autoDNA iesaka
Kompaktklases automobīļi

Kompaktklases auto – kādu izvēlēties?

18 marta 2015

Kompaktklases automobīļi ir tādi auto, kurus mēs bieži izvēlamies. Šādi auto labi sevi parāda, gan pilsētā, gan uz šosejas un tajā pašā laikā tiem ir daudz priekšrocību. Kā arī lietotu automobīļu tirgū šo automobīļu izvēle ir ļoti liela. Kādu kompaktklases auto vislabāk izvēlēties? Aicinam jūs uz nelielu ieskatu!


Kompaktklases auto ir auto no C klases segmenta, jeb auto no zemākās – vidējās klases. Starp kompaktklases auto modeļiem tirgū ir pieejami vairāki visrsbūves tipi – sedans, hečbeks, universāls trīs un piecu durvju automašīnas un pat sportiskie kompaktnieki kā arī “premium” kompaktklase, automašīnas ar labāku aprīkojumu, ērtākas, kuras piedāvā augstākas klases automobiļu ražotāji.

Kompaktklases priekšrocības

Mēs bieži izvēlamies kompaktklases automašīnas vairāku iemeslu dēļ.

  • plašs modeļu klāsts dažādos cenu diapazonos – lietotu kompaktklases auto var nopirkt jau sākot no 1000 EUR.
  • nerada lielus izdevumus par remontiem un apkopi
  • liela izvēle starp virsbūvju un dzinēju versijām
  • ar šīm automašīnām ērti var pārvietoties, gan pa pilsētu, gan pa šoseju
  • labi piemētotas ģimenēm ar bērniem, kā arī tajās var pārvadāt lielākus priekšmetus
  • zemas apdrošināšanas izmaksas
  • sakarā ar augsto pieprasījumu kompatklases automašīnas var izdevīgi pārdot

 

Vai zināji

autoDNA ir vadošais transportlīdzekļu vēstures tiešsaistes pārbaudes pakalpojumu sniedzējs. Pamatojoties uz jūsu VIN numuru, ar autoDNA varat pārbaudīt transportlīdzekļa vēsturi pirms tā iegādes. Daudzos gadījumos VIN pārbaude var novērst nevēlamas papildu izmaksas, kas saistītas ar transportlīdzekļa iegādi ar nezināmu vai likvidēta transportlīdzekļa pagātni.

 

 

 

Kompaktklases auto – pieejamie modeļi

Audi A3 I

3-durvju vai 5-durvju versijas, ražošanas gadi 1996-2003. Šīs automašīnas priekšrocības noteikti ir salīdzinoši zemais problēmu skaits un ne īpaši augstās remontu izmaksas.

BMW 1 sērija

Labākais no dzinējiem būs 2,0 benzīna dzinējs, jo tikai ar šo dzinēju jūs sajutīsiet visas šī auto priekšrocības – labu veiktspēju un ērtu braukšanu. Šim BMW modelim ir laba piekare, izturīga pārnesumkārba, bet, ja tomēr jums būs nepieciešams doties uz servisu tad remonts būs dārgs. Jo īpaši, ja runa ir par dīzeļdzinējiem, kuri daudz biežāk iziet no ierindas.

Citroën C4

Auto ar samērā ietilpīgu salonu, ar 1.6 litru benzīna dzinēju kā arī ar dīzeļdzinējiem 1.6 HDI un 2.0 HDI. Citroen C4 priekšrocības ir komfortabla braukšana, kā arī salīdzinoši zemā automašīnas cena. Tomēr dažreiz gadās arī problēmas, piemēram, ar elektroniku, kas var parādīties arī atkārtoti un ilgtermiņā var pārtapt par traucēkli.

 

 

Daewoo Lanos

Kompakts auto cilvēkiem ar mazu budžetu. Lanos ne tikai maksā maz (1997.gada automašīnas var atrast jau par 500 EUR), bet tam arī ir lētas detaļas un vienkārša uzbūve, tāpēc servisos par remontiem noteikti neatstāsim visus savus iekrājumus. Diemžēl, ir arī savi trūkumi – tam ir nabadzīgs aprīkojums, interjers ir prasts un pārdot to ir samērā grūti.

 

 

Fiat: Stilo un Bravo II

Abām automašīnām ir laba cena attiecībā pret to vecumu, piemēram, Stilo, 2001. gada auto var nopirkt jau par aptuveni 1500 EUR. Abiem auto ir labs aprīkojums, tie ir ērti un tiem ir ļoti patīkams izskats. Ar Bravo ir mazāk problemu (mazāk defektu), bet tam salonā ir mazāk vietas, lai gan tas ir pieejams tikai hečbek versijā.

 

 

Ford Focus I, II vai III

Ir grūti atrast “pirmo” Focusu, kurš ir labā stāvoklī, bet ir vērts pacensties, ja jūs meklējat lētu automašīnu, kurai rezerves daļas arī ir lētas. Daudz lielāka izvēle lietotu automašīnu tirgū mums ir, ja runa ir par versiju II un III. Pērkot Focus II ir jāuzmanās no auto, kuri ir no uzņēmumiem pēc līzinga atmaksas atdoti līzinga kompānijām, jo sludinājumos to ir daudz. Ford Focus III tiek labi vērtēts par to, ka reti ar to ir problēmas, kā arī tam ir trīs dzinēja versijas, ieskaitot jauno 1.6 EcoBoost dzinēju.

 

 

Mazda 3 I

Šo auto labāk pirkt ar benzīna dzineju, jo tas ir izturīgaks nekā dīzelis. Pērkot Mazdu 3 mēs varam rēķināties ar labu aprīkojumu, bet meklējot auto jums ir jābūt uzmanīgiem, jo tirgū ir daudz sistu automašīnu. Mazdas trūkums ir dārgās rezerves daļas.

Mercedes B klase

Par šo auto, kurš tika ražots no 2005. – 2011. gadam, mums būs jāiztērē daudz, sākot apmēram no 6000 eiro. Jāņem vērā arī tas, jo vecāka automašīna, jo vairāk tai būs servisa pameklējumu un remontu, un tie ne pavisam nebūs lēti. Mercedesa priekšrocība būs plašais salons (priekšā un aizmugurē) un teicama salona apdare.

Opel Astra I, II, III vai IV

Auto, kurus mēs bieži izvēlamies. Jo īpaši I un II ir ļoti populāra pateicoties pievilcīgai cenai un zemām remonta izmaksām. Iegādājoties šos auto tomēr ir jābūt uzmanīgiem, jo neskatoties uz plašu klāstu lietoto automašīnu tirgū, daudzas Astras ir stipri nobrauktas, nekoptas un pat sarūsējušas. Meklējot Opel Astra III vai IV mums ir liela dzinēju un virsbūvju versiju izvēle, tām ir mūsdienīgs dizains, vienīgi “ceturtai” bieži uzpeld daži sīki defekti.

 

 

Peugeot 307

Auto, kuru var nopirkt par mazu naudu (no 2001 – 2007. gada auto), taču tiem ir daži nelieli defekti, piemēram, ar elektroniku. Bet tam ir arī priekšrocības, plašs virsbūvju klāsts – 3-durvju vai 5-durvju, hečbeks, universalis un pat kabriolets.

 

 

Renault Megane II vai III

Megane II ir samerā lēts auto ar brīvi pieejamām daļām, bet, ja runa ir par remontu, tad problēmas var rasties ar elektroniku. No dīzeļdzinējiem vajadzētu izvairīties, jo tie nav pārak izturīgi. Attiecībā uz Megane III – šie dīzeļi ir daudz labāki un kopumā autotirgū ir iespejams atrast šo automašīnu ar labu aprīkojumu, vienīgi pie autodīleriem apkopes būs samērā dārgas.

 

 

Volkswagen Golf V un VI

Šo kompaktklases auto bieži izvēlās mūsu autobraucēji. Tos ir samērā viegli iegādāties un tik pat viegli pārdot. Tie ir izturīgi ar labi pārdomātu salonu un tiem ir plašs dzinēju klāsts. Diemžēl, mums ir jābūt uzmanīgiem, pērkot golfu, jo tas ir visvairāk zagtais auto Latvijā.

 

Lasi vēl: Importētāju lietotu automašīnu pārdošanas programmas

 

Izsaki viedokli

Vai Jums patika raksts? Iespējams, Jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām Jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs Jums pieņemt informētu lēmumu.