Viss
transportlīdzekļu pārbaude

Transportlīdzekļu pārbaude (atjaunots 2021)

8 janvāra 2015

AutoDNA piedāvā pārbaudīt transportlīdzekļus un to vēsturi, izmantojot VIN numuru.  Pirms
auto iegādes ir labi jāsagatavojas un jāizpēta visa pieejamā informācija par vēlamo
transportlīdzekli, lai izvairītos no liekiem un neparedzētiem tēriņiem automašīnas remonta
vai zādzības gadījumā.

AutoDNA sevī ietver Eiropā lielāko lietotu transportlīdzekļu datu bāzi, kurā var pārliecināties par automašīnas ražotāja aprīkojumu, zādzības pārbaudi 13 valstīs, pilnu pamatinformācijas klāstu (marku, modeli, krāsu, interjera krāsu, dzinēja, transmisijas u.c. informāciju), transportlīdzekļu vēstures informāciju (nobraukumu, reģistrācijas, apskates datumus un īpašnieku skaitu, auto pielietošanas veidu u.c.), kā arī var noskaidrot, vai automašīnai ir bijuši ražošanas atsaukumi/defekti.

aprikojumsRažotāja aprīkojums:

Pašreizējā automašīnas aprīkojuma salīdzināšana ar rūpnīcas konfigurācijām palīdz noskaidrot noderīgus faktus, jo īpaši tas palīdz atklāt negadījumus, bojājumus vai citus incidentus. Bieži servisos remontējot automašīnu pēc sadursmes, lai izvairītos no augstām izmaksām, tai nepievieno visu aprīkojumu, ko sniedz ražotājs. Šī ir lieliska iespēja, lai novērtētu automašīnas stāvokli, salīdzinot ar oriģinālā aprīkojuma sarakstu. Jums vajadzētu pievērst uzmanību: apdares krāsai, eksterjera krāsojumam (moldngi, bamperi, spoguļi, durvju rokturi, u.c.), saliekamiem spoguļiem, apsildāmiem spoguļiem, apsildāmiem vējstikliem  un aizmugurējam stiklam, kā arī drošības spilvenu skaitam. Tādi sīkumi, kā navigācijas audiosistēmas veids, var arī norādīt uz negadījumu – sistās automašīnās parasti aprīkojumu aizstāj ar neoriģinālu vai citu modeli.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

 

Pārliecinies, vai Tava automašīna nav zagta.

zagts

Vienmēr pārbaudiet zagto automašīnu datubāzes – papildus modrība ir nepieciešama ne tikai, lai novērtētu tehnisko stāvokli, bet arī pārbaudītu visus legālos dokumentus un transportlīdzekļa likumību. Pārliecinieties, vai transportlīdzeklis nav nozagts un nav policijas meklēšanā. Ja jūs nejauši iegādājāties zagtu automašīnu, visdrīzāk tā tiks konfiscēta. Un tie nav tikai finansiāli zaudējumi, bet jūs arī var apsūdzēt par zagtas mantas piesavināšanos.

Odometra attīšana – Viltots nobraukums.

odometrs

Ļoti bieži praksē sastopama ir odometra rādījumu viltošana, lai padarītu automašīnu pievilcīgāku un dārgāku (dažos gadījumos līdz pat 20%). Tiek uzskatīts, ka gandrīz puse no lietotajām automašīnām pārdodas ar viltotu nobraukumu. Šī mahinācija nav izplatīta tikai Latvijā, arī vācieši, itāļi, franči un poļi ir slīpēti blēži nobraukumu viltošanā. Mēs iesakām apmeklēt autoDNA un bez maksas pārbaudīt, vai ir jebkādi nobraukuma ieraksti mūsu datubāzē.

Lasi vēl: Latvieši pērk auto ar 200000 km nezinot, ka tam ir 700000 km

Vai automašīnai nav pārlikta stūres iekārta. 

anglis

Automašīnas Anglijā ir ļoti lētas, un pat pēc ievērojamiem ieguldījumiem tās vēl joprojām tiek pārdotas, radot peļņu. Bieži vien stūres pārlikšana no labās puses uz kreiso pusi (Eiropas versija) tiek darīta sliktos apstākļos un ar viszemākajām izmaksām. Tas var ietekmēt ne tikai pasažierus, bet arī citus satiksmes dalībniekus. Vienmēr pārbaudiet, kurā pusē ir uzstādīta stūre. Dažkārt pārdevējs pirms automašīnas pārreģistrācijas no Anglijas uz Latviju to pa ceļam piereģistrē Vācijā, lai iegūtu pircēja uzticību automašīnai un to būtu vieglāk pārdot.

Automašīnas vēsture no Francijas

auto no francijas

Automašīnas no Francijas tiek importētas mūsu valstī gandrīz tikpat daudz kā no Vācijas. Bet, pirms nolemjat iegādāties automašīnu no Francijas, būtu labi uzzināt, ko saka VIN numurs par automašīnas vēsturi. Transportlīdzekļa vēsture no Francijas ir pieejama “autoDNA” atskaitē, kurā ir informācija ne tikai par transportlīdzekli, bet arī automašīnas likteni (komerctransports vai taksometrs u.c.), kā  arī īpašumtiesību vēsture (viens vai vairāki īpašnieki). Atskaitē par automašīnām no Francijas ir arī dati par CO2 izmešiem un degvielas patēriņu, kuru noteicis ražotājs.

Pārbaudi transportlīdzekli ar autoDNA un tas ļaus pārliecināties par automašīnas vēsturi un pārdevēja godīgumu.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.