autoDNA iesaka
Vai ir vērts pirkt un pārdot automašīnu ziemā

Vai ir vērts pirkt un pārdot automašīnu ziemā?

27 novembr 2022

Daudzi uzskata, ka vissliktākais laiks lietotas automašīnas pirkšanai vai pārdošanai ir tieši ziemā. Tāpat valda arī uzskats, ka potenciālais pircējs ziemā nemaz nevar pilnībā pārbaudīt noskatīto automašīnu, bet pārdevējs nespēs kārtīgi izrādīt visas spēkrata priekšrocības. Bet ir arī tādi cilvēki, kuri ir absolūti pretējās domās, proti, ja vēlaties iegādāties lietotu automašīnu, tad tieši ziemas mēneši ir pats labākais laiks! Kuram tad ir taisnība? Tātad, vai ir vērts pirkt un pārdot automašīnu ziemā?


No pircēja puses raugoties, pirkt auto ziemā tiešām nav slikta ideja. Šādam lēmumam faktiski ir vairākas svarīgas priekšrocības.

Foto: Unsplash.com

6 priekšrocības pērkot automašīnu ziemas periodā

“Pielec” labi?

Kad aiz loga ir sals, mums būs iespēja pārbaudīt, cik labi iespējams automašīnu iedarbināt. Tāpat arī pārliecināties par visas elektronikas darboties spēju. Tas ir, vai darbojas viss apgaismojums, visas vadības sistēmas un, piemēram, vai strādā spoguļu apsilde.

ABS

Braucot pa ceļu ar kūstoša sniega kārtu un dubļiem, jūs varēsiet viegli pārbaudīt kā darbojas ABS un vai auto labi turas uz seguma. Vasarā braucot pa sausu ceļa virsmu labu iespaidu var atstāt pat automašīna ar nopietnām problēmām. Savukārt ziemas apstākļos būs vieglāk pamanāmi visi iespējamie defekti, tāpēc kaut vai tikai šī viena iemesla dēļ ir vērts pirkt vai pārdot auto ziemā.

Cenas par labu pircējiem

Pēc Ziemassvētkiem un Jaunā gada sagaidīšanas ģimenes budžets nav pārāk plašs, taču arī lietotās automašīnas ir pārdzīvojušas kārtējo gadu. Auto tirgotājiem tas parasti ir nedaudz sliktāks periods, jo cenas būs par labu pircējiem.

Izdevīgs pirkums arī riepām

Ziemā var cerēt uz biezu sniega kārtu līdz ar to ir iespējams, ka transportlīdzeklis būs apgādāts ar ziemas riepām, tāpēc pilnīgi iespējams, ka pārdevējs par to pašu cenu pārdos arī vasaras riepas.

Pārdevēja kārtība

Ziemā vieglāk ir izvērtēt vai pārdevējs rūpējas par savu auto. Ja mūs sagaida tīra automašīna, kura ir attīrīta no sniega, tai ir ziemas riepas un to var bez problēmām piedarbināt, tad tas noteikti palielina iespēju, ka mums ir darīšana ar kārtīgu pārdevēju.

Izpēti veiciet diennakts gaišajā laikā

Ziemā dienas ir daudz īsākas un automašīnas pārbaudi būtu jāveic pēc iespējas labākā gaismā, tāpēc vislabāk sarunāt auto apskati brīvdienās. No vienas puses brīvdienā tas ir pagrūti izdarāms, jo gribas atpūsties, bet, no otras puses, ja mēs esam ieinteresēti rūpīgi pārbaudīt izvēlēto auto, tam ir jāvelta visa diena.

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

 

Kā uzlabot izredzes pārdot automašīnu ziemā?

Tas, kas ir labi pircējam, parasti ir labi arī godīgam pārdevējam. Tas attiecas uz to, ja pārdevējam nav nekas slēpjams un viņš visus plusus /mīnusus godīgi ir aprakstījis auto sludinājumā. Ziemā darījumi priekš pārdevēja var būt nedaudz sarežģītāki, jo tas prasa lielāku atdevi. Ko var un ko vajadzētu darīt automašīnas īpašniekam, lai uzlabotu izredzes pārdot savu automašīnu ziemā?

Motora sildīšana ziemā pirms braukšanas. Kā darīt pareizi?

Foto: Pixabay.com

Jānotīra kā no ārpuses, tā arī jāizpucē salons

Auto vajadzētu uzmanīgi notīrīt no sniega, nomazgāt un iztīrīt arī salonu. Pateicoties tam auto atstās vēl labāku iespaidu uz pelēkā ziemas un apkārt esošo netīro transportlīdzekļu fona, kuri pārvietojas pa sniegotiem, dubļainiem un ar sāli nokaisītiem ceļiem.

Parūpējieties par papildu apgaismojumu

Ja ir iespējams jums vajadzētu ļaut pircējam izpētīt auto spēcīgā, mākslīgā apgaismojumā, piemēram, garāžā vai speciāli tam sagatavotā vietā (visbiežāk tas ir iespējams auto plačos). Tādā veidā transportlīdzekļa īpašnieks ievērojami palielina pircējam iespēju kārtīgi pārbaudīt auto, neskatoties uz to, ka agri paliek tumšs, kā arī iedveš uzticību, jo kāds, kuram ir kaut kas slēpjams, neizrādīs savu automašīnu prožektoru gaismā.

Ļaujiet apskatīt auto arī no apakšpuses

Pirms pircējs vēl nav ieradies, būtu vēlams parūpēties par to, lai virsma uz kuras auto tiks apskatīts ir tīra un sagatavot nelielu paklājiņu, lai potenciālais pircējs varētu apskatīt automašīnas no apakšas. Lielākā daļa pircēju vēlēsies doties uz servisu, lai pārbaudīt auto, bet notīrīts sniegs ap automašīnu un paklājiņš noteikti tiks uzskatīts par labu žestu, kā arī tas, ka pārdevējam nav ko slēpt.

Bez ziemas riepām – nekā…

Automašīnai noteikti vajadzētu būt uzmontētām ziemas riepām, pretējā gadījumā pircējam būs bail veikt izmēģinājuma braucienu, kas galu galā var atturēt viņu no pirkuma. Tomēr, ja pircējs izlems pārbaudīt automašīnu, kurai ir vasaras riepas, var izrādīties, ka iespaidi no braukšanas nebūs pārāk labi. Un nav grūti iedomāties, kā vasaras riepas turēsies pie ceļa ziemas laikā.

Tēju? Kafiju?

Protams, nebūtu arī slikti pacienāt auto pircēju ar tasi tējas vai kafijas, it sevišķi, ja viņš ir mērojis garāku ceļa gabalu un ārā valda stiprs sals. Tas, protams, nepārliecinās pircēju mainīt negatīvo viedokli par automašīnu, ja izrādīsies, ka tajā ir kādi mīnusi, bet tas noteikti palīdzēs lauzt pirmo ledu un pozitīvi noskaņot pircēju.

Vai ir vērts pirkt un pārdot automašīnu ziemā?

Populāra paruna saka, ka katrai monētai ir divas puses. Tas pats ir arī pērkot un pārdodot automašīnas ziemā. Attapīgs pircējs vai pārdevējs vienmēr atradīs veidu, kā pat skarbos laika apstākļus un īso dienu pielāgot sev par labu.

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.