autoDNA iesaka
Ziemassvētku eglīti mājās uz auto jumta

7 padomi, kā nogādāt Ziemassvētku eglīti mājās uz auto jumta

21 decembr 2022

Tā, Ziemassvētku zvanus jau iztālēm varam dzirdēt, bet vēl nav sarūpēta pati eglīte… Ah, laižam uz tirgotavu vai mežu! Taču ir viens “bet”: kā to pārvest mājās ar automašīnu, vēl jo vairāk – kā nogādāt Ziemassvētku eglīti mājās uz auto jumta? Jā, te dažs labs tikai pasmīkņātu: kurš gan nemāk eglīti piesiet pie automašīnas jumta!? Taču “piesiet” ir viena lieta, bet droši nogādāt to mājās, nesaskrāpējot auto vai nepazaudējot pa ceļam, ir kas pilnīgi cits. Šajā autoDNA padomu rakstā uzzināsiet septiņus vērtīgus padomus vienkāršam un patīkamam darbiņam!

 

 

Kā nogādāt Ziemassvētku eglīti mājās uz auto jumta vai salonā?

Ir dažādi varianti, kur iegādāties Ziemassvētku eglīti – tirgotavās pie lielveikaliem, tirgū vai no privātajiem audzētājiem. Protams, ir variants arī doties uz Latvijas Valsts mežiem (atcerieties, šīs iestādes apsaimniekotajās teritorijās arī šogad katra ģimene drīkst nocirst tikai vienu eglīti, un ne visur; vairāk uzzini šeit par noteikumiem eglītes ciršanai Latvijas Valsts mežos).

Vēl viena iespēja, un to izvēlas iedzīvotāji arvien biežāk, ir iegādāties svētku eglīti podiņā. To var pēcāk pārstādīt mežā vai savā piemājas teritorijā. Arī to iespējams iegādāties gan Latvijas Valsts mežu kokaudzētavās, tā arī citās saimniecībās un, protams, tirgotavās pie lielveikaliem vai tirgū.

Kā nogādāt Ziemassvētku eglīti droši mājās ar savu auto? Cirstu eglīti var arī salonā, taču ar nosacījumu, ka tā nabūs pārāk gara. Visdrīzākais, ka pārvešana notiks uz jumta. Bet kā ar eglīti podiņā? Arī te viss ir atkarīgs no izvēlētās eglītes – gan no tās garums, gan kupluma. Visērtāk, saprotams, piekabē. Vai arī mēģināt saudzīgi ieriktēt guļus salonā, pirms tam nolaižot aizmugurējos sēdekļus horizontāli.

Visbeidzot atkal nonākam līdz jumtam. Un te arī ir lielākā atšķirība starp “piesiet” un “nostiprināt”.

Par bagāžas nodalījumu un salonu šoreiz nerunāsim. Lūdzu, septiņi ieteikumi eglītes drošai nogādāšanai mājās uz jūsu automašīnas jumta!

 

mazs auto

Image by Frank Nürnberger from Pixabay

 

Izmantojiet atbilstošu automobili

Mācaties no citu kļūdām, piemēram, no visu iemīļotā Mistera Bīna piedzīvojumiem Ziemassvētkos. Viņa Mini Cooper bija pārāk mazs, lai droši atvestu tik milzīgu egli uz šauro dzīvoklīti. Neesiet Misters Bīns un brauciet pēc eglītes ar atbilstoša izmēra auto!

Ja vēlaties iegādāties maza izmēra eglīti vai egli podiņā, tad problēmu nebūs un to varēs ielikt lielākajā daļā automašīnu. Vienīgas izņēmums varētu būt mazauto.

 

Paņemiet līdzi segu vai auduma gabalu

Reti kurš no mums tīši skrāpē automašīnas sānus pret dzīvžogu vai krūmiem. Tad kāpēc Ziemassvētku egle būtu kāds izņēmums?

Dodoties iegādāties eglīti uz tirgotavu vai pēc tās uz mežu, noteikti paņemiet līdzi kādu vecu segu vai citu auduma gabalu. Uzklājiet to uz mašīnas jumta pirms egles nostiprināšanas. Egļu zari, stumbrs un arī pašas skujas var nopietni saskrāpēt jūsu automobiļa jumtu.

 

Novietojiet egli ar galotni pret auto aizmuguri

Nebūt mazsvarīgi ir eglītes novietošanas pozīcija. Novietojot egli uz jumta tā, lai svētku koka galotne būtu virzienā uz automašīnas aizmuguri. Tas tādēļ, ka zari lokas uz augšu, kas braucienu mājup padarīs aerodinamiskāku.

Uz degvielas ekonomiju tas neko daudz neatsauksies, taču, jo mazāka būs vēja pretestība, jo lielāka iespēja, ka ar eglīti brauciena laikā nekas nenotiks. Sevišķi, ja tā nav iesaiņota tīklā, kaut gan lielākoties šodien to maigi iepako.

 

Lasiet vēl:

 

Egle uz jumta

Image by Tesa Robbins from Pixabay

 

Nostipriniet, nevis piesieniet

Nepareizi vai nepietiekoši nostiprināta Ziemassvētku eglīte pie straujas bremzēšanas vai braukšanas uzsākšanas var nokrist no jumta. Ja neesat vienīgais uz ceļa, tad pastāv liela iespējamība, ka eglīte var ietriekties priekšā esošajā spēkratā, pakļūt vai nu zem jūsu automašīnas riteņiem vai arī tai pārbrauks pāri aizmugurē braucošais automobilis.

Paņemiet līdzi kārtīgu virvi vai, kas būtu vislabāk, kravas stropes un rūpīgi to nostipriniet. Ja jūsu automašīnai nav jumta reliņi, tad varat nedaudz atvērt automašīnas logus un piesiet to pie jumta.

 

Pārliecinieties, ka egle ir kārtīgi nostiprināta

Kad egle beidzot ir nostiprināta, laiks to kārtīgi paraustīt aiz stumbra. Drošības labad. Pārliecinieties, ka egle nekustās un tā nenokritīs jums pa ceļam no automašīnas jumta. Neuztraucaties, zarus neaplauzīsiet, jo sevišķi, ja pārdevējs to ir iepakojis tīklā.

 

 

Brauciet lēnām pār tiltu, draugi!

Zem eglītes ir auduma jumta pārklājs, tā ir kārtīgi nostiprināta un nekustas. Perfekti, taču tas nenozīmē, ka var strauji manevrēt un ātri braukt. Ja vien jūs ar savu automobili un Ziemassvētku jumta dekoru nestartējat kādās salaveču sacensībās, jums nav iemesla pārgalvīgi to vest mājās. Tā ir nestandarta krava ar faktiski ļoti sliktu aerodinamiku.

 

Prātīgi noņemiet eglīti no auto jumta

Esiet prātīgi ar stropēm. Atsprādzējot un ātri palaižot tās vaļā, jūs riskējat sabojāt savas automašīnas virsbūvi. Noņemiet egli ar visu auduma pārklāju mierīgi, lēnām un saudzīgi. Ja esat pārlieku kaismīgs optimists un vedāt egli bez auduma pārklāja, tad pārbaudiet auto jumtu. Vai uz jumta nav palikuši sveķi no egles? Ja ir, tad notīriet tos.

 

 

Kur var cirst eglites

Image by Anastasia Gepp from Pixabay

 

Kur doties pēc Ziemassvētku eglītes?

Ja ir vēlēšanās braukt uz mežu pēc eglītes, tad autoDNA atgādina vēlreiz: Ziemassvētku eglīti bez maksas drīkst cirst tikai Latvijas valsts meži apsaimniekotajā mežā! Bet kuru katru arī nedrīkst cirst. Lūk, padomi!

 

Avots: Latvijas Valsts meži

 

Nobeigumā

Apsveicam! Esat veiksmīgi nogādājis Ziemassvētku eglīti mājās un, ja sekojāt mūsu norādījumiem, tad nebūsiet apskādējis savu automobili. Ja domājat, ka visi prot aizvest eglīti uz mājām, tad atceraties, ka ir ļaudis, kuri visu mēģina atrast internetā, kur meklē pat to, kā pareizi nomainīt spuldzīti griestu lampā…

Priecīgus Ziemassvētkus!

 

Lasi vēl:

 

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs jums pieņemt informētu lēmumu.