autoDNA iesaka
Ziemas radītas problēmas ar auto

Ziemas radītās problēmas automašīnai – kā tikt ar tām galā?

3 februāra 2017

Tā kā lielo salu sezona jau ir sākusies, bet tomēr vēl atcerēsimies, kā cīnīties pret ziemas radītām problēmām automašīnai, un ne tikai ar plašu auto kosmētikas klāstu un auto aksesuāriem, kuri pieejami veikalos, bet kā tikt galā pašu spēkiem mājas apstākļos!


Ziemas laikā radušās problēmas ar auto ir katra autovadītāja nelaime, piemēram, auto pārklāts ar biezu sniega kārtu, no ārpuses aizsaluši logi, iekšpusē logi pārklāti ar ledus kārtu, pie vējstikla piesalušas slotiņas, grūtības izbraukt no stāvvietas, sasalusi durvju slēdzene, kurā nevar ielikt atslēgu. Katru gadu ikviens autovadītājs saskaras ar šīm problēmām.

Lielveikala plaukti ziemā ir vienkārši pārpildīti ar dažādiem produktiem, kuri autovadītājiem palīdz pārdzīvot grūto ziemas periodu. Problēma ar tiem ir tāda, ka tie bieži vien maksā diezgan daudz un, ja pat tos nopērkam, tie nekad nav pa rokai.

Visbiežāk tas ir šķidrums slēdzenes atkausēšanai, kurš atrodas slēgtā automašīnā, kurā mēs netiekam, jo slēdzene ir aizsalusi, tāpēc pirms pērkam kaut ko veikalā padomājam par to, ka ir arī citas iespējas kā atvērt durvis mājas apstākļos.

Aizsaluši logi

Ziemā radušās problēmas mums parasti asociējas, galvenokārt, ar nepieciešamību no rīta kasīt automašīnai stiklus. Kā zināms šāds uzdevums vienmēr aizņem vairāk laika nekā mēs esam iedomājušies, tāpēc dienas sākumā mēs visu kavējam un esam mazliet satraukti. Kā izvairīties no cīņas ar sasaldētiem logiem?

Varam iegādāties īpašus paklājiņus, kurus vakarā uzliekot uz stikliem tie nepieļaus ledus pārklājumu. Tāpat vienlīdz labi kā veikalā pirktos paklājiņus var izmantot arī vecos palagus vai paklājus, bet jāatceras ka tie jāuzklāj uz sausa loga. Var arī izmantot tādu recepti kā, piemēram, samaisot etiķi ar ūdeni (3:1) un ar šādu maisījumu apsmidzināt stiklus.

Un ko varētu darīt, ja esat aizmirsis sagatavot mašīnu un logs ir aizsalis? Pirmkārt, nemēģiniet atbrīvoties no ledus lejot virsū karstu ūdeni. Tas var izraisīt stikla saplīšanu. Otkārt, nevajadzētu kasīt ledu nost ar metāla vai stikla priekšmetiem, jo tie var saskrāpēt stiklu.

Ar ko tad varētu dabūt nost ledu? Lieliska alternatīva ir kredītkarte. Ir lielāka drošības sajūta lietojot plastikāta materiālu un maks gandrīz vienmēr ir mums līdz.

Aizsalusi slēdzene

Kā jau zinām slēdzenes atkausēšanas preparātiem ir burvju spēja pazust  brīdī , kad tie visvairāk ir nepieciešami. Kā ar to tikt galā mājas apstākļos? Šajā situacijā, piemēram, var izmantot parasto dzērienu salmiņu. Tas jāpieliek pie slēdzenes un ar muti jāpūš virsū siltu gaisu. Var izmantot arī roku dezinfekcijas līdzekļus vai šķiltavas.

No iekšpuses aizsaluši logi

Ja runa ir par ziemas radītām problēmām ar auto, tad no iekšpuses aizsaluši logi ir visvairāk kaitinošākais traucēklis. Kad pēc vairāku minūšu cīņas kasot logus no ārpuses mēs iekāpjam automašīnā un izrādās, ka jākasa ir vēlreiz, mēs vairs negribam neko darīt. Bet diena taču tikko sākusies! Turklāt viss ko esam nokasījuši iespējams nosēdīsies uz mūsu apģērba un neapmierinātība tikai pieaugs.

Lai efektīvi cīnītos ar apsalušiem logiem no iekšpuses ir jāzin, ka apsalušie logi salonā rodās no mitruma. Tāpēc, pirmkārt, nevajadzētu atstāt automašīnā atvērtas pudeles ar šķidrumu. Otrkārt, regulāri notīrīt ūdeni no gumijas paklājiņiem, kuri ziemā aizstāj parastos (auduma) paklājiņus. Treškārt, jāatrod mājās sausa, veca zeķe un jāpiepilda to ir ar kaķa smiltīm un jāatstāj uz nakti automašīnā. Kaķa pakaiši patiesībā lieliski uzsūc mitrumu.

Aizsvīduši logi var arī traucēt braukšanas laikā. Labs veids kā notīrīt logus no iekšpuses ir ar skūšanās putām.

Sniegs

Sniegs var mūs kavēt doties ceļā daudzos veidos. Piemēram, sasnigušā sniega kārtas noņemšana no automašīnas ir ļoti laikietilpīgs process. Ja jūs dzīvojat teritorijā, kur sniegs krīt intensīvi, jāpadomā par speciāla pārsega iegādāšanos, pateicoties kuram automašīnas tīrīšana kļūs vieglāka, jo tas būs tikai jānoņem un auto jau tīrs.

Sniegs var kavēt mūs arī ar izbraukšanu no stāvvietas. Lai riteņiem būtu saķere un tie nespolētu, zem tiem var palikt kartona gabalu, bet, ja tāda nav ,par pēdējo glābiņu var būt gumijas paklājiņi no automašīnas, lai gan uzsākot braukšanu tie noteikti būs pavisam iznīcināti.

Auto arī sliktāk turās uz ceļa, kad ceļi ir kārtīgi piesniguši. Šajā gadījumā palīdzēt var arī tas, ja bagažniekā ir kaut kas smags. Tas, piemēram, var būt 20 kg smags maiss ar kaķa smiltīm. Tas ne tikai padarīs smagāku auto aizmuguri, bet būs kā rezerve, kur paņemt pakaišus, lai absorbētu mitrumu salonā.

Citas ziemas radītas problēmas ar auto

Vēl tipiskas ziemas problēmas ar automašīnu ir piesalušas vējstikla slotiņas un apsaluši spoguļi. Varam uz nakti slotiņas pacelt augšā, bet, ja būs stiprs vējš tās var nokrist atpakaļ un atkal piesalt pie vējstikla. Tā vietā, lai paceltu, jūs varat tās aizsargāt… vecas zeķes. Ne tikai, tīrītāju slotiņas nav piesasalušas pie vējstikla, tās joprojām būs pasargātas no mehāniskiem bojājumiem.

Runājot par ziemas radītu problēmu risināšanu mājas apstākļos vērts pieminēt vēl divas.Pirmais ir aerosolā ielieta beztauku eļļa ir ideāli piemērota kā līdzeklis ar kuru apsmidzināt automašīnas gumijas elementus. Ar šo aerosolu var arī apsmidzināt sniega lāpstu, pateicoties tam, uz lāpstas nebūs sniega un ledus kārtas.

Otrs līdzeklis, kurš palīdzētu atrisināt ziemas radītās problēmas ar auto ir zobu pasta. Tā sniegs lieliskus rezultātus, ja ar to tiks nopulēti automašīnas lukturi!

Kā redzams ar ziemas radītām problēmām var cīnīties ne tikai ar veikalā pirkto preci, bet arī ar mājās  pieejamajiem līdzekļiem. Neatkarīgi no tā ko izvēlaties, svarīgākais faktors ir sagatavoties ziemai laicīgi.