts uzzināt šo vērtēšanu tuvāk.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

 

Tirgus izpēte.

Diemžēl, dažreiz pazīstamas kompānija auto novērtēšana ir viena lieta, bet tirgus situācija ir cita. Gatavojoties auto pārdošanai rūpīgi jāizpēta sludinājumi interneta portālos, izanalizējot visus iespējamos variantus ar līdzīgiem piedāvājumiem. Var izrādīties, ka tuvākajā apkārtnē nav līdzīga transportlīdzekļa un tas ļaus mums paaugstināt cenu. Bet, ja izrādīsies, ka 100 km rādiusā ir vairāki līdzīgi piedāvājumi iespējas pārdot auto par augstu cenu būs zemas.

Autoplača apmeklējums.

Ja kādam tomēr vairāk patīk dzīvā saskarsme ar cilvekiem nekā interneta risinājumi tad šinī gadījuma labākā ideja būs apmeklēt autoplaci vai autosalonu. Sarunas ar autotirgotāju ļaus mums iepazīt speciālista viedokli par mūsu transportlīdzekļa vērtību. Cena, kura tiks piedāvāta mums būs zemākā cena par kādu mēs varam pārdot automašīnu. Autosalona pašnieks noteikti vēlēsies nopelnīt, tāpēc, pirms pārdos auto, tai cenai, kuru mums piedāvās pieskaitīs vēl komisijas maksu. Šīs zināšanas var būt noderīgas kad mēģināsim vest sarunas ar potenciālajiem pircējiem, kuri vēlēsies pakaulēties par atlaidi. Atceroties, cik daudz mums piedāvāja autoplacī būsim mazāk piekapīgaki uz atlaidēm.

Iespējamās korekcijas.

Cenu, kura izriet no iespējamās auto cenas izvērtēšanas un tirgus analīzes vēl var koriģēt balstoties uz citiem papildu faktoriem. Ja automašīnas stāvoklis ir ļoti labs, gan no ārpuses, gan no iekšpuses tas varētu būt arguments, lai paaugstināt cenu. Bet, ja automašīna nav kopta vai tai ir redzami bojājumi tad mums ir jārēķinās ar to, ka pircējs būs gatavs maksāt mazāk pat, ja cena pēc novērtēšanas ir augstāka. Mums par skādi nāks arī viegli atklājami defekti, kurus var atklāt servisā un kuru izmaksas var būt ļoti augstas. Pircējs šādā situācijā noteikti paprasīs par atlaidi. Augstāku cenu varam arī pieprasīt, ja pie pārdošanas pievienojam ziemas riepu komplektu vai GPS ierīci vai arī kādu citu auto piederumu.

Visbeidzot ir vērts atcerēties, ka tāpat kā pērkot automašīnu, tā arī pie pārdošanas steigties nav vēlams. Ja gribam ātri tikt vaļa no automašīnas viss darbs, kuru ielikām pie auto novērtēšanas būs kaķim zem astes un līdz ar to būsim piekāpīgāki sarunās ar pircējiem.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.