autoDNA pārbauda
top 10 uzticamākie automobiļi

Top 10 – 2016. gada uzticamākie auto

7 novembr 2017

Ja vien nepārstāvat elitāro 1% sabiedrības daļu, tad vieglo auto iegāde ir liels pirkums praktiski jebkurā ģimenē. Prestižais ASV izdevums Consumer Reports katru gadu veido uzticamāko auto topu. Portāls autoDNA savus lasītājus iepazīstina ar šā gada izcilniekiem.

Objektīvais pētījums balstīts uz vairāk nekā 640 000 automašīnu un apkopota informācija par tādiem sīkumiem kā čīkstošas bremzes un garantijas laikā veiktiem transmisijas, motora un citiem lielajiem remontdarbiem. Līdzīgi kā citus gadus arī šis nav nekāds izņēmums un topu galvenokārt dominē japāņu spēkrati.

10. Infiniti Q70

Latvijā ne visai populāra auto marka un vēl jo vairāk modelis. Taču topa godpilno desmito vietu ieņem šis premium klases automobilis. Tam ir uzticama vadāmība, responsīva stūres iekārta un vairākas drošības tehnoloģijas standarta aprīkojumā. Starp trūkumiem ir izcelts palielināts salona troksnis, kas galvenokārt ir dēļ automašīnas jaudīgajiem V6 un V8 dzinējiem.

Īpašu atzinību ir izpelnījusies ērti lietojamais interfeiss, laba apdares materiālu kvalitāte un vietas daudzums automašīnas aizmugurē.

Infiniti Q70

Infiniti Q70

9. Toyota Prius C

Pirms dažiem gadiem viedtālruņu tirgū parādījās iPhone 5C, par kuru paši amerikāņi iesmēja, ka C nozīmē lēti (cheap). Līdzīgu analoģiju var izvilkt ar Prius C. Tas ir lētāks, mazāks, ar skopāku aprīkojumu un citām niansēm. Taču šī automobiļa īpašnieki ne tikai reti iegriezīsies servisos, bet arī degvielas uzpildes stacijās, jo tā galvenā priekšrocība ir zemais degvielas patēriņš. Īstens pilsētas auto.

Toyota Prius C

Toyota Prius C

8. Toyota Prius V

Topā iekļuvuši divi no četriem Toyota Prius modeļiem un šo varētu salīdzināt ar universāļa un minivena krustojumu. Starp galvenajām priekšrocībām tiek minēta plašā vieta aizmugures pasažieriem, lielais vietas daudzums bagāžas nodalījumā un zemais degvielas patēriņš. Ideāls ģimenes auto, ja nedēļas nogales patīk pavadīt ceļojot. Latvijas iedzīvotājiem ne visai iepriecinoša ziņa – uz nelīdzeniem ceļiem, kādu mums valstī netrūkst, auto ne visai labi spēj tiem pielāgoties un var šķist, ka tas “šūpojas”.

Toyota Prius V

Toyota Prius V

7. Lexus IS

Kārtējais Japānas auto, kuru Consumuer Reports  nopēlis par pārāk pieblīvēto automašīnas salonu. Vietas maz un pogas daudz, arī jaudīgais dzinējs nevar lepoties ar zemu degvielas patēriņu.

Lexus IS

Lexus IS

6. Toyota RAV4

Topa veterāns, kurš jau ceturto gadu pēc kārtas ir spējis iekarot pircēju uzticamību. Auto tiek slavēts par uzlabojumiem skaņas izolācijā, kas Japānas automobiļiem ir standarta problēma jau gadu desmitiem. Standarta aprīkojumā ir iekļautas arī tādas drošības tehnoloģijas, kā automātiskā bremzēšanas un sadursmes brīdinājuma sistēmas.

Toyota RAV4

Toyota RAV4

5. Audi Q3

Aplausi un ovācijas par vienīgo Eiropas autoražotāju, kurš nonācis šajā topā. Nelielā izmēra Audi Q3 apvidnieks ir pierādījis, ka arī Eiropa spēj nodrošināt funkcionalitāti ar labi aprīkotu salonu. Efektīvā dzinēju un transmisiju kombinācija, kā arī kvalitatīvā apdares materiālu izvēle ir ļāvusi ieņemt topa vidējo pozīciju.

Audi Q3

Audi Q3

4. Lexus GS

Premium flagmanis no Austrumāzijas šoreiz gan paliek bez medaļas, taču tiek slavēts par klusumu automašīnas salonā, kas japāņu automobiļiem ir īpaši reta parādība. Ņemot vērā šī auto mērķauditoriju, acis var pievērt uz tā jaudīgajiem un ne pārāk ekonomiskajiem dzinējiem.

Lexus GS

Lexus GS

3. Lexus ES

Topa trešais Lexus modelis saņem Consumer Reports šā gada bronzas godalgu. Latvijā tas ir vēl retāk sastopams par saulainām vasaras dienām. Galvenokārt tāpēc, ka tas ir paredzēts ASV tirgum. Pat Japānā šis auto netiek ražots.

Lexus ES

Lexus ES

2. Subaru BRZ/Toyota 86

Ja ņem vērā, ka Lexus pieder Toyota un abu marku automašīnas savā starpā dala zināmā mērā vienas un tās pašas tehnoloģijas, tad 7 no 10 šā gada uzticamākajiem automobiļiem ir no viena autoražotāja. Vērā ņemams sniegums!

Subaru BRZ

Subaru BRZ

1. Kia Niro

Topa godpilno pirmo vietu ieņem Dienvidkorejas autoražotāja Kia komandas negulētās naktis un izlietās asaras, kas rezultējušās šā gada uzticamākajā auto – Niro. Līdzīgi kā citos gadījumus ar dažādu topu uzvarētājiem, arī šis auto ir spējis atrast zelta vidusceļu milzīgā krustojumā, piedāvājot labu degvielas ekonomiju, gana daudz vietu salonā, labu aprīkojumu un drošību uz ceļa. Kārtīgam auto entuziastam tas liksies garlaicīgs, taču praktiska cilvēka vēlmes tas nodrošinās pilnā apmērā.

Kia Niro

Kia Niro