autoDNA pārbauda
notītu auto

Latvieši pērk notītu auto ar 200 000 km, kam īstenībā ir… 700 000 km!

19 oktobr 2021

Nīderlande popularitātes ziņā ieņem vietu starp TOP-5 valstīm, no kurām uz Latviju ved lietotus un mazlietotus automobiļus. Nīderlandē tiek iegādāti auto ar vidēji 326 000 km lielu nobraukumu, taču pēc nonākšanas Latvijā tie “pazaudē” vidēji 59 000 km, liecina autoDNA.lv oficiālie dati. Tātad, visbiežāk iedzīvotāji pērk notītu auto, pašiem par to nemaz nezinot…

 

 

Koriģētu jeb notītu auto statistika

Salīdzinoši nelielā Eiropas Savienības dalībvalsts ir labi zināma lietotu auto pārdevējiem. Izvēle ir pietiekoši liela gan uz “plačiem”, gan arī dažādās auto izsolēs. Uz Latviju dažādos veidos atceļo vidēji 13,5 gadus veci dīzeļi, kuriem vidējais nobraukums ir 326 000 km, taču teju pusē gadījumu nobraukums ir stipri lielāks.

Latvijā šie transportlīdzekļi nonāk jau ar mums visiem pieņemamo 200 000 līdz 250 000 km lielu nobraukumu. Labā ziņa ir tā, ka notītu auto skaits turpina Latvijā samazināties. Ja pērkat automobili no Nīderlandes, tad jums ir 39% liela iespējamība iegādāties notītu auto ar nepatiesu nobraukumu. Lai arī tas ir krietni labāks rādītājs nekā pirms vairākiem gadiem, tas joprojām ir gana augsts.

Saskaņā ar autoDNA datiem par vairāk nekā 2 000 lietotu automašīnu no Nīderlandes, visintensīvākā koriģēšana ir notikusi pavasara mēnešos. Martā, aprīlī un maijā 48% automašīnu ir melots par patieso nobraukumu. Marta mēnesī negodprātīgie notītu auto pārdevēji atļaujas nodzēst arī lielāku kilometru skaitu – vidēji 74 000 kilometru.

 

 

Kādi ir drošāki auto?

Visdrošāk ir iegādāties automobiļus, kas Latvijā ievesti no izsoļu namiem. Tajos lielākoties nonāk automobiļi pēc operatīvā līzinga beigām, kas parasti ir labi kopti un ar caurskatāmu ekspluatācijas vēsturi.

Lasi vēl: Kā nopirkt lietotu automašīnu izsolē? Padomi drošai iegādei

SPILGTS CITĀTS

“Ja vēlaties iegādāties lietotu auto, tad visdrošāk to ir pirkt no auto izsoļu lapām. Saskaņā ar mūsu datiem tikai 5% gadījumu ir melots par auto patieso stāvokli, tai skaitā arī nobraukumu. Šīm automašīnām ir pieejama detalizēta informācija un pārdevēji tikai retos gadījumos cenšas par kaut ko samelot,” norāda autoDNA vadītājs Agris Dulevičs.

 

Tas tik ir notītu auto antirekords!

Protams, ka neiztrūkst arī antirekordisti un tādu nav mazums. Ja Latvijā reti redzēsiet auto sludinājumu, kurā būtu norādīti 500 000 vai 700 000 kilometru liels nobraukums, tad ārvalstīs to neslēpj.

Pirmo vietu antirekordistu topā ieņem 2003. gada Volvo S80, kuram Nīderlandē tika reģistrēti 742 187 km, savukārt šā gada maija mēnesī kāds to ir piereģistrējis CSDD ar 246 037 km lielu nobraukumu. Tas ir nepilnu 500 000 km liels deficīts, kas ir nodzēsts no automašīnas ekspluatācijas vēstures!

Otrajā vietā ierindojas 2002. gada Audi A6 Avant, kuram Nīderlandē bija respektabli 713 102 kilometru, savukārt Latvijā kāds to ir iegādājies un piereģistrējis tikai ar nieka 265 274 km. Nodzēsti 447 828 kilometru!

Trešo vietu notītu auto rangā ieņem 2005. gada Volvo V70, kurš Nīderlandi pameta ar 620 111 km un aprīļa beigās kāds to iegādājās un reģistrēja CSDD ar “nieka” 218 511 km. Teju divas trešdaļas no auto reālās ekspluatācijas ir koriģēta.

 

SPILGTS CITĀTS

“Apkopojot šos statistikas datus ir teju vai jābrīnās, ka cilvēki joprojām tic pasakām par automobiļiem no Eiropas. Ir jābūt ļoti pasīvam autovadītājam, lai Vācijā, Francijā, Beļģijā, Itālijā vai Nīderlandē 19 gadu laikā nobrauktu 200 000 kilometru,” skaidro Agris Dulevičs.

 

Pavisam Latvijā ir reģistrēti 34 000 automobiļu no Nīderlandes. 2001. gada pirmajos astoņos mēnešos, automašīnām no Nīderlandes vien, ir izgaisuši 61 019 418 kilometru. Tas ir pietiekoši daudz, lai apbrauktu apkārt zemei 1 552 reizes.

Tātad, vēlreiz, vēlreiz un vēlreiz atcerieties, ka ik reizi pirms lietotas automašīnas iegādes no ārzemēm pārbaudiet to kārtīgi, lai neuzrautos uz notītu auto ar milzīgu nobraukumu! Tas jums var maksāt ļoti dārgi, kopējām izmaksām par pēkšņiem remontiem sasniedzot pat divkāršas vai pat trīskārtīgas summas, ko iepriekš samaksājāt par pašu autiņu…

Uzņēmumam autoDNA pieder viena no lielākajām transporta līdzekļu datubāzēm Eiropā par automašīnu tehnisko stāvokli, piedāvājot transportlīdzekļu vēstures pārbaudi tiešsaistē, izmantojot vienīgi katram spēkratam unikālo VIN kodu. Pavisam autoDNA datu bāzē ir informācija par vairāk nekā 500 miljoniem automašīnu, tai skaitā arī ASV.