autoDNA iesaka
Vibrācijas stēres ratā

Vibrācija stūres ratā – kas to rada un kā to novērst?

27 decembr 2018

Ja braucot ar automašīnu pamanāt vibrācijas stūres ratā, tad pie vainas var būt viens vai vairāki faktori – sliktas riepas, problēmas ar pašiem riteņiem vai arī pienācis laiks saremontēt automašīnas piekari.

Riepu balanss

Neatbilstību dēļ riepu ražošanā dažas riepas daļas ir smagākas par citām. Kamēr riepas ir vērptas, vibrācijas stūres ratā nekur nepazudīs. Sevišķi izteikti tas parādās pie noteikta ātruma. Vienkārši novēršams defekts, jebkurā riepu servisā.

Riepu nodilums

Nevienmērīgs riepu nodilums var ietekmēt stūres rata stabilitāti. Iespējams, ka nodilums radies nolietotas auto detaļas rezultātā, kas arī pie reizes būtu jānomaina.

Auksts laiks

Ja jūsu auto joprojām ir aprīkots ar vasaras riepām, tad no 1. decembra jūs pārkāpjat likumu un otrkārt – vasaras gumija ir cietākā, nekā ziemas. Līdz ar to, ja auto ir kādu laiku stāvējis uz vietas, tad riepa, iespējams, ir deformējusies, kas braukšanas laikā ir stipri jūtams.

Apledojuši diski

Pat sabalansēti riteņi var radīt zināmu diskomfortu. Ja vibrācijas stūres ratā parādās laikā, kad ārā temperatūra svārstās virs un zem nulles, tad visticamāk ir apledojuši riteņu diski. Apstādiniet auto, nodauziet ledu un turpiniet ceļu.

Lasiet vēl:

Riepu bojājumi

Ja riepa ir bojāta, piemēram, ir parādījusies “pumpa”, tad tas var izraisīt stūres rata vibrācijas. Šāda riepa ir bīstama un var plīst vai pat pārsprāgt, kas var novest pie ceļu satiksmes negadījuma.

Riteņu bojājumi

Riteņu bojājumi ir vairāk izplatīti transportlīdzekļiem ar zema profila riepām, taču tas var notikt ar jebkuru transportlīdzekli. Ja ritenis ir bojāts, tas nebūs perfekti apaļš, radot vibrācijas stūres ratā. Ja tie ir glauni diski, tos var labot.

Vaļējs ritenis

Pilnīgi iespējams, ka ir atnākusi vaļā kāda no riteņa skrūvēm, kas var izraisīt vibrācijas stūres ratā. Noteikti pārbaudiet vai visas skrūves stingri turas savās vietās, jo pretējā gadījumā ritenis atskrūvēsies, radot lielus zaudējumus jūsu automobilim.

Problēmas ar gultņiem

Nolietots automašīnas gultnis ir viens no tipiskākajiem trokšņiem, kas brīdina autovadītāju par drīzu servisa apmeklējumu. Taču, ja gaudojoša trokšņa nav, iespējams, pats gultnis ir atnācis vaļā.

Nepareiza savirze

Auto savirze ir salīdzinoši lēts remontdarbs, kuru nevajadzētu pārāk ilgi ignorēt. Nepareiza savirze var ne tikai izraisīt vibrācijas stūres ratā, bet arī nevienmērīgu un pastiprinātu riepu nodilumu, kā arī rada papildus slodzi uz ritošo daļu.

Laiks labot ritošo daļu

Piekares sviras un dažādi savienojumi nav stingri piestiprināti pie korpusa, bet ar lodveida savienojumiem un gumijas ieliktņiem. Neatkarīgi no trokšņa un riepu nēsāšanas, vaļīgās detaļas var izraisīt stūres rata kratīšanos

Pat uz gludiem ceļiem amortizatori un statņi ir pastāvīgā kustībā. Ja amortizatori vai citas suspensijas detaļas ir stipri bojātas, tad vibrācijas stūres ratā būs izteikti jūtamas.

Bojāti bremžu diski

Ja vibrācijas stūres ratā jūtamas tikai tad, kad lietojat bremzes, tad jums varētu būt savērpti bremžu diski vai arī uz tiem ir sakrājies nevienmērīgs netīrumu slānis.