Populārākais
Ceļu satiksmē "melnākie punkti" ir pie t/c "Spice" un t/c "Alfa".

Tici vai nē, satiksmē “melnākie punkti” – t/c “Spice” un “Alfa” stāvvietas

29 decembr 2022

Ticiet vai nē (mēs arī sākotnēji neticējām!), taču ceļu satiksmē “melnākie punkti” izrādās nevis kaut kur uz pilsētas ielām vai šosejām, bet… tirdzniecību centru autostāvvietās un pie tām! Pats “melnākais punkts” ir pie t/c “Spice” un t/c” Akropole Alfa”, kur gadā notiek vairāk nekā 100 ceļu satiksmes negadījumi. Par to liecina Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) apkopotā informācija.

 

 

Turklāt, kā autoDNA pastāstīja LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins, šī statistika ir ļoti stabila un nekas gadu gaitā nav mainījies. Pēc viņa teiktā, LTAB šādus datus apkopo jau sen, un pēdējo septiņu gadu statistika jeb rādītāji kopš 2016. gada rāda nemainīgu ainu.

 

SATIKSMĒ "MELNĀKIE PUNKTI"

Publiskās stāvvietas pie t/c “Spice” un t/c “Akropole Alfa” ir divi satiksmē “melnākie punkti” un īpaši bīstami. Te ceļu satiksmes negadījumi notiek vidēji katru trešo dienu jeb vairāk nekā 100 reižu gadā!

Avots: LTAB

 

Bīstamākās vietas – nevis uz ielas, bet lielveikalu stāvlaukumos

Tiešām, izklausās absurdi. Lai nu kur, bet ne jau stāvlaukumos! Tā droši vien nodomāsiet vairākums no jums, vai ne? Tomēr tā patiesi ir patiesība, un fakti nemelo.

“Diemžēl tradicionāli, jau vairāku gadu garumā, bīstamākās vietas autovadītājiem ir tieši lielveikalu stāvlaukumi, kuros tiek reģistrēts lielākais ceļu satiksmes negadījumu skaits, turklāt šāda tendence ir novērojama ne tikai Rīgā vien, bet arī citviet Latvijā,” uzsvēra LTAB vadītājs Jānis Abāšins.

 

Lasiet vēl:

 

Ceļu satiksmē "melnākie punkti" ir pie t/c "Spice" un t/c "Alfa".

Foto: Unsplash.com

 

Rīga līderos: t/c “Spice”, t/c”Alfa” un Dreiliņu aplis

Protams, galvaspilsēta Rīga ir pārliecinoša antirekorda līdere. Jau minējām, ka gada laikā t/c “Spice” un t/c “Alfa” stāvvietās notiek vairāk nekā 100 negadījumi gadā. Tajās pēdējo septiņu gadu laikā šādi incidenti notikuši attiecīgi 810 un 713 reizes.

Nekur tālu neatpaliek arī no ceļu satiksmē Rīgā karstākajiem satiksmes punktiem – Dreiliņu rotācijas aplī, kur satiekas Lubānas, Augusta Deglava un Juglas ielas. Te pēdējā septiņgadē notikuši 556 negadījumi.

Iespējams, turpmāko gadu laikā par jaunāko līderi antitopā, kuri ir satiksmē “melnākie punkti”. Par to varētu kļūt salīdzinoši jaunais t/c “Akropole”. Te 2021. gadā reģistrēti 95 negadījumi, bet šogad līdz decembrim – jau 84. Kā uzsvēra LTAB, šī centra stāvvieta ir pēdējo divu gadu līdere.

 

 

Reģionos satiksmē “melnākie punkti” – Daugavpilī, Ādažos un Jelgavā

Lai arī Rīgā ir augstākie rādītāji, tomēr salīdzinoši nekur daudz tālu neatpaliek arī reģioni.

Zemgalē satiksmē “melnākie punkti” ir Jelgavā stāvvietā pie t/v “Valdeka” (220 negadījumi) un pie “Rimi” lielveikala Katoļu ielā (219), kā arī Bauskā lielveikala “Rimi” un degvielas uzpildes stacijas “Neste” stāvlaukumā (181).

Latgalē līdere ir Daugavpils, kur t/c “Ditton” stāvlaukumā fiksēti 238 negadījumi.

Kurzemes reģionā satiksmē “melnākie punkti” ir Liepājā pie t/c “Rietumu centrs” (191), Ventspilī pie lielveikala “Rimi” (97) un Liepājā rotācijas aplī pie Cukura ielas (92).

Savukārt Vidzemē līderos ir Ādaži ar 223 negadījumiem pie t/c “Apelsīns”, seko Valmiera ar 192 negadījumiem pie t/c “Valleta” un Sigulda, kur notikuši 123 negadījumi pie t/c “Šokolāde”.

 

Lasiet vēl:

 

Kuri ir aktuālākie satiksmē “melnākie punkti”?

Tiem varat sekot tiešsaistē. KĀ pastāstīja Jānis Abāšins, statistika par visiem reģistrētajiem ceļu satiksmes negadījumiem tiek apkopota LTAB tiešsaistes kartē. Te arī varat noskaidrot, kuri ir aktuālākie satiksmē “melnākie punkti”.

“Operatīvie dati šajā kartē ļauj detalizēti izvērtēt bīstamākos punktus, kuros notiek ceļu satiskmes negadījumi gan pēc negadījumu skaita, sekām jeb nodarīto zaudējumu apmēra, gan vietas un norises laika. Šajā tiešsaistes kartē apkopotā statistika liecina, ka noteiktās vietās ik mēnesi notiek līdz pat desmit ceļu satiksmes negadījumi, kas bieži vien saistīti ar autovadītāju neuzmanību, veicot nepārdomātus manevrus, vieglprātību un koncentrācijas trūkumu vadot transportlīdzekli, kā arī citiem faktoriem, kurus iespējams novērst, savlaicīgi brīdinot autovadītājus būt uzmanīgākiem, skaidroja LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

 

Izsaki viedokli

Vai jums patika raksts? Iespējams, jums ir kādi jautājumi vai komentāri? Mēs aicinām jūs dalīties savā viedoklī un izteikties zem raksta. Kā arī atcerieties – vienmēr pirms iegādāties automašīnu, motociklu vai pat piekabi – pārbaudi tā vēsturi ar autoDNA pēc VIN numura. VIN pārbaude ir viena no svarīgākajām lietām, kas ir jāizdara, pirms pieņemt lēmumu par lietotas automašīnas iegādi. autoDNA ar transportlīdzekļa vēstures atskaiti palīdzēs jums pieņemt informētu lēmumu.