autoDNA iesaka
velosipēds-turētājs-velosipēdu-turētāju-veidi

Kā braukt ar mašīnu, neatstājot velosipēdu mājās.

8 augusta 2017

Riteņbraucēji, kuri brauc brīvdienās ar mašīnu, patiesībā, nav spiesti atstāt savu velosipēdu mājās. Mēs pastāstīsim ko izmantot, lai pārvadātu un pareizi nostiprinātu velosipēdus.

Turētāju veidi

 

Velosipēdu turētāji var būt iedalīti vairākos veidos – uz jumta uzstādāmi un uz bagāžnieka vāka, kas piestiprināti pie cietās sakabes vai aizmugurējā riteņa. Vispopulārākais un lētākais stiprinājuma veids ir uz jumta. Bet, lai uzstādītu tos, būs vajadzīgi pamata balsti, kam jābūt nostiprinātiem pāri jumtam. Tie ir pieejami daudz un dažādi, sakot no 30 eiro, bet daudz maz labus var iegadāties, sākot no 100 līdz pat 300 eiro.

 

Velosipēdu turētāji uz jumta

 

Pastāstīsim kāda veida velosipēdu stiprinājumi ir pieejami un ko darīt, lai tos nostiprinātu.

Piemērām, Skoda piedāvā lielu izvēli ar velosipēda stiprinājumiem. Vienkāršākie maksā sākot no 70 eiro. Tomēr šāds stiprinājums būs nestabils braucot. Arī stiprinājuma veids būs ļoti neērts, ko, iespējams, būs jāskrūvē ar skrūvēm katru reizi, kad vēlēsieties nostiprināt vai noņemt velosipēdu.

Daudz labāks risinājums būtu rokturi ar automātiskiem āķiem un drošības slēdzi zādzību gadījumos. Pēc velosipēda novietošanas, sistēma nobloķējas automātiski. Lai to izņemtu, vajadzēs atslēgu, un atsevišķos gadījumos nospiest pogu, lai atvēru sistēmu. Cena tādām sistēmām sāksies aptuveni no 100 eiro.

Vēl viens labs risinājums ir stiprinājumi ar pacelšanas mehānismu, kas palīdzēs uzlikt velosipēdu uz jumta. Šāda veida stiprinājums būs aprīkots ar sviru, ko varēs nolaist līdz gūžas vai zemes līmenim. Uzliekot velosipēdu uz tā, to viegli var uzlikt uz jumta. Šāda risinājuma negatīvā puse ir, ka sākuma cena būs vismaz 150 eiro, palielināsies gaisa pretestība un arī maksimālais pārvadājamais svars uz jumta var pārsniegt pieļaujamo. Bet ir arī citas problēmas.

Velosipēdi, kas novietoti uz jumta, maina mašīnas smaguma centru. Viens velosipēds nav problēma, bet, kad runājam par vairākiem, tad tie padara mašīnu smagāku. Tāpēc mums jābūt uzmanīgiem, kad griežamies pagriezienos un jāizvairās no straujiem manevriem. Pirms mēs liekam velosipēdu uz jumta vajadzētu pārbaudīt tā maksimālo pieļaujamo svaru.

 

Velosipēdu turētāji uz bagāžnieka vāka

 

Ērtāks risinājums ir stiprinājumi uz bagāžnieka vāka. Tie ir pieejami, sedaniem, hečbekiem, autofurgoniem u.c. Kā arī speciālas konstrukcijas 4×4 mašīnām, kas stiprinās pie rezerves riteņa. Cenas tādiem stiprinājumiem sākas aptuveni no 80 eiro.

 

Velosipēdu turētāji uz sakabes āķa

 

Pats labākais stiprinājuma veids ir cietās sakabes stiprinājums. Šāda veida stiprinājuma plusi ir vairāki, kā piemērām, pašus stiprinājumus ir viegli uzstādīt un velosipēdi ir viegli nostiprināmi uz tiem. Sakabes āķus var nopirkt, sākot no 50 līdz 150 eiro. Stiprinājumi, ja tie aizsedz aizmugurējās gaismas var maksāt no 200 līdz 900 EUR. Vislabāk iegadāties alumīnija velosipēda stiprinājumus un sakabes āķus, jo tie ir daudz vieglāki, un izturīgāki, kaut arī dārgāki.

 

Izmantošanas ieteikumi

 

Neatkarīgi no velosipēdu turētāju cenas ir jāievēro ražotāja ieteikumi par ātrumu, ar kuru drīkst pārvietoties, lietojot tos. Daudzu ražotāju pieļaujamais maksimālais ātrums ir 130 km/h. Tādēļ labāk ir braukt lēnāk – tas samazinās gaisa pretestību, kas spiež uz velosipēdu un stiprinājumu, uz kura tie novietoti. Saglabājot ātrumu starp 90 – 100 km/h samazināsies gaisa pretestība un arī degvielas patēriņš. Pie lielākiem ātrumiem degvielas patēriņš būs eksponenciāli lielāks.