Viss
auto eksāmenu kārtot ierodas 2,1 promilē

Uz auto eksāmenu – 2,1 promilē! “Balvā” – 10 000 eiro sods un 120 h piespiedu darba

2 janvāra 2023

Kāda pārāk aizsvinējusies sieviete īsi pirms gadu mijas ieradusies Ceļu satiksmes drošības direkcijas Daugavpils nodaļā, lai nokārtotu vieglā automobiļa vadīšanas eksāmenu. Auto eksāmenu viņai nebija lemts nokārtot, jo uz to bija ieradusies… 2,1 promiles reibumā! Par to viņa vēlāk saņēma bagātīgu “balvu” – 10 000 eiro naudas sodu, 120 stundu ilgu piespiedu darbu un transportvadītāja tiesību liegumu uz pieciem gadiem, informēja prokuratūrā!

 

 

Pilnīgā “pālī” uz auto eksāmenu ar svešu mašīnu…

Nav īsti izprotama sievietes rīcība – pārlieku pārliecināta par savām spējām vai arī pilnīga neaptēstība, taču viņa saņēmusi dūšu un devusies uz auto eksāmenu.

Sievietei izdevās sākt eksāmena kārtošanu, taču tā laikā Ceļu satiksmes drošības direkcijas inspektors pamanīja, ka kaut kas īsti nav kārtībā. Eksāmens tika pārtraukts, sieviete – aizturēta.

Noteikti jāatzīmē arī fakts, ka pamatīgā ķēmā esošā sieviete uz auto eksāmenu bija ieradusies ar mašīnu, kas pieder kādai citai personai. Turklāt devusies uz CSDD nodaļu pie stūres, lai gan viņai autovadītāja tiesības vēl nemaz nebija iegūtas.

 

Pamatīgs “dāvanu komplekts”

 

Viss beidzās ar to, ka prokuratūrā uzsāktajā kriminālprocesā sieviete atzina savu vainu pilnībā un pauda rūgtu nožēlu par izdarīto, piekrita procesa pabeigšanai un soda saņemšanai. Prokurore nolēma nepiemērot tādu soda mēru, kas būtu saistīts ar brīvības atņemšanu. Tā vietā viņai piemēroja 120 stundu piespiedu darbu un transportlīdzekļa vadīšanas tiesību saņemšanas liegumu uz pieciem gadiem.

Tā kā automašīna nepiederēja apsūdzētajai, bet gan kādai juridiskajai personai, spēkrats netika konfiscēts. Kā paredz nesen veiktie grozījumi Krimināllikumā, no vainīgā šajā gadījumā piedzen pilnu vai daļēju šī transportlīdzekļa vērtību naudas izteiksmē. Šajā gadījumā naudas sods ir 10 000 eiro.

 

Dzērājšoferi turpina biedēt arī gadu mijā

Līdzīgi kā Ziemassvētku brīvdienās, arī gadu mijas svētkos atkal aizturēts liels skaits dzērājšoferu.

Kā liecina Valsts policijas statistika, dzērājšoferi aizturēti mazliet mazākā skaitā nekā iepriekšējā gadu mijā, taču viņu vidū ir daudz vairāk tādu, kuri bija dzēruši pārāk daudz. No 32 aizturētājiem dzērājšoferiem, 25 bija vairāk nekā 1,5 promiļu reibumā, par ko ir paredzēta kriminālatbildība. Konfiscētas sešas automašīnas. Pārējie jāmaksā naudas sods atņemtā spēkrata vērtībā.

 

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs jums pieņemt informētu lēmumu.