autoDNA iesaka
Kā jūs novērtējat savas braukšanas prasmes ziemā?

Vai braukšanas prasmēs ziemā sevi uzskati par profiņu?

28 decembr 2022

Labs jautājums, ko uzdot katram pašam sev, vai ne? Klājiet vaļā! Vai jūtaties kā profiņi jeb esat bijīgi? Kā jūs kopumā novērtējat savas braukšanas prasmes ziemā? To droši ierakstiet komentāros, e-pastā vai nosūtiet ziņu mums Facebook! Apkoposim un publicēsim!

Ziema arvien turpinās, nu jau pusotru mēnesi! Domājams, arī paši nīgrākie jau ir pieraduši pie ziemas apstākļiem. Jā, sniegs gan ir pārsvarā nokusis, taču braukšanas apstākļi arvien ir nedroši. Tas tāpēc, ka atkusnis diennakti sadala uz pusēm ar salu. Tieši tādēļ joprojām ir jābrauc uzmanīgi un prātīgi, bez liekas steigas un asiem manevriem. Vieni būs šajā ziemā labi uztrenējušies, citi drošāki kļuvuši, dažam varbūt bail sēdēt pie stūres. Un tomēr, braukšanas prasmes ziemā ir katram. Jautājums tikai, kādas.

 

 

Lielie trakumi vismaz pagaidām ir aiz muguras, kad palīgiem neskaitāmas reizes vajadzēja palīdzēt autobraucējiem izkulties no kupenām un aizsnigušiem grāvjiem. Paldies Dievam, šis sniegotais laiks pagāja bez traģiskiem gadījumiem. Apdrošinātājiem gan bija jārēķina atlīdzību apmēri, lai segtu izmaksas par dažādiem negadījumiem. Vairāk par apmēriem būs zināms pēc gadu mijas.

Valsts policijas dati liecina, ka šī gada laikā līdz decembrim reģistrēti 17 432 ceļu satiksmes negadījumi, kas ir maķenīt mazāk nekā pērn (17 677), taču vairāk nekā 2020. gadā (16 952). Tas gan ir skaidrojams ar vairākiem faktoriem, no kuriem izteiktākais ir tieši ziemas apstākļi – ledus, sniegs, atkala, utt.

Braukšanas prasmes ziemā ir ne mazāk svarīgas, kā jebkurā citā gadalaikā, taču specifiskākas tās noteikti ir. Kā ziemā jūtas pie stūres autobraucēji, to viņiem vaicāja pētījumu aģentūra “Norstat Latvija” un auto dīleris “Moller Auto“.

 

Lasiet vēl:

 

Rezultāti liek aizdomāties

No visiem klaušinātajiem autovadītājiem, kā izrādās, vairums sevi uzskata par itin labiem braucējiem ziemā. Tā sevi novērtējuši 47% no izvaicātajiem vadītājiem. Savas braukšanas prasmes ziemā teju kā profiņiem novērtējuši 11% jeb katrs desmitais autobraucējs. Absolūta dominance vīriešu pusē.

Tieši tikpat liels īpatsvars ir to autobraucēju vidū, kuri savas braukšanas prasmes ziemā novērtēja kā drīzāk sliktas. 3% respondentu norādīja, ka savas prasmes vērtē kā sliktas. Pārējiem braukšanas prasmes ziemā – vidējas.

 

PADALIES SAVĀ PIEREDZĒ AR CITIEM!

Bet kā jums, lasītāji, pašiem ir gājis šajā sniegotajā un aukstajā laika periodā. Jā, faktiski kopš novembra vidus! Tātad, pēdējā pusotra mēneša laikā. Lūdzu, padalies ar citiem lasītājiem! Katrs labs padoms ir zelta vērts, vai ne?

 

 

Ar stūres grozīšanu un pedāļu spiešanu vien nepietiek

Auto dīlera “Moller Auto” servisa eksperti norāda, ka būtiska loma ir ne vien autobraucēja attieksmei, izvēloties atbilstošu braukšanas manieri uz ceļa, bet arī paša transportlīdzekļa tehniskajam stāvoklim. Turklāt, ņemot vērā Latvijas klimatu, arī spēkrata izvēle var ietekmēt pārvietošanās spējas un drošību uz sniegotiem, apledojušiem vai ar ūdeni un dubļiem klātiem ceļiem.

Drošāku sajūtu uz sniegotiem ceļiem var nodrošināt pilsētas automašīnas ar paaugstināto klīrensu jeb attālumu starp zemi un zemāko transportlīdzekļa korpusa daļu.

Ja salīdzinām priekšējās un aizmugurējās piedziņas automašīnas, tad pilnīgi droši var apgalvot, ka vieglāk vadāmas būs priekšpiedziņas mašīnas. Proti, lielāks svars gulstas tieši uz auto velkošo asi, skaidro eksperti.  Tas palielina auto stabilitāti, tam ir mazāka iespēja saslīdēt un tas ir veiksmīgāk vadāms ziemai raksturīgajos braukšanas apstākļos.

Kopumā ziemā ir virkne preventīvu darbību, kas jāveic, pirms autovadītājs var doties ceļā ar savu spēkratu. Piemēram, pēc snigšanas būtu maksimāli jāatbrīvojas no sniega uz auto, turklāt jānotīra ne tikai vējstikls, bet arī jumts un dzinēja pārsegs. Notīriet arī ledus gabalus zem automašīnas.

 

Ja nu tomēr ir vēlme uzlabot braukšanas prasmes ziemā?

Ziema var sagādāt pamatīgu sniega segu, puteni un lielu salu arī turpmāk, bet tikpat labi var arī vairs neatkārtoties. Tik neprognozējama ziema ir. Jā, uzlabot prasmes speciālos kursos var tikai pēc individuāla pieraksta, grupu nodarbības jau ir noslēgušās (ja kaut kur tādas vēl gaidāmas, noteikti rakstiet mums!).

Toties kārtīgi “izgāzt” ar savu autiņu pa ziemas autotrasēm vai pat speciālām ledus trasēm ir arvien iespējams! Kaut katru dienu! Tur varēsiet slīpēt savas braukšanas prasmes ziemā vai nospodrināt tās līdz kārtīga meistara līmenim. Tik neaizmirstiet vienu, ka, pirmkārt, braukšanas prasmes ziemā trasē ir vienas, bet uz autoceļa ar citu satiksmes dalībnieku klātbūtni vai pat intensīvā satiksmē – pavisam citas, otrkārt, arī trasē nevajag lieki riskēt un traukties pārgalvīgi!

 

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs jums pieņemt informētu lēmumu.