Automašīnas vēsture

Automašīnas vēsture ir viena no svarīgākajām lietām, kurai ir jāpievērš uzmanība iegādājoties lietotu automašīnu. Nereti izlaižot šo svarīgo soli tiek iegādāts transportlīdzeklis ar slēpiem defektiem, kas noved pie lieliem neparedzētiem tēriņiem.

Zemāk ir uzskaitīti svarīgākie faktori, kuriem būtu jāpievērš pastiprināta uzmanība, iegadājoties lietotu automašīnu:

Automašīnas VIN numurs

Transportlīdzekļa virsbūves numurs ir VIN numurs, kurš ir unikāls, 17 simbolu automašīnas identifikācijas kods (angl. VIN - Vehicle Identification Number). Atšifrējot šo VIN numuru, Jūs noteiksiet modeļa gadu, virsbūves tipu, un pat automašīnas sākotnējo aprīkojumu. Šī iemesla dēļ Jums vienmēr vajadzētu pārdevējam lūgt vēlamās automašīnas VIN numuru. Atšifrējiet VIN un salīdziniet to ar pārdevēja sniegto informāciju.

VIN numura atšifrētā automašīnas informācija

Transportlīdzekļa aprīkojums

Salīdzinot faktisko automašīnas aprīkojumu ar sākotnējo aprīkojumu var palīdzēt Jums uzzināt vai tā ir bijusi iesaistīta negadījumā. Labojot automašīnu, kura bija stipri bojāta, ir dārgi. Pārdevēji bieži mēģina ietaupīt, aizstājot sākotnējo aprīkojumu ar tā modeļa citu un lētāku aprīkojumu. Tas ir iemesls, kāpēc, pērkot lietotu auto, jums vienmēr vajadzētu pārbaudīt apdares krāsu, krāsu un stiklus, krāsas tādiem elementiem kā aizsargi, bamperi, spoguļi, rokturi, uc, kā arī, vai spoguļi ir apsildāmi un nolokāmi, vai auto ir priekšējo un aizmugurējo vējstikla apsilde, cik daudz ir drošības spilvenu, un pat vai ir elektriskie logi. Neaizmirstiet par šķietami nesvarīgām ekstrām, piemēram, navigāciju un audio sistēmas tipu. Ja tās negadījuma rezultātā ir bojātas, tās, visticamāk, tiks aizstātas ar neoriģinālām vai lietotām daļām, kas ņemtas no cita modeļa, un būs ar dažādu specifikāciju.

Jūs varat redzēt, ka automašīnu pārdod ar atšķirīgu komplektāciju, nekā no rūpnīcas, vai ir uzstādītas papildu iekārtas. Pievērsiet uzmanību tādiem elementiem kā elektriskie logi vai sporta pakete.

Automašīnas aprīkojuma ierakstu vēsture

Zagto automašīnu datubāze

Pārbaudi zagto transportlīdzekļu datubāzi, lai pārliecinātos, ka iegādātais transportlīdzeklis ir likumīgs. Ja dokumenti ir autentiski un automašīna ir likumīga, jūs varat būt pārliecināts, ka tā nav nozagta, un tā netiks iekļauta nevienā nozagto automašīnu datubāzē. Ja Jums pieder vai grasaties pirkt zagtu automašīnu tas var dārgi maksāt - to ne tikai var Jums atņemt, bet Jūs arī neatgūsiet naudu.

pārbauda vai automašīna ir bijusi nozagta

Odometra koriģēšana

Odometra koriģēšana ir ierasta prakse daudzās valstīs, ne tikai Latvijā.
Tiek lēsts, ka Vācijā vien 30% no pārdotajām lietotajām automašīnām bija koriģēts odometrs. Par Latviju šāda informācija nav pieejama, bet praksē tas pat varētu būt biežāk nekā Vācijā. To, kāpēc tik daudzas automašīnas tiek pārdotas šādā veidā, nav grūti izskaidrot - jo lielāks nobraukums, jo lētāka cena un nepieciešams ilgāks laiks, lai pārdotu automašīnu. Faktiski, dažām importētajām automašīnām odometrs var tikt koriģēts divreiz: pirmo reizi ārzemēs, un tad atkal, Latvijā. AutoDNA apkopo informāciju par nobraukumu un, ja šāda informācija ir pieejama konkrētajai automašīnai, tad tā tiek iekļauta atskaitē.

odometru rādījumu ieraksti atskaitē

Avarējušas un labotas automašīnas

Bojātas un labotas automašīnas pirkt ir vienkāršāk un lētāk. Lielākā daļa no tām ir importētas no Vācijas un Nīderlandes, bet laboto automašīnu skaits Latvijā ir audzis kopā ar visu Latvijā reģistrēto automašīnu skaitu. Tā kā labotās automašīnas ir viegls veids kā gūt peļņu, tās ir populāras profesionāliem lietotu automašīnu dīleriem. Tas ir iemesls, kāpēc Jums vajadzētu pārbaudīt, vai autoDNA parāda jebkādu informāciju par bojājumiem, kad Jūs ievadiet VIN numuru no automašīnas, kuru vēlaties iegādāties.

Uzzini transportlīdzekļa negadījumu vēsturi

Auto izmantošanas vēsture

Automašīnas, kas ir izmantotas kā taksometri, būs nobraukušas 400-500,000 km. Salīdzinot ar tā paša gada un modeļa privātajām automašīnām, to nobraukums būs vismaz divas reizes lielāks. Nomas automašīnas ir daudz vieglāk pārbaudīt. Lielāko daļu no tām pārdod līzinga kompānijas, kas neslēpj automašīnas vēsturi no pircēja. Kad runa ir par automašīnas tehnisko stāvokli, šķiet, Jūs nekad nevar būt pārliecināti, kamēr nesat pārbaudījuši. Dažas no šīm automašīnām būs bijušas bojātas vai padarītas nepilnīgas speciāli, kamēr citas būs perfektā stāvoklī. Tas pats attiecas uz automašīnām, kas tika izmantotas kā nomas mašīnas - nepastāv noteikumi, kad runa ir par tehnisko stāvokli. Joprojām, spriežot pēc cilvēku skaita, kuri īrēja un gadu laikā brauca ar to un katra atšķirīgo prasmi un pieredzi, Jūs varat pieņemt, ka stāvoklis nebūs pārāk labs.

iepriekšējā automašīnas izmantošana

Auto arhīva fotogrāfijas

Kad pērkat lietotu auto, ir labi apskatīt iepriekšējās fotogrāfijas, ja tādas ir pieejamas. Jūs varat nezināt, ka Jūsu izvēlētais auto ir bijis negadījumā vai sadursmē, bet fotogrāfijas Jums parādīs remontdarbus iun izmaiņas. Salīdziniet tās ar pārdevēja fotogrāfijām un Jūs viegli pamanīsiet jebkādas neatbilstības.

Vairākas fotogrāfijas no dažādiem laika periodiem liecina par to, ka automašīna ir bijusi pārdošanā vairākas reizes, no viena vai dažādiem pārdevējiem.

Automašīnas vēstures ieraksti ieskaitot fotogrāfijas no arhīva
Cookies palīdz mums sniegt mūsu pakalpojumus. Turpinot izmantot mūsu mājas lapu, jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanā. Uzzināt vairāk.