Man ir auto
Ziemas disku komplekts

Ziemas disku komplekts – trīs iemesli par labu mazākam riteņu izmēram

Pievienoja 23 oktobris 2018

Sinoptiķi jau nākamnedēļ sola pirmo sniegu, kas neapšaubāmi pārsteigs vairākus autovadītājus nesagatavotus. Ja ziemas riepas vēl neesi iegādājies, tad blogā aprakstīsim trīs iemeslus, kādēļ izvēlēties mazāka izmēra ziemas disku komplektu.

Lielākā daļa automašīnu ekspertu piekritīs, ja pavasarī, vasarā un rudenī jūs vadāt savu automašīnu ar 17”, 18” vai pat lielāka izmēra riteņiem, jums patiešām vajadzētu apsvērt iespēju samazināt ziemas disku izmēru līdz 16 collām vai pat mazāk. Šādai rīcībai ir vairākas priekšrocības gan no ekonomiskā, gan arī praktiskā skatu punkta.

Aplūkosim šādas tēmas:

Pirms verat vaļā interneta veikala lapas vai dodaties uz tuvāko riepu veikalu, ir vērts pārbaudīt vai jūsu automašīnai ir iespējams uzlikt attiecīgā izmēra riteņus. Ziemas diski ir pieejami gan no oriģinālā autoražotāja, gan arī citu ražotāju sortimenta.

Lai arī lielākajai daļai automašīnu nevajadzētu būt problēmām, dažām, īpaši sporta, ir pārāk lieli bremžu diski vai arī citas modifikācijas, kas neļauj uzstādīt maza izmēra riteņus.

Praktiskais apsvērums

Ziemas disku komplekts

Ziemas disku komplekts

Atsevišķs ziemas disku komplekts pagarinās jūsu iemīļoto vasaras disku mūžu. Ziemā braukšanas apstākļi ir sarežģītāki, kas nereti noved pie iebraukšanas bedrē vai uzbraukšanas ceļa apmalei. Paralēli tam ir nebeidzamais dubļu un sāls maisījums, kas dienu no dienas atradīsies uz jūsu automašīnas ritošās daļas.

Var nopirkt vienkārši mazāka izmēra diskus, var nopirkt arī speciāli radītu ziemas disku komplektu. Galvenā atšķirība būs noturīgāks krāsojums pret sāli, dubļiem un citu ķīmiju, kā arī vienkāršāks dizains, kas atvieglos to mazgāšanu.

Lasi vēl:

Veiktspēja

Ziemas disku komplekts

Ziemas disku komplekts

Kaut arī varētu šķist loģiski, ka lielāka izmēra riepām ir labāka saķere ar sniegu un ledu, patiesībā viss ir gluži otrādi. Platākām un lielākām riepām ir nepieciešams vairāk “saķert” ceļa virsmu, kas ziemas apstākļos tā jau ir grūti.

Mazākām un šaurākām riepām ar augstāku profilu, ir krietni labāka vilkme dziļā sniegā vai jebkurā citā ziemas “šļurā”. Piedevām, ja jūsu auto ir šāds ziemas disku komplekts, tad pastāv ievērojami mazāka iespēja, ka braukšanas laikā varētu sākties akvaplanēšana.

Ekonomikas un uzglabāšanas apsvērumi

Ziemas disku komplekts

Ziemas disku komplekts

Atsevišķs 15 vai 16 collu ziemas disku komplekts būs krietni lētāks par 17, 18 vai vēl lielāka izmēra diskiem. Jo lielāks disks, jo dārgāks tas būs. Tas pats arī attiecas uz ziema riepām. Ja līdz 16 collām atšķirība varētu būt daži eiro, tad virs 18 collām cena pieaug ģeometriskā progresijā.

Ja ir jāpērk jauns riepu komplekts un jums ir 19 vai 20 collu diski, tad parēķiniet vai jums nesanāk izdevīgāk nopirkt mazāka izmēra riepas un uz ietaupītās starpības rēķina nesanāk vēl klāt jauns ziemas disku komplekts! Arī degvielas patērīņš šāda izmēra riteņiem būs nedaudz mazāks.

Ja ziema ir jūs pārsteigusi nesagatavotu, tad neriskējiet ar savu un citu satiksmes dalībnieku drošību, un pirmajās sniega dienās vai nu izciešat garās rindas pie riepu servisiem, vai arī dodaties savās darīšanās ar sabiedrisko transportu.

Summa komentāri: 0

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.